Rodzinne Podolany - domy w zabudowie szeregowej
Zabudowa szeregowa to rozwiązanie, które łączy w sobie atuty domu wolnostojącego i mieszkania, dlatego jest często wybieranym przez klientów rodzajem nieruchomości. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się inwestycje zlokalizowane w granicach dużych metropolii.
Zabudowa szeregowa daje większe poczucie prywatności niż mieszkanie w bloku. Do każdej posesji przynależy ogródek oraz co najmniej 1 miejsce postojowe. Dlatego ten typ nieruchomości jest bardzo popularny i często realizowany przez deweloperów. Na ogół jednak domy w zabudowie szeregowej powstają na obrzeżach miast. Deweloper Sky Investments łamie schematy. Rodzinne Podolany, bo tak nazywa się inwestycja, realizowana jest na terenie Poznania przy ulicy Heleny Rzepeckiej. Niedawno ruszyła sprzedaż II etapu, w ramach którego powstają szeregi C i F. Na przyszłych lokatorów czekają mieszkania dwupoziomowe o powierzchni ok. 76 i 79 mkw z tarasami oraz domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 mkw. Obie propozycje to wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Dodatkowo właściciele mieszkań będą mieć do dyspozycji poddasze nieużytkowe o powierzchni ok. 11 mkw i taras na dachu o powierzchni ok 18mkw. Natomiast dla właścicieli domów deweloper przewidział prywatne ogrody. - Lista wolnych lokali jest coraz krótsza. Rodzinne Podolany to już ponad 60 sprzedanych lub zarezerwowanych domów i mieszkań. – zaznacza Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments. Zakończenie II etapu (szeregi C i F) planowane jest na III kwartał 2021 roku.
Osiedle jest utrzymane w konwencji zamkniętej – przy każdym wjeździe powstanie szlaban. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz zielony skwer, który może stać się miejscem sąsiedzkich spotkań. Po zakończonej realizacji inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia ulicy dojazdowej – Heleny Rzepeckiej. - Wyremontowana droga przysłuży się nie tylko nowym lokatorom osiedla Rodzinne Podolany, ale również okolicznym mieszkańcom - dodaje Małgorzata Walczak-Łondka. Lokalizacja osiedla to jego niepodważalny atut. Centrum Poznania jest oddalone niecałe 10 minut jazdy samochodem. Niedaleko osiedla znajduje się także przystanek autobusowy i stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Ponadto, w okolicy znajdują się jeziora Strzeszyńskie i Rusałka, ścieżki biegowe i rowerowe, liczne centra handlowe oraz punkty usługowe.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.