Robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+ z nagrodą w konkursie Dobry Wzór 2021
dfusion
al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/
Robot sprzątający Jet Bot AI+, z funkcją inteligentnego rozpoznawania przedmiotów, otrzymał nagrodę w konkursie Dobry Wzór 2021 przyznawaną najlepiej zaprojektowanym produktom na rynku.
Dobry Wzór to jeden z najstarszych konkursów wzorniczych w Polsce. Od prawie 30 lat wyróżnia dobrze zaprojektowane produkty dostępne na rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Jury złożone z niezależnych specjalistów wybierają produkty charakteryzujące się najlepszym designem w ponad dwudziestu kategoriach. W tym roku nagrodę w kategorii DOM – sprzęt RTV/AGD otrzymał inteligentny robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+.
Wyróżnione funkcje Jet Bot AI+
Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot sprzątający, który skanuje przestrzeń przy użyciu szerokokątnej kamery 3D o dużej głębi ostrości. Dzięki funkcji rozpoznawania AI urządzenie identyfikuje i klasyfikuje różnego rodzaju obiekty, takie jak klocki, kable oraz inne wąskie i małe przedmioty (od 1 cm szerokości, 1 cm wysokości i 1 cm głębokości) zapobiegając ich przypadkowemu wciągnięciu.
Użytkownicy mogą zdalnie nadzorować swój dom za pomocą trybu Jet Live, który wykorzystuje przednią kamerę urządzenia do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Tryb ten pozwala zaplanować monitorowanie domu, gdy przebywamy na urlopie, a także doglądać zwierząt domowych, gdy jesteśmy w pracy.
Nowoczesny Jet Bot AI+ jest połączony z Clean Station, czyli bardzo praktyczną stacją czyszczącą. Po sprzątaniu inteligentny robot automatycznie powraca do stacji czyszczącej i opróżnia pojemnik na kurz* – za każdym razem lub po stwierdzeniu jego zapełnienia, w zależności od wybranej opcji – do worka o pojemności 2,5 litra.
Szczotka z antystatycznym srebrnym włosiem zbiera wszystkie zabrudzenia oraz przyciąga kurz zapewniając skuteczne i dokładne sprzątanie. Dzięki swojej konstrukcji przecina włosy i sierść zwierząt, co pozwala uniknąć ich wplątywania się. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji wychwytuje aż do 99,99% mikropyłów, w tym cząstki o rozmiarze 0,5 ~ 4,2 μm**.
Ponadto użytkownicy mogą zdalnie sterować i monitorować inteligentnego robota Jet Bot AI+ za pomocą aplikacji SmartThings na swoich smartfonach***.
Więcej informacji o Jet Bot AI+ znaleźć można na stronie: https://www.samsung.com/pl/vacuum-cleaners/robot/vr9500t-white-vr50t95735w-ge/
*Wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego zastosowania. Kurz i włosy utknięte wewnątrz kratki mogą nie zostać usunięte podczas jednego cyklu.
** W oparciu o wewnętrzne testy, w trybie Max, zgodnie z normą IEC62885-2 Cl. 5.11. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków panujących w domu.
*** Dostępne na urządzeniach z systemem Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.