Komunikaty PR

Regulator doramkowy F-2z v1 – nowość wśród sterowników pokojowych

2021-02-01  |  08:21
Biuro prasowe
Kontakt
Renata Nowak
TECH Sterowniki

ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
rzecznik|techsterowniki.pl| |rzecznik|techsterowniki.pl
+ 48 697 837 877
www.techsterowniki.pl
Do pobrania regulator ( 0.12 MB )

W ofercie regulatorów pokojowych firmy TECH Sterowniki pojawiła się kolejna nowość – urządzenie F-2z v1. To nowoczesny, zasilany napięciem elektrycznym 230 V regulator doramkowy. Jak wygląda i jakie daje użytkownikowi możliwości?

Jak działa nowy model regulatora pokojowego?

F-2z v1 to regulator dwustanowy doramkowy. Przeznaczony jest do sterowania urządzeniem grzewczym. Ma za zadanie utrzymać temperaturę w pomieszczeniu z dokładnością do 0,1°C. W tym celu przesyła sygnał do urządzenia grzewczego z informacją o osiągnięciu temperatury zadanej do wymaganej wartości.

Regulator F-2z v1 może współpracować z:

  • urządzeniami grzewczymi,
  • listwami podłogowymi,
  • sterownikami do instalacji.

Urządzenie ma wbudowany czujnik temperatury i wilgotności, dzięki czemu umożliwia tworzenie dobrego klimatu we wnętrzu.

Estetyczny wygląd i łatwa obsługa

Ważną zaletą urządzenia jest bardzo czytelny ekran. Jeden rzut oka wystarczy, by sprawdzić pomiar temperatury na sterowniku. Regulator ma szklany front, więc prezentuje się estetycznie zarówno w pomieszczeniach o klasycznym, jak i nowoczesnym designie. Dotykowe klawisze ułatwiają zmianę parametrów temperatury zadanej bezpośrednio z poziomu wyświetlacza łatwo i szybko. O tym, czy pomieszczenie jest dogrzane do odpowiedniej temperatury, informuje ikona słońca – gdy miga, urządzenie jest w fazie pracy (dogrzewania do pewnej temperatury). Urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach do wyboru: białym i czarnym.

Łatwy montaż przewodowy

Urządzenie powinno być zawsze montowane przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, by uniknąć ryzyka uszkodzenia. Regulator F-2z v1 jest sterownikiem przewodowym przeznaczonym do montażu w ramce z otworem o wymiarach 55 × 55 mm. Aby mógł sprawnie działać, konieczne jest doprowadzenie zasilania o napięciu 230 V. Regulator ma styk beznapięciowy NO – COM – NC, który jest przeznaczony do urządzenia grzewczego lub do sterownika do instalacji.

Przykładowe kompatybilne systemy ramek:

  • Ospel – Sonata
  • Berker – S.1, B.1, B.3, B.7
  • Jung – AS, A500, A PLUS, A CREATION
  • Gira – STANDARD 55, E2, EVENT, ESPRINT, PROFIL55, E22
  • SIEMENS – DELTA LINE, DELTA VITA, DELTA MIRO

Inne, ważne funkcje

W sterowniku jest możliwość ustawienia histerezy w przedziale od 0,2°C do 4°C, a także progu minimalnej i maksymalnej temperatury w pomieszczeniu. Regulator może współpracować zarówno z urządzeniami do ogrzewania, jak i do chłodzenia, dzięki czemu zwiększa się jego funkcjonalność. Aby uniknąć edycji parametrów przez osoby niepożądane lub dzieci, można ustawić blokadę klawiszy.

Nowe urządzenie, nowe możliwości

Liczba modeli regulatorów pokojowych w ofercie firmy TECH Sterowniki jest spora i ciągle się poszerza. Są wśród nich regulatory podtynkowe dwustanowe, doramkowe, z komunikacją RS czy do kotłów gazowych. Dzięki temu każdy może dobrać taki, który zakresem funkcji, a także wyglądem będzie odpowiadał naszym potrzebom. Pełną ofertę regulatorów pokojowych można przejrzeć na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/regulatory-pokojowe

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: TECH Sterowniki
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.