Komunikaty PR

Rozwiązania dla energooszczędnego budynku

2023-01-13  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Soudal od lat wytycza kierunki działań w sektorze chemii budowlanej, traktując priorytetowo ideę energooszczędności. System do ciepłego montażu okien w warstwie termoizolacji SoudaFrame SWI oraz natryskowa pianka termoizolacyjna do samodzielnej aplikacji są najnowszymi propozycjami firmy, dzięki którym możemy jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła w budynku.

Wysiłki działu badawczo-rozwojowego firmy Soudal skoncentrowały się na poszukiwaniu energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa na długo przed tym, zanim wyzwania klimatyczne stały się palącym globalnym problemem. Jednym z jej najważniejszych osiągnieć w tym zakresie było zwrócenie uwagi na potrzebę zmiany podejścia do instalacji stolarki otworowej. Opracowany przez Soudal system szczelnego montażu okien i drzwi, czyli Soudal Window System (SWS) obecnie jest już standardem w nowoczesnych budynkach. System ten diametralnie redukuje ryzyko powstania mostków termicznych wokół stolarki dzięki zastosowaniu trzech warstw izolacyjnych do uszczelnienia jej styku z murem – oprócz elastycznej pianki poliuretanowej o najwyższej jakości wykorzystywane są tutaj specjalne taśmy okienne lub płynne membrany, które przeciwdziałają degradacji pianki na skutek zawilgocenia. W ofercie firmy znajdują się również poliuretanowe pianki natryskowe Soudafoam SPF, które dają gwarancję uzyskania jednolitej, bezszwowej warstwy ocieplenia i które mogą być używane do izolowania dachów, poddaszy, podłóg, ścian, piwnic, a nawet fundamentów. Z myślą o maksymalnej szczelności budynku Soudal nieustannie poszerza swoje portfolio energooszczędnych rozwiązań o nowe propozycje, czego najlepszym przykładem są SoudaFrame SWI (Soudal Window Installation) oraz natryskowa pianka termoizolacyjna DIY.

SoudaFrame SWI jest systemem do ciepłego montażu stolarki okiennej na specjalnej ramie montażowej, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba użycia mechanicznych łączników, przyczyniających się do powstawania mostków termicznych wokół okna. System ten może być z powodzeniem wykorzystany w przypadku wszystkich typowych profili okiennych,  zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Musi być przy tym stosowany w połączeniu z systemem SWS, z którym jest w pełni kompatybilny.Wysoką skuteczność SoudaFrame SWI potwierdza certyfikat Passive House Institute, który rekomenduje rozwiązania odpowiednie dla budownictwa pasywnego.

Z kolei atutem nowej natryskowej pianki termoizolacyjnej jest jej bardzo łatwa aplikacja – nie wymaga ona użycia specjalnego agregatu do natrysku, ponieważ została przystosowana do nakładania standardowym pistoletem do pian. W ten sposób możemy samodzielnie wzmocnić warstwę ocieplenia w różnych częściach budynku. Natryskowa pianka termoizolacyjna Soudal idealnie sprawdza się np. przy doszczelnianiu stolarki otworowej, ścian i sufitów, izolacji przepustów rurowych i przejść instalacyjnych, a także wszelkich przestrzeni o skomplikowanych kształtach, w których zastosowanie tradycyjnych materiałów (np. styropianu czy wełny mineralnej) jest bardzo utrudnione.

Więcej informacji na temat rozwiązań Soudal dla energooszczędnych budynków można znaleźć na stronie https://domszczelny.pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje Biuro prasowe
2024-11-25 | 10:00

Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje

Kamień naturalny od lat cieszy się popularnością jako element wykończeniowy podłogi, łącząc wyjątkowe walory estetyczne z trwałością. Dzięki swojej różnorodności, znajduje
Dom Nowa Murowana z miesiącem korzyści
2024-11-25 | 09:00

Nowa Murowana z miesiącem korzyści

Zakupowe szaleństwo z okazji Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Od jakiegoś czasu rabaty dotykają każdą branżę, w tym deweloperską. Inwestor, realizujący dwa osiedla pod
Dom Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
2024-11-07 | 11:00

Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją

Scandic Park wprowadził do sprzedaży kolejny etap inwestycji Bajkowy Dopiewiec. Powstaje 10 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej. Deweloper proponuje eko rozwiązania, gdzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.