Przełącznik GS1915 od Zyxel – gdy potrzebujesz zasilania PoE dla kilku urządzeń
Najnowszy model przełącznika z linii GS1900 dla małych firm jest pragmatycznym rozwiązaniem dla klientów, którzy potrzebują dodatkowej elastyczności zarządzania w chmurze Nebula i używają tylko kilku urządzeń PoE – powiedział Luke Harley, Switching Market Development Manager EMEA w firmie Zyxel.
Power over Ethernet (PoE) to jedna z tych technologii, które nigdy nie przestają zadziwiać. To niesamowite, że przez zwykłe kable ethernetowe można przesyłać moc, która wystarczy do zasilania punktu dostępowego, telefonu IP albo kamery do monitoringu.
Zyxel projektuje przełączniki tak, aby spełnić potrzeby jak największej liczby klientów Dlatego do naszej popularnej rodziny 1900 dodajemy nowy przełącznik GS1915. To ośmioportowy przełącznik z funkcją NebulaFlex, która oferuje dwa tryby zarządzania. Można go konfigurować i kontrolować za pośrednictwem chmurowej platformy Nebula albo sterować nim jako samodzielnym urządzeniem. Odróżnia go to od przełącznika GS1900, którym zarządza się jako samodzielnym urządzeniem za pośrednictwem interfejsu przeglądarkowego i który jest najprostszą wersją, „inteligentnie zarządzanego” przełącznika.
GS1915-8 dostępny jest w dwóch wersjach – bez PoE (GS1915-8) i z budżetem PoE wynoszącym 60W (GS1915-8EP). To idealny budżet do zasilania kilku urządzeń PoE w małym lub domowym biurze.
Nowy model wyróżnia się z dwóch powodów:
- można nim zarządzać w chmurze Nebula albo jako samodzielnym urządzeniem;
- dostępny jest z budżetem mocy PoE mniejszym o ponad połowę od następnego modelu w linii.
Idealny do niewielkich przestrzeni
Budżet 60W jest idealny do zasilania kilku urządzeń – bezprzewodowego punktu dostępowego i telefonu IP w recepcji czy sklepie, albo w mniejszym biurze z kilkoma punktami dostępowymi lub prostą instalacją monitoringu IP. Ponieważ przełącznik oferuje funkcję NebulaFlex, można monitorować i zarządzać nim za pośrednictwem chmury, na przykład z biura na zapleczu lub zdalnie.
Wprowadziliśmy model GS1915 w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na przełączniki przeznaczone do środowisk, w których potrzebne jest elastyczne zarządzanie oraz obsługa tylko dwóch czy trzech urządzeń PoE. Niższy budżet mocy PoE oznacza niższy koszt zakupu, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z tej technologii bez płacenia za wyższą wydajność, której tak naprawdę nie potrzebują – powiedział Luke Harley, Switching Market Development Manager EMEA w firmie Zyxel.
Warto wspomnieć, że GS1915, jak większość przełączników z linii GS1900, ma kompaktową, bezwentylatorową konstrukcję, więc nie rzuca się w oczy i działa bezgłośnie, a zatem jest idealny do niewielkich przestrzeni.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI
Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.