Rodzinne Podolany - domy w zabudowie szeregowej
Zabudowa szeregowa to rozwiązanie, które łączy w sobie atuty domu wolnostojącego i mieszkania, dlatego jest często wybieranym przez klientów rodzajem nieruchomości. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się inwestycje zlokalizowane w granicach dużych metropolii.
Zabudowa szeregowa daje większe poczucie prywatności niż mieszkanie w bloku. Do każdej posesji przynależy ogródek oraz co najmniej 1 miejsce postojowe. Dlatego ten typ nieruchomości jest bardzo popularny i często realizowany przez deweloperów. Na ogół jednak domy w zabudowie szeregowej powstają na obrzeżach miast. Deweloper Sky Investments łamie schematy. Rodzinne Podolany, bo tak nazywa się inwestycja, realizowana jest na terenie Poznania przy ulicy Heleny Rzepeckiej. Niedawno ruszyła sprzedaż II etapu, w ramach którego powstają szeregi C i F. Na przyszłych lokatorów czekają mieszkania dwupoziomowe o powierzchni ok. 76 i 79 mkw z tarasami oraz domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 mkw. Obie propozycje to wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Dodatkowo właściciele mieszkań będą mieć do dyspozycji poddasze nieużytkowe o powierzchni ok. 11 mkw i taras na dachu o powierzchni ok 18mkw. Natomiast dla właścicieli domów deweloper przewidział prywatne ogrody. - Lista wolnych lokali jest coraz krótsza. Rodzinne Podolany to już ponad 60 sprzedanych lub zarezerwowanych domów i mieszkań. – zaznacza Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments. Zakończenie II etapu (szeregi C i F) planowane jest na III kwartał 2021 roku.
Osiedle jest utrzymane w konwencji zamkniętej – przy każdym wjeździe powstanie szlaban. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz zielony skwer, który może stać się miejscem sąsiedzkich spotkań. Po zakończonej realizacji inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia ulicy dojazdowej – Heleny Rzepeckiej. - Wyremontowana droga przysłuży się nie tylko nowym lokatorom osiedla Rodzinne Podolany, ale również okolicznym mieszkańcom - dodaje Małgorzata Walczak-Łondka. Lokalizacja osiedla to jego niepodważalny atut. Centrum Poznania jest oddalone niecałe 10 minut jazdy samochodem. Niedaleko osiedla znajduje się także przystanek autobusowy i stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Ponadto, w okolicy znajdują się jeziora Strzeszyńskie i Rusałka, ścieżki biegowe i rowerowe, liczne centra handlowe oraz punkty usługowe.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.