Komunikaty PR

Rok 2020 należy do smart building

2020-04-15  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
  1. Rosnące koszty energii – efektywność energetyczna

W samej Unii Europejskiej budynki odpowiadają za 40 proc. całego zużycia energii i 36 proc. emisji CO2. Problemem jest przede wszystkim ich niska efektywność energetyczna. W wielu obiektach system zarządzania energią wciąż oparty jest na ręcznym, okresowym odczycie liczników.

– Systemy wykorzystujące technologię Internetu Rzeczy zapewniają stały monitoring zużycia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym. Na przykład platforma EcoStruxure Building zbiera dane z czujników w całym budynku, analizuje je i na podstawie inteligentnych algorytmów opracowuje rekomendacje, jak usprawnić system zarządzania energią. To pozwala na znaczne oszczędności – rachunki za prąd można obniżyć nawet do 30 proc. aktualnych kwot – mówi Marek Olszewski, Marketing Channel Manager w Schneider Electric na klaster Polski, Czech i Słowacji.

Stały monitoring zużycia energii pozwala zarządcom budynków uniknąć także innej kosztownej pułapki – podpisywania umów na dostawę większej ilości energii elektrycznej, niż jest to faktycznie potrzebne. Wiedza o tym, ile energii jest niezbędne, pozwoli na zakup tylko jej koniecznej ilości i tym samym minimalizację kosztów.

  1. Rosnące koszty utrzymania – zarządzanie budynkiem 4.0

„Inteligencja” budynku to nie tylko efektywne zarządzanie energią, ale także mniejsze nakłady na utrzymanie. Szczególnie, że 75 proc. kosztów ponoszonych przez cały okres eksploatacji budynku to właśnie koszty operacyjne.

– System EcoStruxure Building Advisor pozwala uniknąć sprawdzania każdego urządzenia czy elementu systemu w budynku i umożliwia skupienie się na tych, które mają najwyższy priorytet, czyli są kluczowe dla działania obiektu. EcoStruxure Building Advisor pozwala na stały monitoring budynków z automatycznym systemem wykrywania usterek i pełną diagnostyką. Dużym ułatwieniem w codziennej pracy osoby odpowiedzialnej za zarządzanie budynkiem jest także możliwość pracy zdalnej, bez konieczności przemieszczania się między poszczególnymi obiektami w celu wykonania prostych zadań – podkreśla Marek Olszewski.

  1. Rosnące wymagania – sterowanie komfortem

Coraz ważniejsze staje się także tzw. sterowanie komfortem – użytkownicy budynków muszą mieć zagwarantowaną najwyższą jakość i pełną wygodę.

Idealnym przykładem takiego podejścia jest katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe. To miejsce, które łączy klika funkcji: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową. Utrzymanie odpowiedniego komfortu użytkowników na takim samym poziomie, z uwzględnieniem temperatury, wilgotności i jakości powietrza we wszystkich pomieszczeniach, podczas różnych wydarzeń to ogromne wyzwanie.

Z pomocą przychodzą nowoczesne systemy automatyki budynkowej. Wspomniane Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach jest wyposażone właśnie w takim system, oparty na platformie EcoStruxure od Schneider Electric.

– Choć w Polsce trend smart building dopiero nabiera rozpędu, wymagania użytkowników budynków na rodzimym rynku są coraz wyższe. Rosnące ceny energii z pewnością napędzą wzrost zainteresowania rozwiązaniami opartymi na Internecie Rzeczy. Ważna jest także funkcjonalność przestrzeni. Najbliższe lata zdecydowanie będą należeć do budynków „smart” – podsumowuje Marek Olszewski.

 

O Schneider Electric

W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.

 

Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.

 

Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.

www.se.com/pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia Biuro prasowe
2024-11-27 | 14:00

Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia

Dlaczego warto odwiedzić Strefę Marki ZTE? Promocje obowiązują tylko do 2 grudnia br., dlatego warto odwiedzić Strefę Marki ZTE na Allegro już teraz. Nie przegap okazji, aby wzbogacić
Technologie Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
2024-11-26 | 11:00

Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta

Wyróżnienie to podkreśla zaangażowanie banku w rozwój nowoczesnych technologii, które wprowadzają nową jakość w personalizacji doświadczeń
Technologie Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
2024-11-22 | 01:00

Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!

KaraokeKid to idealny towarzysz dla małych wokalistów, którzy chcą śpiewać swoje ulubione piosenki i budować pewność siebie. Z kolei PixelKid to magiczne połączenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.