Przełomowy rok dla rynku kredytów hipotecznych. Jak się przygotować?
Każdy, kto w tym roku rozgląda się za mieszkaniem, powinien sprawdzić, jakie programy rządowe są planowane i jak z nich skorzystać. Istnieje możliwość, by zarezerwować już dziś wymarzoną nieruchomość i zacząć spłatę dopiero od września 2023 roku!
Zmiany na rynku mieszkaniowym
Rok 2023 ma być przełomowy dla kredytobiorców. W prognozach są m.in. obniżki stóp procentowych, nowelizacja Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego dotycząca mniej rygorystycznego podejścia do wyliczania zdolności kredytowej, a także rządowy program Pierwsze Mieszkanie, który ma wspierać zakup pierwszego mieszkania dla osób do 45 roku życia.
- 2023 rok zapowiada się bardzo optymistycznie dla tych, którzy szukają mieszkania. Przewidujemy, że najbliższe miesiące – w związku z licznymi rozwiązaniami, które mają ułatwić dostęp do zakupu własnych czterech kątów – będą prawdziwym szczytem popytu na dostępne lokale – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.
Co zrobić, aby dobrze zaplanować zakup i nie przepłacić, gdy ceny – w związku z rosnącym popytem – będą szły w górę?
„Mieszkanie na start” – możliwość zamrożenia ceny do września
Z myślą o klientach zainteresowanych zmianami deweloperzy przygotowują ciekawe oferty, które można zrealizować już dziś. Przykładem jest program Agrobex „Mieszkanie na start”, który skierowany jest do wszystkich, którzy w tym roku przymierzają się do zakupu nieruchomości.
- „Mieszkanie na start” pozwala nie tylko zamrozić cenę mieszkania, ale i wyprzedzić nadchodzący popyt na nieruchomości, związany m.in. z wprowadzanymi w tym roku zmianami oraz programami rządowymi – podkreśla Lucyna Jarczyńska z firmy Agrobex. – Zasady są proste: rezerwacja mieszkania następuje już dziś, a spłata następuje dopiero we wrześniu bieżącego roku – dodaje.
Korzyści płynące z tego rozwiązania to m.in. gwarancja niezmienności ceny wybranego mieszkania, realny czas na uzyskanie finansowania do września 2023 roku, wpłata jedynie 20% wartości nieruchomości, a przede wszystkim możliwość skorzystania z nowych programów rządowych.
Jak zarezerwować nieruchomość?
Jak skorzystać z programu „Mieszkanie na start”? Wystarczy wybrać inwestycję z szerokiej oferty Agrobex, podpisać umowę deweloperską, a następnie wpłacić jedynie 20% wartości nieruchomości i zarezerwować konkretny lokal. Od tego momentu do września 2023 roku nabywca będzie mieć czas na uzyskanie finansowania.
Do płatności kolejnych transz za wybraną nieruchomość nabywca wróci dopiero we wrześniu 2023 roku. To czas na wybór najlepszej opcji finansowania.
W przypadku odstąpienia od umowy z powodu nieuzyskania finansowania – klient nie ponosi żadnych kosztów.
Program „Mieszkanie na start” ma wiele zalet, które sprawiają, że można spokojnie zaplanować zakup nieruchomości. Warto podkreślić elastyczność dewelopera i jego markę. To ważne czynniki przy zakupie mieszkania.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.