Radosna IV – Od Agrobexu na przedmieściach.
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa IV etapu osiedla Radosna w podpoznańskim Zalasewie. Docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne. Dwa z nich są już gotowe, a dwa kolejne na zaawansowanym etapie prac.
Zamieszkać na przedmieściach Poznania to cel dla wielu osób poszukujących nieruchomości. Zwłaszcza jeśli chodzi o taką miejscowość jak Zalasewo, która poza atrakcyjną lokalizacją w ostatnich latach mocno polepszyła infrastrukturę. Są nowe ulice i drogi dojazdowe, sprawnie działa komunikacja, funkcjonują nowoczesne szkoły podstawowe oraz przedszkola i żłobki. Nie brakuje większych marketów, mniejszych sklepów, punktów usługowych, obiektów sportowych a przede wszystkim licznych terenów zielonych oraz ścieżek rowerowych. To właśnie na terenie Zalasewa od wielu lat działalność deweloperską prowadzi spółka Agrobex. Obecnie w budowie jest IV etap osiedla Radosna, który składa się z 4 trzypiętrowych budynków o nowoczesnej architekturze. Łącznie 236 mieszkań. W zeszłym roku zakończyły się prace przy realizacji dwóch budynków – 19 i 21. Natomiast w budowie pozostają jeszcze dwa budynki – 23 i 25, czyli 128 mieszkań o powierzchni od 25 do 69 mkw.
- W minionym roku przekazaliśmy mieszkańcom lokale z dwóch budynków. W tym roku zakończymy realizacje pozostałych. W sprzedaży zostało kilkanaście ostatnich mieszkań. Potencjał tej miejscowości jest ogromny. Nie należy zapominać także o aspekcie finansowym, gdyż w porównaniu do Poznania proponujemy duże niższe ceny – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast lokale na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Do dyspozycji będą również windy oraz komórki lokatorskie, a dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe. Deweloper nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstały już bezpieczne place zabaw. Zresztą Agrobex od wielu lat na każdej inwestycji tworzy atrakcyjne przestrzenie, które służą zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Zakończenie realizacji IV etapu osiedla nastąpi w tym roku. Jako pierwszy, w II kwartale powstanie budynek nr 3 (Radosna 23) , a w kwartale kolejnym – budynek nr 4 (Radosna 25). Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania większej przestrzeni życiowej, bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań, dając poczucie komfortu i zadowolenia z miejsca zamieszkania. W końcu na przedmieściach żyje się spokojnie i wygodnie.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu
W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.