QNAP prezentuje NAS-a w chmurze
QNAP® Systems, Inc. zaprezentował szereg nowości, które powinny szczególnie zainteresować użytkowników, którzy przynajmniej część swojej prywatnej lub firmowej infrastruktury budują w oparciu o rozwiązania chmurowe. Firma przedstawiła m.in. QuTScloud, czyli programowe rozwiązanie NAS działające w chmurze, a także narzędzie Boxafe (do tworzenia kopii zapasowych dla Google™ G Suite i Microsoft 365®) oraz rozwiązanie QuWAN SD-WAN (zapewniające sieć VPN Auto Mesh, funkcję szyfrowania IPsec i zarządzanie w chmurze).
QuTScloud – czyli NAS w chmurze
QuTScloud to programowy NAS w chmurze, umożliwiający wdrażanie QTS (systemu operacyjnego QNAP dla serwerów NAS) w środowisku chmurowym i rozliczanie w oparciu o subskrypcyjny model licencji.
Organizacje, które przechowują większość swoich danych w chmurze, i którym brakuje dobrego systemu zarządzania do wykorzystywania swoich cyfrowych zasobów, mogą wybierać spośród dostawców usług w chmurze takich jak AWS®, Microsoft® Azure, Alibaba Cloud® czy DigitalOcean®, a później utworzyć wirtualną instancję systemu QTS, która posłuży do wdrożenia chmury QuTScloud. Dzięki wspieraniu zaawansowanego zarządzania plikami i współpracy, która nie jest dostępna na większości platform w chmurze, NAS oparty o chmurę to świetne rozwiązanie, które nie tylko optymalizuje zużycie danych przechowywanych w chmurze, ale również pozwala użytkownikom czerpać korzyści z usług plików i bogatej funkcjonalności rozwiązania NAS. Wśród dodatkowych zalet rozwiązania QuTScloud warto wyróżnić tryb chmury hybrydowej, skalowalność systemu i jego opłacalność.
Chmura QuTScloud jest wyposażona w App Center z wieloma darmowymi aplikacjami i kilkunastoma płatnymi aplikacjami, stanowiącymi wartość dodaną, które pozwolą zwiększyć funkcjonalność rozwiązania QuTScloud i dodać do niego nowe funkcje. Najważniejsze funkcje to między innymi wsparcie dla protokołów CIFS/SMB, NFS, AFP i iSCSI, integracja z Windows AD i protokołem LDAP, możliwość szybkiego wykonywania migawek i wersjonowania kopii zapasowej, możliwość przesyłania danych do/z chmury na kilka sposobów (via QNAP HBS, HybridMount lub VJBOD Cloud), czy kompleksowa wyszukiwarka Qsirch, umożliwiająca błyskawiczne znajdowanie plików firmowych.
QuTScloud jest oparty o licencjonowanie w modelu subskrypcyjnym, z możliwością wykupu licencji co miesiąc lub co rok. Więcej informacji: https://www.qnap.com/solution/qutscloud/pl-pl/
Boxafe oraz QuWAN SD-WAN – bezpieczeństwo i elastyczność
Spośród nowości QNAP warto również wymienić Boxsafe, czyli wszechstronne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail, dysków w chmurze, kontaktów i kalendarzy w oprogramowaniu Google™ G Suite i Microsoft 365® na lokalnym serwerze NAS. Decydując się na korzystanie z niego, klienci mogą cieszyć się wszechstronnością oprogramowania dostarczanego w modelu chmurowym… jednocześnie mając gwarancję, że ich kluczowe dane są backupowane lokalnie. Więcej informacji o Boxsafe: https://www.qnap.com/solution/boxafe/pl-pl/
SD-WAN to z kolei rozwiązanie QNAP zapewniające użytkownikom sieć VPN Auto Mesh, funkcję szyfrowania IPsec i zarządzanie w chmurze. To kompatybilne z szeroką gamą produktów narzędzie umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom tworzenie niezawodnej sieci po przystępnej cenie oraz ułatwia przeprowadzanie cyfrowej transformacji, a także rozbudowę na wiele lokalizacji i pracę zdalną. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne teraz, w erze pracy zdalnej - software’owo definiowana sieć WAN (SD-WAN) nie tylko zwiększa wydajność wdrażania IT i zarządzania w celu rozbudowy w wielu lokalizacjach, ale także zapewnia niezawodną infrastrukturę umożliwiającą cyfrową transformację i pracę zdalną. Więcej informacji o QuWAN: https://www.qnap.com/solution/quwan-sd-wan/pl-pl/
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.