Projekt Nadolnik. Kreatywna przestrzeń w nowej inwestycji.
Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu, blisko Ronda Śródka, powstaje nowa inwestycja deweloperska, Nadolnik Compact Apartments. W kilku budynkach znajdą się smart apartamenty o powierzchni od 19 do 51 mkw. Ponadto w pełni zostanie zaaranżowany teren nieruchomości, dzięki czemu stworzy kreatywną przestrzeń wspólną z udogodnieniami rozrywkowymi, jak i zapleczem handlowym.
Według zamierzenia dewelopera, Nadolnik Compact Apartments ma pełnić funkcję kompleksu miniapartamentów. Znajdzie się tutaj ponad 1000 lokali kompaktowo zaprojektowanych, stanowiących alternatywę wobec mieszkań w wysokich cenach. Każdy lokal będzie posiadał przedpokój, łazienkę, kuchnię w formie aneksu oraz przestrzeń dzienną, w której można wypoczywać, czy pracować zdalnie. Lokal będzie mógł pełnić różne funkcje, w zależności od potrzeb jego nabywcy, bądź lokatora. – Smart apartament to ciekawa propozycja dla osób, które poszukują swojej pierwszej nieruchomości w Poznaniu, w przystępnej cenie. Wśród naszych klientów są także inwestorzy, zarówno z Polski, jak i zagranicy, którzy w nieruchomościach lokują nadwyżkę kapitału. Coraz częściej o ofertę pytają firmy, ponieważ smart apartament na własność, w biznesowym mieście, jakim jest Poznań, to lepsze rozwiązanie, niż częste korzystanie z hoteli, np. przez kadrę menedżerską. Lokal apartamentowy to większa stabilność i nieruchomość na własność, czyli dobra inwestycja – mówi Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner, realizującej projekt Nadolnik. Każdy smart apartament jest oddawany w standardzie deweloperskim, co pozwala nabywcom na aranżację przestrzeni zgodnie z oczekiwaniami, a także wykorzystując proponowane przez biura projektowe rozwiązania smart, pozwalające zaoszczędzić sporo przestrzeni. Każdy lokal stanowi alternatywę wobec kawalerki, a jest równie ustawny.
Przestrzeń dla każdego odbiorcy
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments zostanie zrealizowana kompleksowo, z elementami małej architektury, chodnikami, zapleczem handlowo-usługowym, czy terenami rekreacyjnymi.
- Nasz dział projektowy założył, że wspólnie stworzymy kreatywną przestrzeń, idealną dla różnych grup docelowych. W praktyce oznacza to, że każdy odnajdzie tutaj swoją inspirację i możliwości. W II etapie inwestycji, który właśnie realizujemy, na parterze budynku apartamentowego powstaną lokale handlowo-usługowe. Z jednej strony, jest to idealne miejsce na biznes, a z drugiej, duża wygoda dla klientów indywidualnych. Planujemy sale konferencyjne, które wraz z kawiarniami i restauracjami stworzą interesujące otoczenie biznesowe. Ponadto stworzymy kompleks rekreacyjny, z boiskami – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Całość inwestycji Nadolnik Compact Apartments dopełnia sąsiedztwo niedawno zrewitalizowanego Parku ks. Tadeusza Kirschke. – Okolica inwestycji, wraz z licznymi udogodnieniami pozwoli być aktywnym, ale i zregenerować siły – podkreśla Karolina Skrzypek z Grupy Partner. Z inwestycji dosłownie w kilka minut dotrzemy do Ronda Śródka, ważnego komunikacyjnie w Poznaniu. Niedaleko znajduje się kompleks biurowy, zlokalizowany w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego.
Przyszłość studenta i nie tylko
Zakup smart apartamentu będzie dobrym pomysłem dla studentów, którzy w niedalekiej przyszłości powrócą do akademickich miast, w tym oczywiście do Poznania. Własny smart apartament zagwarantuje młodym ludziom niezależność, poczucie stabilizacji. Z pewnością docenią również walory lokalizacji i fakt, że wiele z codziennych spraw załatwią na miejscu.
- Chcemy, by poprzez projekt Nadolnik każdy mógł realizować swoje ambicje, od rozwoju osobistego i biznesowego, przez inwestycję w nieruchomości, aż do aktywności fizycznej i życia towarzyskiego. Z taką myślą zaplanowaliśmy cały kompleks na Nadolniku – podsumowuje Karolina Skrzypek, reprezentująca Grupę Partner.
Nadolnik Compact Apartments cieszy się dużą popularnością. W I etapie, który został już zrealizowany, 213 lokali zostało sprzedanych. Z kolei w II części inwestycji, gdzie znajdą się finalnie 224 smart apartamenty, ponad połowa lokali znalazła swoich nabywców. Aktualnie trwa realizacja II etapu, która zakończy się w przyszłym roku. Ceny apartamentów zaczynają się od 130 000 zł netto. Ponadto Grupa Partner realizuje inwestycję mieszkaniową Śródka OdNowa 2, przy ulicy Bernata w Poznaniu.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.