Robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+ z nagrodą w konkursie Dobry Wzór 2021
dfusion
al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/
Robot sprzątający Jet Bot AI+, z funkcją inteligentnego rozpoznawania przedmiotów, otrzymał nagrodę w konkursie Dobry Wzór 2021 przyznawaną najlepiej zaprojektowanym produktom na rynku.
Dobry Wzór to jeden z najstarszych konkursów wzorniczych w Polsce. Od prawie 30 lat wyróżnia dobrze zaprojektowane produkty dostępne na rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Jury złożone z niezależnych specjalistów wybierają produkty charakteryzujące się najlepszym designem w ponad dwudziestu kategoriach. W tym roku nagrodę w kategorii DOM – sprzęt RTV/AGD otrzymał inteligentny robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+.
Wyróżnione funkcje Jet Bot AI+
Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot sprzątający, który skanuje przestrzeń przy użyciu szerokokątnej kamery 3D o dużej głębi ostrości. Dzięki funkcji rozpoznawania AI urządzenie identyfikuje i klasyfikuje różnego rodzaju obiekty, takie jak klocki, kable oraz inne wąskie i małe przedmioty (od 1 cm szerokości, 1 cm wysokości i 1 cm głębokości) zapobiegając ich przypadkowemu wciągnięciu.
Użytkownicy mogą zdalnie nadzorować swój dom za pomocą trybu Jet Live, który wykorzystuje przednią kamerę urządzenia do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Tryb ten pozwala zaplanować monitorowanie domu, gdy przebywamy na urlopie, a także doglądać zwierząt domowych, gdy jesteśmy w pracy.
Nowoczesny Jet Bot AI+ jest połączony z Clean Station, czyli bardzo praktyczną stacją czyszczącą. Po sprzątaniu inteligentny robot automatycznie powraca do stacji czyszczącej i opróżnia pojemnik na kurz* – za każdym razem lub po stwierdzeniu jego zapełnienia, w zależności od wybranej opcji – do worka o pojemności 2,5 litra.
Szczotka z antystatycznym srebrnym włosiem zbiera wszystkie zabrudzenia oraz przyciąga kurz zapewniając skuteczne i dokładne sprzątanie. Dzięki swojej konstrukcji przecina włosy i sierść zwierząt, co pozwala uniknąć ich wplątywania się. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji wychwytuje aż do 99,99% mikropyłów, w tym cząstki o rozmiarze 0,5 ~ 4,2 μm**.
Ponadto użytkownicy mogą zdalnie sterować i monitorować inteligentnego robota Jet Bot AI+ za pomocą aplikacji SmartThings na swoich smartfonach***.
Więcej informacji o Jet Bot AI+ znaleźć można na stronie: https://www.samsung.com/pl/vacuum-cleaners/robot/vr9500t-white-vr50t95735w-ge/
*Wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego zastosowania. Kurz i włosy utknięte wewnątrz kratki mogą nie zostać usunięte podczas jednego cyklu.
** W oparciu o wewnętrzne testy, w trybie Max, zgodnie z normą IEC62885-2 Cl. 5.11. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków panujących w domu.
*** Dostępne na urządzeniach z systemem Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.