Proxin nie zwalnia tempa: kolejne odbiory i nowe projekty
Jedną z najbardziej znanych inwestycji mieszkaniowych Proxin Development jest osiedle Nowe Ogrody, zlokalizowane przy ulicy Meissnera, zlokalizowane w zachodniej części Poznania, kilka minut od Jeziora Rusałka, czy pętli Ogrody. Gotowych jest sześć etapów, a na ukończeniu już siódma część osiedla. Właśnie w tym roku, a konkretnie wiosną, nastąpi przekazanie kluczy nabywcom. Finalnie w VII etapie Nowych Ogrodów znajdzie się 130 lokali mieszkalnych, o powierzchni od 27 do 90 mkw. – W praktyce to oznacza, że po odbiorach będziemy budować tylko etap nr 8, który zakończymy w przyszłym roku. Najbliższe miesiące poświęcamy na jego realizację i sprzedaż ostatnich mieszkań, co pozwoli dopełnić całościowo projekt Nowe Ogrody. Łącznie będzie to 768 mieszkań – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin.
Oprócz Nowych Ogrodów, spółka Proxin w tym roku przekaże klucze nabywcom mieszkań z inwestycji Słowackiego 7 na poznańskich Jeżycach. W budynku wielorodzinnym, o nietuzinkowej bryle łączącej w sobie nowoczesność z klimatem najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania finalnie znajdą się 62 mieszkania, o powierzchni od 25 do 92 mkw. Już wiosną tego roku będą one cieszyć nabywców, którzy odbiorą klucze i rozpoczną prace wykończeniowe. – Biorąc pod uwagę oba poznańskie projekty, wiosną 2023 przekażemy nowym właścicielom blisko 200 lokali mieszkalnych. Choć okoliczności na rynku pierwotnym są mniej sprzyjające, niż jakiś czas temu, to nie zwalniamy tempa. Mamy swoją strategię, kolejne ambitne plany. Klienci z pewnością dostrzegają i doceniają dobrą jakość – zauważa Piotr Łopatka.
Nadejdzie czas premier
Warto podkreślić, że deweloper Proxin pracuje nad nowymi projektami, nie tylko w Poznaniu, ale też poza stolicą Wielkopolski. Portfolio wzbogaci nietuzinkowy kompleks złożony z kilku budynków apartamentowych na terenie miejscowości Świeradów Zdrój. - To będzie nasz debiut w tej części Polski, choć nie jest to pierwszy projekt w miejscowości wypoczynkowej, ponieważ wcześniej zrealizowaliśmy Nautic Park w Darłówku. Natomiast nowa inwestycja powstanie w wyjątkowej lokalizacji, obok wyciągu narciarskiego, tras rowerowych oraz szlaków turystycznych. Architektura projektu, w tym estetyka elewacji, będzie mocno nawiązywać do regionu. Wykorzystamy najbardziej klasyczne materiały, m.in. kamień, drewno, czy szkło. Premierę inwestycji wraz ze szczegółową ofertą planujemy na początek lata – opisuje Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin.
Analizując plany, jakie ma spółka Proxin, można wnioskować, że deweloper cieszący się uznaniem i zaufaniem klientów na rynku, nie musi zwalniać tempa. Gwarancja wysokiej jakości każdej inwestycji, profesjonalna obsługa oraz doradztwo zespołu ds. sprzedaży, wsparcie nawet po odbiorze kluczy to kierunek, jakim podążają najlepsze firmy z branży mieszkaniowej. Warto się zainspirować i patrzeć w przyszłość, która będzie dla branży interesująca i obiecująca.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.