Komunikaty PR

Rewolucyjna aukcja

2021-04-07  |  10:35
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.2 MB )

To rewolucja na polskim rynku sztuki. Kwietniowa aukcja Młoda Sztuka jako pierwsza w Polsce odbywać się będzie w trybie hybrydowym, łącząc nowe technologie z tradycyjnym sposobem licytowania. Pojawią się na niej prace najciekawszych młodych twórców, które wcześniej obejrzeć można będzie również na wystawie oraz online.

 

Aukcje Młoda Sztuka mają nową, hybrydową formułę. Licytowanie prac najciekawszych młodych twórców rozpocznie się już po ich opublikowaniu w aplikacji mobilnej DESA Unicum oraz na platformie bid.desa.pl. Nadal wszystkie obiekty będą licytowane od 1 000 złotych. Jednak podczas aukcji na żywo licytacja zacznie się od najwyższej kwoty uzyskanej w trakcie licytacji online. Przykładowo, jeśli najwyższa kwota uzyskana podczas aukcji online to 2 000 zł, to podczas aukcji stacjonarnej licytowanie pracy rozpocznie się od tej kwoty. 

 

-Takie rozwiązania wprowadzone są w największych domach aukcyjnych na Zachodzie. W Polsce ten rodzaj licytacji odbywać się będzie po raz pierwszy. To przeniesienie części aukcji do przestrzeni wirtualnej, jednak decydujący moment rozgrywać będzie się na sali aukcyjnej - mówi Maja Mazurkiewicz-Elgut, koordynatorka aukcji Młoda Sztuka.

 

Zainteresowanie aukcjami Młoda Sztuka rośnie z roku na rok w dynamicznym tempie. To dzieła atrakcyjne cenowo, które często są pierwszym krokiem do przygody z kolekcjonowaniem. Artyści, których prace prezentowane są na aukcjach, stawiają swoje pierwsze kroki na rynku sztuki lub są już znani szerokiej publiczności, wystawiają swoją twórczość w prestiżowych instytucjach, a za ich dzieła trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Takim przykładem mogą być np. Aleksandra Staniorowska czy Sonia Ruciak.

 

Jednymi z najchętniej kupowanych prac są barwne abstrakcje. Takich dzieł nie zabraknie na kwietniowej wystawie i aukcji. Przykładem mogą być obrazy Eweliny Ulaneckiej. Charakteryzują się one niezwykłą fakturą i feerią barw, które niemal eksplodują na powierzchni płótna. Dzieła tworzone przez artystkę są wyrazem jej ciekawości wobec świata i natury ludzkiej, spontanicznym jak i podświadomym zapisem twórczym. Ciekawe są również prace Przemysława Wójciaka, szerzej znanego jako Karifurava. Tematycznie i stylistycznie nawiązują one do długiej i bogatej tradycji japońskich drzeworytów. Artysta odnosi się nie tylko do dobrze znanych twórców z epoki Edo, ale również do współczesnej kultury wizualnej krajów azjatyckich. Twórczość artysty charakteryzują silnie zarysowane kontury, ograniczona paleta kolorystyczna, symetria oraz wyraziste kolory i kontrasty przyciągające wzrok. Łącznie zaprezentowanych zostanie ponad 80 prac. 

 

Aukcja online wystartowała już 26 marca, a stacjonarnie odbędzie się 13 kwietnia w DESA Unicum. Licytować można będzie przez internet, telefonicznie, przez aplikację lub zlecenia stałe. Przebieg aukcji można będzie śledzić w mediach społecznościowych.

 

Wystawa Młoda Sztuka: 26 marca - 13 kwietnia 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 13 kwietnia 2021, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

https://bid.desa.pl/auctions/1-4DCIFL/moda-sztuka

https://desa.pl/pl/aukcje-dziel-sztuki/mloda-sztuka-l87j/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polski translator zdobywcą „Oscara designu” Biuro prasowe
2021-04-13 | 06:00

Polski translator zdobywcą „Oscara designu”

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – Red Dot Design Award trafiła właśnie w ręce krakowskiej firmy Vasco Electronics.
Technologie TP-Link Deco X90 – nowy system mesh w standardzie WiFi 6
2021-04-12 | 14:00

TP-Link Deco X90 – nowy system mesh w standardzie WiFi 6

Deco X90 to ultra wydajny system mesh obsługujący standard WiFi 6, który zapewnia niesamowite prędkości, zasięg, pojemność oraz stabilność transmisji. Dzięki połączeniu kilku
Technologie Smart hulajnogi amerykańskiej marki Bird w oficjalnej sprzedaży w Polsce
2021-04-12 | 10:13

Smart hulajnogi amerykańskiej marki Bird w oficjalnej sprzedaży w Polsce

Rozwiązania smart i solidne wykonanie  Smart hulajnogi od Bird – One i Air – zostały wyposażone w inteligentny system zarządzania akumulatorem i Bluetooth. Dzięki

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse i bankowość

Pandemia i unijne prawo zrewolucjonizowały polską bankowość. W polskich bankach pojawia się coraz więcej nowych technologii

Pandemia stała się katalizatorem zmian w bankowości. Przyspieszyła procesy wykorzystywania nowych technologii zapoczątkowane już wcześniej, zwiększając ich świadomość w coraz szerszej grupie użytkowników. Zmiany przyspieszyło też wejście w życie dyrektywy PSD2 – to dzięki niej poprzez jedno konto można mieć wgląd we wszystkie prowadzone rachunki. Dodatkowo coraz łatwiej jest założyć konto zdalnie. Pomagają w tym narzędzia, które pozwalają na cyfrowe potwierdzenie tożsamości.

Medycyna

Płuca do przeszczepu dzięki innowacyjnemu urządzeniu mogą być utrzymane przez pół doby w warunkach fizjologicznych. Taka procedura medyczna bywa ostatnim ratunkiem po ciężkim przebiegu COVID-19

Dzięki urządzeniu OCS Lung płuca pobrane od dawcy można przechowywać do 12 godzin w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele żyjącego człowieka. Standardowo narząd poza organizmem może wytrzymać w warunkach hipotermii maksymalnie do czterech godzin. Przeszczep jest jedyną drogą ratunku dla pacjentów, którzy w wyniku choroby COVID-19 doznali nieodwracalnego uszkodzenia płuc. W szpitalu w Zabrzu udało się w ten sposób ocalić życie sześciu osób.