Komunikaty PR

Przełomowy rok dla rynku kredytów hipotecznych. Jak się przygotować?

2023-05-08  |  08:00

Każdy, kto w tym roku rozgląda się za mieszkaniem, powinien sprawdzić, jakie programy rządowe są planowane i jak z nich skorzystać. Istnieje możliwość, by zarezerwować już dziś wymarzoną nieruchomość i zacząć spłatę dopiero od września 2023 roku!

Zmiany na rynku mieszkaniowym

Rok 2023 ma być przełomowy dla kredytobiorców. W prognozach są m.in. obniżki stóp procentowych, nowelizacja Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego dotycząca mniej rygorystycznego podejścia do wyliczania zdolności kredytowej, a także rządowy program Pierwsze Mieszkanie, który ma wspierać zakup pierwszego mieszkania dla osób do 45 roku życia.

- 2023 rok zapowiada się bardzo optymistycznie dla tych, którzy szukają mieszkania. Przewidujemy, że najbliższe miesiące – w związku z licznymi rozwiązaniami, które mają ułatwić dostęp do zakupu własnych czterech kątów – będą prawdziwym szczytem popytu na dostępne lokale – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Co zrobić, aby dobrze zaplanować zakup i nie przepłacić, gdy ceny – w związku z rosnącym popytem – będą szły w górę?

„Mieszkanie na start” – możliwość zamrożenia ceny do września

Z myślą o klientach zainteresowanych zmianami deweloperzy przygotowują ciekawe oferty, które można zrealizować już dziś. Przykładem jest program Agrobex „Mieszkanie na start”, który skierowany jest do wszystkich, którzy w tym roku przymierzają się do zakupu nieruchomości.

­- „Mieszkanie na start” pozwala nie tylko zamrozić cenę mieszkania, ale i wyprzedzić nadchodzący popyt na nieruchomości, związany m.in. z wprowadzanymi w tym roku zmianami oraz programami rządowymi – podkreśla Lucyna Jarczyńska z firmy Agrobex. – Zasady są proste: rezerwacja mieszkania następuje już dziś, a spłata następuje dopiero we wrześniu bieżącego roku – dodaje.

Korzyści płynące z tego rozwiązania to m.in. gwarancja niezmienności ceny wybranego mieszkania, realny czas na uzyskanie finansowania do września 2023 roku, wpłata jedynie 20% wartości nieruchomości, a przede wszystkim możliwość skorzystania z nowych programów rządowych.

Jak zarezerwować nieruchomość?

Jak skorzystać z programu „Mieszkanie na start”? Wystarczy wybrać inwestycję z szerokiej oferty Agrobex, podpisać umowę deweloperską, a następnie wpłacić jedynie 20% wartości nieruchomości i zarezerwować konkretny lokal. Od tego momentu do września 2023 roku nabywca będzie mieć czas na uzyskanie finansowania.

Do płatności kolejnych transz za wybraną nieruchomość nabywca wróci dopiero we wrześniu 2023 roku. To czas na wybór najlepszej opcji finansowania.

W przypadku odstąpienia od umowy z powodu nieuzyskania finansowania – klient nie ponosi żadnych kosztów.

Program „Mieszkanie na start” ma wiele zalet, które sprawiają, że można spokojnie zaplanować zakup nieruchomości. Warto podkreślić elastyczność dewelopera i jego markę. To ważne czynniki przy zakupie mieszkania.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Premiera od Grupy Inwest Biuro prasowe
2023-09-19 | 09:00

Premiera od Grupy Inwest

Grupa Inwest nie zwalnia tempa i w sytuacji coraz mniejszej podaży na rynku pierwotnym wprowadza kolejny nowy projekt mieszkaniowy. Na terenie dzielnicy Grunwald debiutuje inwestycja Symfonia
Dom Wybierz 1 z 3 osiedli Grupy Inwest i mieszkaj wygodnie
2023-09-19 | 07:00

Wybierz 1 z 3 osiedli Grupy Inwest i mieszkaj wygodnie

Szukasz nowego mieszkania spełniającego warunki programu Bezpieczny Kredyt 2 procent? Postaw na Grupę Inwest i jedną z 3 komfortowych inwestycji w Poznaniu. Uznany deweloper prezentuje ofertę
Dom Czas na poznańskie Targi i premiery
2023-09-18 | 10:00

Czas na poznańskie Targi i premiery

W weekend 23 i 24 września w Poznaniu odbędzie się jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów. Po tym wydarzeniu wiele obiecują sobie zarówno wystawcy, jak i klienci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Nowej Mobilności

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.

Partner serwisu

Handel

Konsumenci w Polsce kupują rocznie 24 tys. t certyfikowanych produktów rybnych. To sposób na wspieranie zrównoważonych połowów

Zdecydowana większość konsumentów w Polsce, bo aż 88 proc., jest zaniepokojona stanem oceanów – pokazało ubiegłoroczne badanie GlobeScan. Jednocześnie 63 proc. wierzy, że jesteśmy w stanie uratować je przed nieodwracalnymi zmianami w ciągu najbliższych 20 lat. Podobny odsetek wskazuje, że mają tutaj znaczenie wybory dotyczące spożywanych ryb i owoców morza. Za tym idzie coraz większa świadomość dotycząca ekocertyfikatów i popularność oznaczonych nimi produktów. W ciągu 10 lat sprzedaż ryb i owoców morza z logo MSC wzrosła 14-krotnie i dziś wynosi ponad 24 tys. t rocznie.

Media i PR

Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania. Wydają się internautom bardziej wiarygodne od wiadomości tworzonych przez ludzi

Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne niż te pisane przez ludzi. Rodzi to obawy o wykorzystanie sztucznej inteligencji do szerzenia dezinformacji.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.