Rezydencja Winiary stawia na standard i większe powierzchnie
Firmy deweloperskie potwierdzają, że wśród klientów jest grupa poszukująca większego metrażu mieszkania, z trzema lub najlepiej czterema pokojami. To niekoniecznie musi być dom pod miastem – liczy się standard wykonania, opcje dodatkowe i przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest wybór większego lokalu mieszkalnego na poznańskich Winiarach, co proponuje zdobywający duże uznanie deweloper Quadro.
O tym, jakie mieszkania w budownictwie wielorodzinnym cieszą się największym wzięciem, decyduje sporo czynników, jak zmieniające się trendy, oczekiwania klientów. Każda grupa ma inne, ale sprecyzowane preferencje. Kawalerki i mieszkania 2-pokojowe będą idealne na start: dla studentów, singli, par planujących wspólną przyszłość, a także dla klienta inwestującego w nieruchomości. Nietrudno dostrzec, że grup klienckich zainteresowanych kompaktowymi projektami w granicach do 50 m kw. jest sporo. – Projekt naszej poznańskiej inwestycji, Rezydencja Winiary, zakłada stworzenie aż 23 mieszkań kompaktowych 27-44 m kw. z myślą o wspomnianych grupach klientów. Funkcjonalne projekty spotkały się z dużym zainteresowaniem i wszystkie znalazły swoich nabywców. Dostrzegamy również, jak zmienia się rynek. Dziś nie możemy mówić o tym, że klient wybiera małe mieszkanie, a jeśli marzy o większej przestrzeni, to wyprowadza się do jednej z gmin ościennych Poznania. Alternatywą są mieszkania ponad 50 m kw., czy jeszcze większe apartamenty, również chętnie nabywane. W Rezydencji Winiary, mimo że budowa zakończy się za blisko półtora roku, zostały już ostatnie lokale z trzema pokojami. Reszta znalazła swoich nabywców – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Aktualnie dostępnych jest sześć lokali mieszkalnych 56-59 m kw., ustawionych w różny sposób względem stron świata, a także z różnym rozkładem pomieszczeń. Niektóre mieszkania mają większą przestrzeń dzienną, tj. salon z aneksem kuchennym, a pozostałe cechują się większą strefą prywatną, np. sypialniami powyżej 14 m kw. Ceny zaczynają się już od 7200 zł brutto / m kw. Trwają prace budowlane, konkretnie w hali garażowej. Następnie będą stawiane ściany mieszkań parterowych i kolejnych kondygnacji, tak jak wskazuje harmonogram. Wybór własnego M na tym etapie inwestycyjnym pozwala na indywidualne zmiany i przestawienie ścianek działowych, rzecz jasna po uprzednim uzgodnieniu z deweloperem. Inwestycja w całości będzie gotowa w 2022 roku.
Nie tylko przestrzeń
W grupie klientów pytających o wspomniane mieszkania w większym metrażu, są rodziny z dziećmi. Rezydencja Winiary to budynek wielorodzinny przy ulicy Wyłom, zlokalizowany na poznańskich Winiarach, zapewnia komfort zamieszkiwania. – Stawiamy na kameralny charakter inwestycji, ponieważ znajdzie się w niej jedynie 31 mieszkań. Zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, jak: winda, podziemna hala garażowa na auta, czy stojaki rowerowe. Videodomofony, rolety we wszystkich oknach oraz podstawowy system inteligentnego sterowania funkcjami mieszkania to kolejne rozwiązania, jakie zastosujemy. Natomiast sama lokalizacja pozwala sprawnie dotrzeć w każde miejsce w Poznaniu, korzystając z komunikacji publicznej. Dzięki temu można zaoszczędzić czas. Jesteśmy przekonani o tym, że połączenie wymienionych elementów wpłynie na wygodę życia naszych klientów, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w inwestycji Rezydencja Winiary – zaznacza Marek Smogór z firmy Quadro Development. Deweloper większe przestrzenie proponuje także w projekcie niemal „po sąsiedzku” do Rezydencji Winiary, czyli Piątkowskiej 103. Powstaje tutaj budynek wielorodzinny z 42 mieszkaniami, a jedynie trzy zostały w sprzedaży, w tym ponad 70 m kw. To osiedle będzie gotowe już w tym roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.