Rozwój biznesu na globalnych rynkach w oparciu o faktoring międzynarodowy
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
W dzisiejszym, zglobalizowanym świecie prowadzenie działalności na skalę międzynarodową jest możliwe dla każdej firmy, która ma tylko odwagę po to sięgnąć. Międzynarodowy rozwój wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami, na które warto się przygotować.
Prowadzenie międzynarodowej działalności wymaga obecności w kraju kontrahenta, stałego monitorowania transakcji i znajomości lokalnego prawa. Usługa faktoringu międzynarodowego poprawia bezpieczeństwo transakcji i zwiększa płynność finansową firmy. Z faktoringu międzynarodowego mogą skorzystać firmy posiadające swoje zagraniczne oddziały.
Wykorzystując potencjał faktoringu międzynarodowego, można zwiększyć konkurencyjność swojej firmy oraz jej bezpieczeństwo finansowe. Usługa pozwala na centralne zarządzanie finansami oddziałów zagranicznych, a także stanowi ochronę przed wahaniami kursu walutowego. Ponadto, przedsiębiorca może liczyć na weryfikację potencjalnych kontrahentów na zagranicznym rynku oraz analizę lokalnie obowiązującego prawa.
Dla naszych klientów jesteśmy przede wszystkim partnerami, na których zawsze można polegać, rozwijając swój biznes na globalnych rynkach. Właśnie dlatego nasze usługi faktoringu międzynarodowego zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić firmom ekspansję bez niepotrzebnego ryzyka finansowego. Gorsza sytuacja ekonomiczna w danym kraju może odbić się na wypłacalności firm operujących na danym rynku. Warto wówczas rozważyć faktoring z przejęciem ryzyka niewypłacalności dłużnika na odbiorców zagranicznych – mówi Mariusz Łukasiewicz, prezes zarządu BNP Paribas Faktoring.
Spośród dostępnych rozwiązań faktoringowych można wyróżnić usługę Multi-Local oraz Panaeuropen. Pierwsza z nich zakłada centralną koordynację i lokalną realizację. W tym przypadku, klienci BNP Paribas Faktoring mogą zarządzać majątkiem całej grupy międzynarodowej za pośrednictwem portalu Multi-Local Web. Podległym spółkom udostępniany jest dostęp do lokalnych platform faktoringowych.
Rozwiązanie jest przeznaczone dla przedsiębiorstw planujących ekspansję na rynki międzynarodowe, firm, którym zależy na lokalnej obsłudze operacyjnej oraz klientów, którzy chcą zachować centralny nadzór nad umowami. Skorzystać z niego mogą również działające międzynarodowo spółki, zarządzane centralnie i otwierające filie w innych krajach.
Usługa Paneuropean powstała z myślą o wielooddziałowych grupach kapitałowych. Jest to jeden system i jeden sposób zarządzania należnościami, czyli centralna obsługa operacyjna wszystkich umów dotyczących podmiotów prowadzących działalność na obszarze Unii Europejskiej. Z rozwiązania mogą skorzystać grupy kapitałowe z przedsiębiorstwami w UE oraz firmy centralnie kontrolujące finanse spółek z grupy.

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Posnet Evo – Jak przyspieszyć sprzedaż i oszczędzać pieniądze w Twojej firmie

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.