Rozwój biznesu na globalnych rynkach w oparciu o faktoring międzynarodowy
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
W dzisiejszym, zglobalizowanym świecie prowadzenie działalności na skalę międzynarodową jest możliwe dla każdej firmy, która ma tylko odwagę po to sięgnąć. Międzynarodowy rozwój wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami, na które warto się przygotować.
Prowadzenie międzynarodowej działalności wymaga obecności w kraju kontrahenta, stałego monitorowania transakcji i znajomości lokalnego prawa. Usługa faktoringu międzynarodowego poprawia bezpieczeństwo transakcji i zwiększa płynność finansową firmy. Z faktoringu międzynarodowego mogą skorzystać firmy posiadające swoje zagraniczne oddziały.
Wykorzystując potencjał faktoringu międzynarodowego, można zwiększyć konkurencyjność swojej firmy oraz jej bezpieczeństwo finansowe. Usługa pozwala na centralne zarządzanie finansami oddziałów zagranicznych, a także stanowi ochronę przed wahaniami kursu walutowego. Ponadto, przedsiębiorca może liczyć na weryfikację potencjalnych kontrahentów na zagranicznym rynku oraz analizę lokalnie obowiązującego prawa.
Dla naszych klientów jesteśmy przede wszystkim partnerami, na których zawsze można polegać, rozwijając swój biznes na globalnych rynkach. Właśnie dlatego nasze usługi faktoringu międzynarodowego zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić firmom ekspansję bez niepotrzebnego ryzyka finansowego. Gorsza sytuacja ekonomiczna w danym kraju może odbić się na wypłacalności firm operujących na danym rynku. Warto wówczas rozważyć faktoring z przejęciem ryzyka niewypłacalności dłużnika na odbiorców zagranicznych – mówi Mariusz Łukasiewicz, prezes zarządu BNP Paribas Faktoring.
Spośród dostępnych rozwiązań faktoringowych można wyróżnić usługę Multi-Local oraz Panaeuropen. Pierwsza z nich zakłada centralną koordynację i lokalną realizację. W tym przypadku, klienci BNP Paribas Faktoring mogą zarządzać majątkiem całej grupy międzynarodowej za pośrednictwem portalu Multi-Local Web. Podległym spółkom udostępniany jest dostęp do lokalnych platform faktoringowych.
Rozwiązanie jest przeznaczone dla przedsiębiorstw planujących ekspansję na rynki międzynarodowe, firm, którym zależy na lokalnej obsłudze operacyjnej oraz klientów, którzy chcą zachować centralny nadzór nad umowami. Skorzystać z niego mogą również działające międzynarodowo spółki, zarządzane centralnie i otwierające filie w innych krajach.
Usługa Paneuropean powstała z myślą o wielooddziałowych grupach kapitałowych. Jest to jeden system i jeden sposób zarządzania należnościami, czyli centralna obsługa operacyjna wszystkich umów dotyczących podmiotów prowadzących działalność na obszarze Unii Europejskiej. Z rozwiązania mogą skorzystać grupy kapitałowe z przedsiębiorstwami w UE oraz firmy centralnie kontrolujące finanse spółek z grupy.

Po ludzku o PIT-8C

Josip Heit, założyciel GSB Germany w wywiadzie na temat przyszłości branży fintech

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut – jak chronić swoje cyfrowe aktywa?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.