Komunikaty PR

Przestrzeń przyjazna dla każdego

2021-04-01  |  19:30

Niemal połowa Polaków posiada zwierzęta domowe, a w większości są to rzecz jasna psy i koty. Każde z nich ma naturalną potrzebę ruchu, co wpływa na lepsze samopoczucie i zdrowie, nie tylko zwierzęcia, ale też właściciela, który jest dzięki temu bardziej aktywny. Czworonóg to pełnoprawny członek rodziny, warto więc zadbać o zamieszkanie blisko terenów zielonych, a najlepiej z własnym ogrodem.

 

Z ankiety przeprowadzonej przez TNS Polska w 2014 roku, wiemy, że 48 procent z nas posiada w domu pupila. Wśród ulubieńców zdecydowanie wygrywają psy, stanowiące aż 83 procent wszystkich zwierząt w domu. Co oczywiste, posiadają naturalną potrzebę ruchu. Przestrzeń jest potrzebna do codziennego funkcjonowania – pozwala na aktywny wypoczynek zwierzęcia i jego właściciela, spacer oraz obcowanie z przyrodą, co działa na każdego antystresowo. - Każdy pies, bez względu na rasę, potrzebuje minimum godzinnego spaceru każdego dnia. Ponadto konieczne są też dodatkowe wyjścia na dwór, by czworonóg mógł załatwić potrzeby fizjologiczne. Dla zwierząt ważna jest przestrzeń, w której są aktywne, co jednocześnie przekłada się na ich kondycję oraz zdrowie, a chcemy, by nasi pupile byli z nami jak najdłużej – tłumaczy Dariusz Szelest, dyplomowany zoopsycholog oraz specjalista od relacji człowiek - zwierzę towarzyszące.

Dla osób poszukujących swojego miejsca do zamieszkania, i jednocześnie zakochanych w swoich czworonogach, ważne jest wyszukanie oferty, która odpowie na takie oczekiwania. Może to zapewnić dom z ogrodem lub mieszkanie w niewielkiej zabudowie wielorodzinnej, w otoczeniu przestronnych terenów zielonych. Rzecz jasna pamiętają o tym firmy budujące nowe osiedla – przestrzeń osiedlowa powinna być przyjazna dla każdego.

- Rynek mieszkaniowy w Poznaniu jest jednym z sześciu największych w kraju. Swoją idealną przestrzeń do życia znajdą tutaj osoby czy rodziny doceniające miejski komfort i wygodę, ponieważ nowych inwestycji w granicach miasta stale przybywa. Wyraźne jest też zainteresowanie projektami na przedmieściach, gdzie polepszyła się infrastruktura i dostęp do komunikacji miejskiej. Takie zróżnicowanie oferty to atut naszego regionu i korzyść dla klienta - mówił Marcin Roś, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

O tym, że zielony, przestronny ogród pozwala na zaaranżowanie miejsca dla każdego, doskonale wiedzą właściciele domów jednorodzinnych. Tego typu zabudowa daje większe możliwości ze względu na większy rozmiar działki, na której stoi dom. – Właśnie zakończyliśmy sprzedaż VI etapu osiedla Zielone Rabowice II. W tej części inwestycji powstanie 28 lokali bliźniaczych, położonych na osobnych działkach, o powierzchni nawet 588 m kw. To daje duży komfort w aranżacji, z myślą o czworonogach. Także w kolejnych naszych inwestycjach planujemy dodatkowe rozwiązania. Na osiedlu Młode Gwiazdowo, dla osób aktywnych i zmotoryzowanych mamy dodatkowe rozwiązanie: od strony ogrodu przygotujemy wewnętrzny układ komunikacyjny i osobne wejście – zaznacza Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu i PR Greenbud Development.

- Obrzeże Poznania to dogodne miejsca do mieszkania wspólnie z czworonożnym przyjacielem. Szczególnie na osiedlu Rodzinny Zakątek widzimy spacerowiczów z psami. Położenie nad Jeziorem Bnińskim, wśród lasów i malowniczych pól Wielkopolski daje nieograniczone możliwości korzystania z bliskości natury, jak i świeżego powietrza. A dodatkowym atutem jest ogród przynależny do każdego domu. Nasi klienci nie zamieniliby go na mniejszy taras bądź balkon - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Dobrze zaprojektowany budynek wielorodzinny także może spełniać wymienione wcześniej funkcje. Czasy się zmieniają. Kiedyś myśląc o mieszkaniu, mieliśmy przed oczyma wieżowiec z niewielkim, jednym balkonem. Dziś deweloperzy mają coraz więcej do zaoferowania, niż miniona epoka – rynek jest chłonny, ale też bardzo konkurencyjny. Do lokalu mieszkalnego może przynależeć ogród albo rozległy taras. - Sprostanie oczekiwaniom klientów posiadających psa jest niełatwym zadaniem. Trzeba dążyć do zapewnienia odpowiednich warunków mieszkalnych, które pozwolą na wygodne życie wraz z czworonogiem. Projektując Leśne Tarasy, trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny, zadbaliśmy o przyjazną przestrzeń, m.in. w formie ogrodu przynależącego do mieszkań parterowych. Przygotowaliśmy przemyślany projekt, dzięki czemu bezpośredni dostęp do ogrodu będzie możliwy z niezależnych od siebie pomieszczeń, np. salonu i sypialni. Dużym atutem jest również lokalizacja. Bliskość okolicznego lasu pozwoli przyszłym mieszkańcom i ich pupilom na kontakt z przyrodą podczas spacerów na świeżym powietrzu. Połączenie wymienionych aspektów umożliwi dogodne mieszkanie wszystkich członków rodziny, w tym czworonoga, w obrębie naszej inwestycji i swojego prywatnego M. - informuje Krzysztof Fludra, prezes firmy Fludra Development.

