QNAP prezentuje QHora-301W
QNAP, wiodący innowator segmentów computing, networking oraz storage, wprowadził dziś na rynek QHora-301W router SD-WAN (Software-Defined Wide-Area Network wyposażony w obsługę Wi-Fi 6 oraz dwa porty 10GbE. To urządzenie sieciowe następnej generacji, które oferuje nie tylko obsługę rozproszonych sieci VPN oraz komplet funkcji sieciowych, ale także topologię QuWAN Cloud Orchestrator i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Nowe urządzenie jest niezawodnym i elastycznym rozwiązaniem do budowy infrastruktury sieciowej sprawnie obsługującej pracę firm działających w modelu rozproszonym oraz telepracę.
Dzięki zastosowaniu czterordzeniowego procesora Qualcomm 2.2GHz klasy enterprise oraz 1 GB pamięci RAM, model QHora-301W zapewnia użytkownikom niezawodne i szybkie połączenia bezprzewodowe Wi-Fi 6 (802.11ax) oraz dwupasmowe 2.4GHz/5GHz. Osiem anten i wsparcie dla MU-MIMO sprawiają, że nowość gwarantuje pełne pokrycie WiFi i stabilny sygnał, pozwalający na uzyskanie prędkości transmisji sięgających 3600 Mbps. Dwa porty 10GbE i cztery porty Gigabit Ethernet pozwalają na elastyczne budowanie i konfigurowanie sieci WAN/LAN, uzyskiwanie wysokich prędkości w sieciach LAN, błyskawiczne przesyłanie danych pomiędzy różnymi lokalizacjami oraz obsługę VPN Auto Mesh.
Co więcej, QHora-301W pozwala również na tworzenie topologii Mesh VPN z wykorzystaniem technologii QuWAN (czyli opracowanego przez QNAP rozwiązania SD-WAN), oferując tym samym użytkownikom niezawodną infrastrukturę sieciową, priorytetyzowanie transferów*, automatyczny failover WAN oraz centralne zarządzanie w chmurze.
Router QHora-301W zwiększa poziom bezpieczeństwa połączeń pomiędzy firmową siecią VPN oraz urządzeniami działającymi na brzegu sieci – zapewniając w ten sposób bezpieczne rozwiązanie do pracy zdalnej. Rozwiązanie VAP (Virtual AP) klasy enterprise pozwala administratorom na skonfigurowanie do sześciu niezależnych grup SSID – dla różnych działów lub różnych usług/aplikacji. Szyfrowanie Wi-Fi gwarantuje bezpieczne przesyłanie danych z wysoką prędkością, zaś dodatkowe funkcje – takie jak firewall, przekierowanie portów, kontrola dostępu – pozwalają na filtrowanie/blokowanie wszelkich niepożądanych połączeń. SD-WAN zapewnia także szyfrowanie IPsec dla VPN, obsługę Deep Packet Inspection oraz L7 Firewall*.
“Szybko rosnąca popularność aplikacji wymagających do sprawnego działania bardzo szybkich połączeń sieciowych oraz upowszechnianie się telepracy sprawiają, że firmy muszą inwestować w bezpieczne i szybkie technologie Wi-Fi 6 oraz 10GbE. QHora-301W oferuje zarówno niesamowicie szybkie połączenie sieciowe, szyfrowanie Wi-Fi, firewall, jak technologię QuWAN SD-WAN – co gwarantuje użytkownikom możliwość korzystania z zabezpieczonego środowiska sieciowego, w którym poufne dane ich firmy będą chronione przez wszelkimi zagrożeniami” – wyjaśnia Judy Chen, Product Manager QNAP.
Router QHora-301W stworzony został z myślą o nowoczesnych firmach – ale doskonale sprawdzi się również w małym biurze i domu. Urządzenie jest kompatybilne ze standardem montażowym VESA, wyposażono je również w pasywny system chłodzenia, który gwarantuje cichą pracę i efektywne odprowadzanie temperatury nawet w przypadku pracy pod obciążeniem.
Uwaga: Wsparcie dla prioretyzowania łącza QuWAN oraz L7 Firewall pojawią się w pierwszym kwartale 2021 r.
Router QHora-301W jest już dostępny. Więcej informacji o produktach QNAP oraz ich dostępności znaleźć można na stronie https://www.qnap.com

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.