Regulator doramkowy F-2z v1 – nowość wśród sterowników pokojowych
TECH Sterowniki
ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
rzecznik|techsterowniki.pl| |rzecznik|techsterowniki.pl
+ 48 697 837 877
www.techsterowniki.pl
W ofercie regulatorów pokojowych firmy TECH Sterowniki pojawiła się kolejna nowość – urządzenie F-2z v1. To nowoczesny, zasilany napięciem elektrycznym 230 V regulator doramkowy. Jak wygląda i jakie daje użytkownikowi możliwości?
Jak działa nowy model regulatora pokojowego?
F-2z v1 to regulator dwustanowy doramkowy. Przeznaczony jest do sterowania urządzeniem grzewczym. Ma za zadanie utrzymać temperaturę w pomieszczeniu z dokładnością do 0,1°C. W tym celu przesyła sygnał do urządzenia grzewczego z informacją o osiągnięciu temperatury zadanej do wymaganej wartości.
Regulator F-2z v1 może współpracować z:
- urządzeniami grzewczymi,
- listwami podłogowymi,
- sterownikami do instalacji.
Urządzenie ma wbudowany czujnik temperatury i wilgotności, dzięki czemu umożliwia tworzenie dobrego klimatu we wnętrzu.
Estetyczny wygląd i łatwa obsługa
Ważną zaletą urządzenia jest bardzo czytelny ekran. Jeden rzut oka wystarczy, by sprawdzić pomiar temperatury na sterowniku. Regulator ma szklany front, więc prezentuje się estetycznie zarówno w pomieszczeniach o klasycznym, jak i nowoczesnym designie. Dotykowe klawisze ułatwiają zmianę parametrów temperatury zadanej bezpośrednio z poziomu wyświetlacza łatwo i szybko. O tym, czy pomieszczenie jest dogrzane do odpowiedniej temperatury, informuje ikona słońca – gdy miga, urządzenie jest w fazie pracy (dogrzewania do pewnej temperatury). Urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach do wyboru: białym i czarnym.
Łatwy montaż przewodowy
Urządzenie powinno być zawsze montowane przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, by uniknąć ryzyka uszkodzenia. Regulator F-2z v1 jest sterownikiem przewodowym przeznaczonym do montażu w ramce z otworem o wymiarach 55 × 55 mm. Aby mógł sprawnie działać, konieczne jest doprowadzenie zasilania o napięciu 230 V. Regulator ma styk beznapięciowy NO – COM – NC, który jest przeznaczony do urządzenia grzewczego lub do sterownika do instalacji.
Przykładowe kompatybilne systemy ramek:
- Ospel – Sonata
- Berker – S.1, B.1, B.3, B.7
- Jung – AS, A500, A PLUS, A CREATION
- Gira – STANDARD 55, E2, EVENT, ESPRINT, PROFIL55, E22
- SIEMENS – DELTA LINE, DELTA VITA, DELTA MIRO
Inne, ważne funkcje
W sterowniku jest możliwość ustawienia histerezy w przedziale od 0,2°C do 4°C, a także progu minimalnej i maksymalnej temperatury w pomieszczeniu. Regulator może współpracować zarówno z urządzeniami do ogrzewania, jak i do chłodzenia, dzięki czemu zwiększa się jego funkcjonalność. Aby uniknąć edycji parametrów przez osoby niepożądane lub dzieci, można ustawić blokadę klawiszy.
Nowe urządzenie, nowe możliwości
Liczba modeli regulatorów pokojowych w ofercie firmy TECH Sterowniki jest spora i ciągle się poszerza. Są wśród nich regulatory podtynkowe dwustanowe, doramkowe, z komunikacją RS czy do kotłów gazowych. Dzięki temu każdy może dobrać taki, który zakresem funkcji, a także wyglądem będzie odpowiadał naszym potrzebom. Pełną ofertę regulatorów pokojowych można przejrzeć na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/regulatory-pokojowe

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.