 

Z myślą o czworonogach w granicach miasta

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie dotyczące spełnienia oczekiwań mieszkańców oraz ich czworonoga, odwiedziliśmy inwestycje zlokalizowane w obrębie Poznania.

- Mieszkanie z psem w dużym mieście nie musi znacząco różnić się od funkcjonowania poza jego granicami, jednakże wszystko zależy od obszaru, który wybierzemy. Na poznańskich Podolanach, czyli miejscu naszej inwestycji Rodzinne Podolany nie brakuje ścieżek rowerowych i spacerowych, które są częścią codzienności naszych mieszkańców. Warto podkreślić, że z Podolan jest bardzo blisko na Strzeszyn i nad Rusałkę, a o tym, jak popularne są to miejsca, wiedzą wszyscy poznaniacy. Bliskość lasów i okolicznych jezior umożliwia wszystkim członkom rodziny, licząc również pupila, wypoczynek na świeżym powietrzu oraz rekreację wśród przyrody. Pobyt poza domem gwarantują także ogrody, które ułatwiają wspólne życie z czworonożnym lokatorem - informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments.

W zachodniej części Poznania, przy ulicy Golęczewskiej, powstaje Osiedle Przy Jeziorach. Aktualnie firma More Place rozpoczęła sprzedaż domów w ramach III etapu. Powstanie 28 lokali bliźniaczych, każdy położony na działce, o powierzchni 446 - 507 m kw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. Każdy z lokali bliźniaczych zostanie wybudowany na dużej działce, co stanowi dodatkowy atut. – Osiedle domów bliźniaczych, w granicach Poznania to novum. Na rynku nie ma wielu takich propozycji, a mieszkając w mieście, najlepiej wybrać cichą i zieloną jego część, wraz z dostępem do jezior, zachęcającą do bezpośredniej styczności z przyrodą. Dla komfortu wszystkich członków rodziny, w obrębie przestrzeni mieszkalnej, ważne jest przestronne wnętrze lokalu z przynależącym do niego dużym ogrodem. To zagwarantuje miejsce dla każdego domownika i sprosta oczekiwaniom wygodnego wspólnego życia - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Zdaniem Dariusza Szelesta, dyplomowanego zoopsychologa, przestrzeń, jaką ma do dyspozycji nasz pupil, ma znaczenie, ale to nie jedyny czynnik, który wpływa na jego zadowolenie i dobrą formę. – Skłaniam się ku temu, by przede wszystkim zwracać uwagę na to, ile czasu poświęcamy zwierzęciu każdego dnia. To pełnoprawny członek rodziny i tak samo, jak my, potrzebuje uwagi, aktywności, świeżego powietrza, i to nie tylko od święta. To, w jakiej zabudowie mieszkamy może mieć znaczenie, ale liczy się bliskość tras spacerowych i terenów zielonych, byśmy wygodnie i przede wszystkim chętnie z czworonogiem – podsumowuje zoopsycholog Dariusz Szelest.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Piękny taras na lata Biuro prasowe
2021-04-07 | 14:24

Piękny taras na lata

Nowoczesny taras to wizytówka domu niezależnie od pory roku. Podstawą jego udanej aranżacji są trwałe i efektowne nawierzchnie. Wytrzymałe, a przy tym piękne kolekcje gresów
Dom Miejska wygoda - dlaczego warto zamieszkać w budownictwie wielorodzinnym
2021-04-01 | 18:30

Miejska wygoda - dlaczego warto zamieszkać w budownictwie wielorodzinnym

Wybierając nowe miejsce do zamieszkania, nietrudno zakochać się w niebanalnej architekturze, przestronnych wnętrzach, które zostaną urządzone według naszej wymarzonej koncepcji, czy
Dom Rodzinne Podolany. Przestrzeń w dwóch komfortowych strefach
2021-03-31 | 13:00

Rodzinne Podolany. Przestrzeń w dwóch komfortowych strefach

Trwa sprzedaż mieszkań z IV etapu Rodzinnych Podolan w Poznaniu. Deweloper Sky Investments proponuje 28 mieszkań dwupoziomowych o powierzchni 76 i 79 m kw. z tarasami na ostatniej kondygnacji.

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse i bankowość

Pandemia i unijne prawo zrewolucjonizowały polską bankowość. W polskich bankach pojawia się coraz więcej nowych technologii

Pandemia stała się katalizatorem zmian w bankowości. Przyspieszyła procesy wykorzystywania nowych technologii zapoczątkowane już wcześniej, zwiększając ich świadomość w coraz szerszej grupie użytkowników. Zmiany przyspieszyło też wejście w życie dyrektywy PSD2 – to dzięki niej poprzez jedno konto można mieć wgląd we wszystkie prowadzone rachunki. Dodatkowo coraz łatwiej jest założyć konto zdalnie. Pomagają w tym narzędzia, które pozwalają na cyfrowe potwierdzenie tożsamości.

Medycyna

Płuca do przeszczepu dzięki innowacyjnemu urządzeniu mogą być utrzymane przez pół doby w warunkach fizjologicznych. Taka procedura medyczna bywa ostatnim ratunkiem po ciężkim przebiegu COVID-19

Dzięki urządzeniu OCS Lung płuca pobrane od dawcy można przechowywać do 12 godzin w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele żyjącego człowieka. Standardowo narząd poza organizmem może wytrzymać w warunkach hipotermii maksymalnie do czterech godzin. Przeszczep jest jedyną drogą ratunku dla pacjentów, którzy w wyniku choroby COVID-19 doznali nieodwracalnego uszkodzenia płuc. W szpitalu w Zabrzu udało się w ten sposób ocalić życie sześciu osób.