Komunikaty PR

Rozwiązania dla energooszczędnego budynku

2023-01-13  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Soudal od lat wytycza kierunki działań w sektorze chemii budowlanej, traktując priorytetowo ideę energooszczędności. System do ciepłego montażu okien w warstwie termoizolacji SoudaFrame SWI oraz natryskowa pianka termoizolacyjna do samodzielnej aplikacji są najnowszymi propozycjami firmy, dzięki którym możemy jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła w budynku.

Wysiłki działu badawczo-rozwojowego firmy Soudal skoncentrowały się na poszukiwaniu energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa na długo przed tym, zanim wyzwania klimatyczne stały się palącym globalnym problemem. Jednym z jej najważniejszych osiągnieć w tym zakresie było zwrócenie uwagi na potrzebę zmiany podejścia do instalacji stolarki otworowej. Opracowany przez Soudal system szczelnego montażu okien i drzwi, czyli Soudal Window System (SWS) obecnie jest już standardem w nowoczesnych budynkach. System ten diametralnie redukuje ryzyko powstania mostków termicznych wokół stolarki dzięki zastosowaniu trzech warstw izolacyjnych do uszczelnienia jej styku z murem – oprócz elastycznej pianki poliuretanowej o najwyższej jakości wykorzystywane są tutaj specjalne taśmy okienne lub płynne membrany, które przeciwdziałają degradacji pianki na skutek zawilgocenia. W ofercie firmy znajdują się również poliuretanowe pianki natryskowe Soudafoam SPF, które dają gwarancję uzyskania jednolitej, bezszwowej warstwy ocieplenia i które mogą być używane do izolowania dachów, poddaszy, podłóg, ścian, piwnic, a nawet fundamentów. Z myślą o maksymalnej szczelności budynku Soudal nieustannie poszerza swoje portfolio energooszczędnych rozwiązań o nowe propozycje, czego najlepszym przykładem są SoudaFrame SWI (Soudal Window Installation) oraz natryskowa pianka termoizolacyjna DIY.

SoudaFrame SWI jest systemem do ciepłego montażu stolarki okiennej na specjalnej ramie montażowej, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba użycia mechanicznych łączników, przyczyniających się do powstawania mostków termicznych wokół okna. System ten może być z powodzeniem wykorzystany w przypadku wszystkich typowych profili okiennych,  zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Musi być przy tym stosowany w połączeniu z systemem SWS, z którym jest w pełni kompatybilny.Wysoką skuteczność SoudaFrame SWI potwierdza certyfikat Passive House Institute, który rekomenduje rozwiązania odpowiednie dla budownictwa pasywnego.

Z kolei atutem nowej natryskowej pianki termoizolacyjnej jest jej bardzo łatwa aplikacja – nie wymaga ona użycia specjalnego agregatu do natrysku, ponieważ została przystosowana do nakładania standardowym pistoletem do pian. W ten sposób możemy samodzielnie wzmocnić warstwę ocieplenia w różnych częściach budynku. Natryskowa pianka termoizolacyjna Soudal idealnie sprawdza się np. przy doszczelnianiu stolarki otworowej, ścian i sufitów, izolacji przepustów rurowych i przejść instalacyjnych, a także wszelkich przestrzeni o skomplikowanych kształtach, w których zastosowanie tradycyjnych materiałów (np. styropianu czy wełny mineralnej) jest bardzo utrudnione.

Więcej informacji na temat rozwiązań Soudal dla energooszczędnych budynków można znaleźć na stronie https://domszczelny.pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Ostatnia szansa, by zamieszkać na Rodzinnych Podolanach Biuro prasowe
2023-03-22 | 09:00

Ostatnia szansa, by zamieszkać na Rodzinnych Podolanach

Każda firma deweloperska ma inwestycję, która z czasem staje się jej wizytówką i wyznacza standard jakości w branży. Ważne jest nie tylko wykonanie, czy terminowość, ale
Dom Rodzinny Zakątek – w pięknej okolicy, w „starych” cenach.
2023-03-22 | 08:00

Rodzinny Zakątek – w pięknej okolicy, w „starych” cenach.

Rodzinny Zakątek to kompleks domów w zabudowie szeregowej, położony na terenie Błażejewa, 20 minut od Poznania. Inwestycja składa się z czterech gotowych już i zamieszkałych
Dom JAGA – W STRONĘ INNOWACJI
2023-03-21 | 16:00

JAGA – W STRONĘ INNOWACJI

INNOWACYJNOŚĆ to podstawa postrzegania świata, tworzenia i prowadzenia biznesu oraz ważna część filozofii marki Jaga. Innowacyjność rozumiana jest przez Jana Kriekelsa jako wprowadzanie

Więcej ważnych informacji

Newseria Na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.

Farmacja

Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.