Quadro Development rozszerza swoją ofertę
Rynek nieruchomości w czasie ostatnich kilkunastu miesięcy przeszedł mocne przeobrażenie. Zmieniła się sytuacja na rynku kredytów hipotecznych (wysokie stopy procentowe, rekomendacja S), jest zdecydowanie trudniej o wypracowanie zdolności kredytowej. W związku z tym, mniejsza liczba klientów indywidualnych może dziś kupić swoje wymarzone mieszkanie. Statystyki to potwierdzają i nie można nawet ich porównywać z najlepszymi czasami prosperity, kiedy wszystkie mieszkania w danej inwestycji były sprzedane przed zakończeniem budowy. – Siłą rzeczy, dziś klientów indywidualnych jest nieco mniej. Natomiast do naszego biura coraz chętniej zaglądają klienci inwestycyjni. Z niektórymi współpracujemy od lat, już przy kolejnym naszym projekcie mieszkaniowym, ale są też zupełnie nowi, którzy mają gotówkę, a jednocześnie zyskali świadomość, że zakup mieszkania jest najlepszą drogą, by ten kapitał chronić – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. – W związku z tym, zdecydowaliśmy o tym, by rozszerzyć naszą ofertę. W budynku wielorodzinnym, na styku ulicy Głównej i Smolnej, mamy w sprzedaży mieszkania większe, ale też kawalerki w cenie od 184 tysięcy złotych brutto. Realia rynkowe pokazują, że to dobra strategia. Przyszli najemcy coraz częściej liczą na niezależność i wolą wynajmować samemu kawalerkę, niż chociażby pokój w większym mieszkaniu, gdzie są inni współlokatorzy. Stąd klient inwestycyjny, który postawi na naszą ofertę, może być spokojny o zwrot z tej inwestycji każdego miesiąca. Dodatkowym argumentem jest to, że mieszkań „na wynajem” raczej brakuje, nawet w tak dużych miastach jak Poznań – opisuje Marek Smogór z firmy Quadro Development.
Prace budowlane w ramach inwestycji są już mocno zaawansowane i w tym roku zostaną zakończone. Inwestycja znajduje się u zbiegu ulicy Smolnej i Głównej w Poznaniu, tuż obok kameralnego rynku o nazwie Rynek Wschodni i właśnie stąd pochodzi nazwa najnowszej inwestycji mieszkaniowej. Dostępne są nie tylko kawalerki, ale też mieszkania 2-, 3-pokojowe, a nawet większe apartamenty o powierzchni
Warto wspomnieć, że Quadro Development ma na swoim koncie już kilka udanych realizacji o nazwach Sielska 14 i Bosa 7 na poznańskim Grunwaldzie, czy Rezydencja Winiary i Piątkowska 103 na Winiarach, a jednocześnie w pobliżu Winograd w Poznaniu. – Działamy tak, by odpowiedzieć na zainteresowanie mieszkaniami każdej grupy klientów, zarówno singli, par, rodzin, czy chociażby klientów inwestujących w nieruchomości – podsumowuje Marek Smogór.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.