Radosna IV – Od Agrobexu na przedmieściach.
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa IV etapu osiedla Radosna w podpoznańskim Zalasewie. Docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne. Dwa z nich są już gotowe, a dwa kolejne na zaawansowanym etapie prac.
Zamieszkać na przedmieściach Poznania to cel dla wielu osób poszukujących nieruchomości. Zwłaszcza jeśli chodzi o taką miejscowość jak Zalasewo, która poza atrakcyjną lokalizacją w ostatnich latach mocno polepszyła infrastrukturę. Są nowe ulice i drogi dojazdowe, sprawnie działa komunikacja, funkcjonują nowoczesne szkoły podstawowe oraz przedszkola i żłobki. Nie brakuje większych marketów, mniejszych sklepów, punktów usługowych, obiektów sportowych a przede wszystkim licznych terenów zielonych oraz ścieżek rowerowych. To właśnie na terenie Zalasewa od wielu lat działalność deweloperską prowadzi spółka Agrobex. Obecnie w budowie jest IV etap osiedla Radosna, który składa się z 4 trzypiętrowych budynków o nowoczesnej architekturze. Łącznie 236 mieszkań. W zeszłym roku zakończyły się prace przy realizacji dwóch budynków – 19 i 21. Natomiast w budowie pozostają jeszcze dwa budynki – 23 i 25, czyli 128 mieszkań o powierzchni od 25 do 69 mkw.
- W minionym roku przekazaliśmy mieszkańcom lokale z dwóch budynków. W tym roku zakończymy realizacje pozostałych. W sprzedaży zostało kilkanaście ostatnich mieszkań. Potencjał tej miejscowości jest ogromny. Nie należy zapominać także o aspekcie finansowym, gdyż w porównaniu do Poznania proponujemy duże niższe ceny – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast lokale na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Do dyspozycji będą również windy oraz komórki lokatorskie, a dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe. Deweloper nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstały już bezpieczne place zabaw. Zresztą Agrobex od wielu lat na każdej inwestycji tworzy atrakcyjne przestrzenie, które służą zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Zakończenie realizacji IV etapu osiedla nastąpi w tym roku. Jako pierwszy, w II kwartale powstanie budynek nr 3 (Radosna 23) , a w kwartale kolejnym – budynek nr 4 (Radosna 25). Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania większej przestrzeni życiowej, bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań, dając poczucie komfortu i zadowolenia z miejsca zamieszkania. W końcu na przedmieściach żyje się spokojnie i wygodnie.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.