Radosna IV – kolejny gotowy budynek
Po kilku latach realizacji projekt Radosna IV wchodzi na ostatnią prostą. Z czterech planowanych budynków trzy już są gotowe, a do zakończenie budowy ostatniego zostało kilka miesięcy.
Radosna IV to kontynuacja projektu mieszkaniowego realizowana przez Agrobex na terenie podpoznańskiego Zalasewa. W ramach tego etapu zaplanowano budowę czterech trzypiętrowych budynków wielorodzinnych o nowoczesnej linii i modernistycznej bryle. Łącznie 236 mieszkań. Dwa z nich ukończono i przekazano mieszkańcom w 2021 roku. Z kolei w kwietniu bieżącego roku dobiegła realizacja budynku nr 3 (Radosna 23) gdzie rozpoczął się już proces odbioru kluczy do lokali. W budowie pozostał największy budynek z 72 mieszkaniami o powierzchni od 44 do 62 mkw. – Ostatni budynek o nr 25 to już mocno zaawansowane prace budowlane. To także tylko kilkadziesiąt wolnych mieszkań. Trzeba przyznać, że wszystkie etapy w ramach projektu Radosna cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Lokalizacja, jakość wykonania oraz kompleksowość osiedla z pewnością wpływa na komfort i zadowolenie mieszkańców. – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Radosna IV to funkcjonalne i zróżnicowane powierzchniowo mieszkania. Lokale usytuowane na parterze posiadają ogródki, a pozostałe - balkony. Do dyspozycji są również windy oraz komórki lokatorskie. Agrobex nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstają bezpieczne place zabaw. – Osiedle Radosna to dla nas bardzo ważny projekt. Działalność deweloperską na terenie Zalasewa prowadzimy już kilkanaście lat, a tym samym przekazaliśmy mieszkania już setkom rodzin. I to dla nich tworzymy atrakcyjne przestrzenie, które służą wypoczynkowi, zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Mamy też mieszkania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – dodaje Lucyna Jarczyńska. Zakończenie budowy ostatniego, czwartego budynku zaplanowano na III kwartał bieżącego roku. Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań. Zaletą lokalizacji inwestycji jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna gminy Swarzędz na terenie której położona jest miejscowość Zalasewo. Ponadto, przyszli mieszkańcy z pewnością docenią szybki dojazd do Poznania, bliskość autostrady A2 oraz dróg krajowych. W najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem kilka minut od inwestycji znajduje się szkoła podstawowa, przedszkole oraz kluby malucha. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a w okolicy pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.