Rezydencja Winiary pozwala na zmiany w projekcie mieszkań
W inwestycji Rezydencja Winiary w Poznaniu nadal możliwe jest wprowadzenie zmian w projekcie mieszkań przez klienta, dzięki trwającym pracom nad podziemną halą garażową. Aktualnie w sprzedaży pozostało pięć dużych lokali 3-pokojowych.
Rezydencja Winiary to inwestycja, która pozwala na zmiany w projekcie mieszkania z uwagi na wczesny etap zaawansowania budowy. Możliwe jest dostosowanie lokali na wszystkich dostępnych kondygnacjach, począwszy od parteru aż do czwartego piętra. Do elementów zmian lokatorskich, które można wdrożyć, należy m.in.: przestawienie ścianek działowych, instalacja sanitarna (prysznic lub wanna) oraz instalacja elektryczna. - Możliwość modyfikacji projektu mieszkań jest atutem w rękach klientów, dzięki któremu wnętrze będzie mieć spersonalizowany charakter oraz maksymalną funkcjonalność. Wszystko to dla satysfakcji przyszłych mieszkańców, co wpływa na ich komfort życia. Jednakże, jeśli ktoś oczekuje zmian w mieszkaniach parterowych, to powinien podjąć sprawnie decyzję. Aktualnie trwają prace związane z budową podziemnej hali garażowej, ale przebiegają one zgodnie z planem i za jakiś czas, podczas stawiania pierwszej kondygnacji, może być za późno na jakiekolwiek zmiany. - powiedział Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.
Ostatnie duże mieszkania
W pięciokondygnacyjnym budynku Rezydencji Winiary zaprojektowano 31 mieszkań o różnej powierzchni i ilości pomieszczeń. Aż 26 lokali jest obecnie sprzedanych bądź zarezerwowanych, natomiast ostatnich pięć czeka jeszcze na swojego właściciela. Wolne lokale mieszkalne składają się z: salonu z aneksem kuchennym, dwóch sypialni, łazienki oraz holu. Ich powierzchnia mieści się między 56 a 58,70 mkw. - Mieszkania 3-pokojowe cieszą się dużym zainteresowaniem, przez co jest ich z każdym tygodniem coraz mniej. Duże wnętrza oraz proponowane układy pozwalają na dogodne funkcjonowanie w obrębie własnej przestrzeni. Dodatkową zaletą ich przestronności jest współgranie ze zmianami możliwymi do wdrożenia w projekcie. Duży metraż oraz inwencja przyszłych mieszkańców łączy się w szerokie możliwości aranżacyjne. Wiem, że klienci mają dużą wyobraźnię, więc 3-pokojowe lokale mieszkalne po wprowadzonych udoskonaleniach zachwycą estetyką i funkcjonalnością - podsumował Marek Smogór. Inwestycja powstaje przy ulicy Wyłom w Poznaniu. Tuż obok, także na Winiarach, znajduje się ulica Piątkowska, gdzie deweloper Quadro realizuje swoje kolejne osiedle. W ramach projektu Piątkowska 103 jeszcze w tym roku powstaną 42 mieszkania, od kawalerek do 4-pokojowych. Osiedle będzie gotowe w drugiej połowie tego roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.