Radosna IV – kolejny gotowy budynek
Po kilku latach realizacji projekt Radosna IV wchodzi na ostatnią prostą. Z czterech planowanych budynków trzy już są gotowe, a do zakończenie budowy ostatniego zostało kilka miesięcy.
Radosna IV to kontynuacja projektu mieszkaniowego realizowana przez Agrobex na terenie podpoznańskiego Zalasewa. W ramach tego etapu zaplanowano budowę czterech trzypiętrowych budynków wielorodzinnych o nowoczesnej linii i modernistycznej bryle. Łącznie 236 mieszkań. Dwa z nich ukończono i przekazano mieszkańcom w 2021 roku. Z kolei w kwietniu bieżącego roku dobiegła realizacja budynku nr 3 (Radosna 23) gdzie rozpoczął się już proces odbioru kluczy do lokali. W budowie pozostał największy budynek z 72 mieszkaniami o powierzchni od 44 do 62 mkw. – Ostatni budynek o nr 25 to już mocno zaawansowane prace budowlane. To także tylko kilkadziesiąt wolnych mieszkań. Trzeba przyznać, że wszystkie etapy w ramach projektu Radosna cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Lokalizacja, jakość wykonania oraz kompleksowość osiedla z pewnością wpływa na komfort i zadowolenie mieszkańców. – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Radosna IV to funkcjonalne i zróżnicowane powierzchniowo mieszkania. Lokale usytuowane na parterze posiadają ogródki, a pozostałe - balkony. Do dyspozycji są również windy oraz komórki lokatorskie. Agrobex nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstają bezpieczne place zabaw. – Osiedle Radosna to dla nas bardzo ważny projekt. Działalność deweloperską na terenie Zalasewa prowadzimy już kilkanaście lat, a tym samym przekazaliśmy mieszkania już setkom rodzin. I to dla nich tworzymy atrakcyjne przestrzenie, które służą wypoczynkowi, zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Mamy też mieszkania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – dodaje Lucyna Jarczyńska. Zakończenie budowy ostatniego, czwartego budynku zaplanowano na III kwartał bieżącego roku. Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań. Zaletą lokalizacji inwestycji jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna gminy Swarzędz na terenie której położona jest miejscowość Zalasewo. Ponadto, przyszli mieszkańcy z pewnością docenią szybki dojazd do Poznania, bliskość autostrady A2 oraz dróg krajowych. W najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem kilka minut od inwestycji znajduje się szkoła podstawowa, przedszkole oraz kluby malucha. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a w okolicy pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.