Przełomowy rok dla rynku kredytów hipotecznych. Jak się przygotować?
Każdy, kto w tym roku rozgląda się za mieszkaniem, powinien sprawdzić, jakie programy rządowe są planowane i jak z nich skorzystać. Istnieje możliwość, by zarezerwować już dziś wymarzoną nieruchomość i zacząć spłatę dopiero od września 2023 roku!
Zmiany na rynku mieszkaniowym
Rok 2023 ma być przełomowy dla kredytobiorców. W prognozach są m.in. obniżki stóp procentowych, nowelizacja Rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego dotycząca mniej rygorystycznego podejścia do wyliczania zdolności kredytowej, a także rządowy program Pierwsze Mieszkanie, który ma wspierać zakup pierwszego mieszkania dla osób do 45 roku życia.
- 2023 rok zapowiada się bardzo optymistycznie dla tych, którzy szukają mieszkania. Przewidujemy, że najbliższe miesiące – w związku z licznymi rozwiązaniami, które mają ułatwić dostęp do zakupu własnych czterech kątów – będą prawdziwym szczytem popytu na dostępne lokale – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.
Co zrobić, aby dobrze zaplanować zakup i nie przepłacić, gdy ceny – w związku z rosnącym popytem – będą szły w górę?
„Mieszkanie na start” – możliwość zamrożenia ceny do września
Z myślą o klientach zainteresowanych zmianami deweloperzy przygotowują ciekawe oferty, które można zrealizować już dziś. Przykładem jest program Agrobex „Mieszkanie na start”, który skierowany jest do wszystkich, którzy w tym roku przymierzają się do zakupu nieruchomości.
- „Mieszkanie na start” pozwala nie tylko zamrozić cenę mieszkania, ale i wyprzedzić nadchodzący popyt na nieruchomości, związany m.in. z wprowadzanymi w tym roku zmianami oraz programami rządowymi – podkreśla Lucyna Jarczyńska z firmy Agrobex. – Zasady są proste: rezerwacja mieszkania następuje już dziś, a spłata następuje dopiero we wrześniu bieżącego roku – dodaje.
Korzyści płynące z tego rozwiązania to m.in. gwarancja niezmienności ceny wybranego mieszkania, realny czas na uzyskanie finansowania do września 2023 roku, wpłata jedynie 20% wartości nieruchomości, a przede wszystkim możliwość skorzystania z nowych programów rządowych.
Jak zarezerwować nieruchomość?
Jak skorzystać z programu „Mieszkanie na start”? Wystarczy wybrać inwestycję z szerokiej oferty Agrobex, podpisać umowę deweloperską, a następnie wpłacić jedynie 20% wartości nieruchomości i zarezerwować konkretny lokal. Od tego momentu do września 2023 roku nabywca będzie mieć czas na uzyskanie finansowania.
Do płatności kolejnych transz za wybraną nieruchomość nabywca wróci dopiero we wrześniu 2023 roku. To czas na wybór najlepszej opcji finansowania.
W przypadku odstąpienia od umowy z powodu nieuzyskania finansowania – klient nie ponosi żadnych kosztów.
Program „Mieszkanie na start” ma wiele zalet, które sprawiają, że można spokojnie zaplanować zakup nieruchomości. Warto podkreślić elastyczność dewelopera i jego markę. To ważne czynniki przy zakupie mieszkania.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.