Komunikaty PR

Produkty Zyxel wspierają edukację specjalistów pożądanych na rynku pracy

2022-06-24  |  14:10
Biuro prasowe

Wraz z rozwojem technologicznym, rosną oczekiwania sprzętowe szkół technicznych. Niezawodne urządzenia Zyxel wychodzą naprzeciw temu wyzwaniu i oferują kompleksową infrastrukturę sieciową, aby efektywniej kształcić młodych inżynierów.

Zespole Szkół w Chocianowie to jedna z największych placówek oświatowo-wychowawczych w regionie dolnośląskim, która oferuje kierunki kształcenia na profilu mechatronicznym, logistycznym i elektronicznym. Na wyposażeniu szkoły znajduje się 255 komputerów, które ze względu na brak wydajnej sieci i specjalistycznych procesorów nie spełniały swojej roli. Firma System-3 Sp. z o.o., w oparciu o niezawodne urządzenia Zyxel, podjęła się modernizacji infrastruktury sieciowej w placówce szkolnej.

– Cieszymy się, że technologia Zyxel wspiera edukację przyszłych specjalistów. Wraz z rozwojem cyfryzacji rosną wymagania sprzętowe i my stawiamy czoło temu wyzwaniu. Dostęp do sprawnej i kompleksowej infrastruktury sieciowej jest niezbędny, aby móc kształcić wysokiej klasy informatyków, inżynierów i specjalistów technicznych – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Szkielet sieci oparty został na światłowodzie z przepustowością 10Gbit, co pozwoliło na płynny przesył danych i odciążenie pracy programów operacyjnych. Wymianie uległy szeregowo połączone przełączniki, które zastąpiono wydajnymi modelami XGS2210-28HP 24xGbit L2, XGS2210-52HP i GS192024HPV2. Dodatkowo zastosowano przełącznik agregacyjny XS3800-28 28x10GbE L2+, który umożliwia łatwe przełączanie pomiędzy trybami samodzielnego zarządzania i intuicyjnej platformy do zarządzania w chmurze Nebula. System został zabezpieczony przez zaporę sieciową ATP500, która stanowi pierwszą linię obrony przed niepożądanymi atakami. Największym wyzwaniem, ze względu na dużą ilość obsługiwanych urządzeń, były nagminne problemy z szybkością Internetu. Rozwiązaniem było uruchomienie elastycznej sieci Wi-Fi. Do prawidłowego funkcjonowania wszystkich elementów sieci i transportowania sygnału konieczne było wykonanie nowego okablowania strukturalnego, w topologii gwiazdy z szafą dystrybucyjną.

– Nie boimy się ambitnych wyzwań i skomplikowanych realizacji. Dlatego z chęcią podjęliśmy się modernizacji infrastruktury sieciowej w Zespole Szkół w Chocianowie. Dzięki produktom Zyxel udało nam się sprostać oczekiwaniom dyrekcji i zadowolić uczniów – powiedział Grzegorz Rękawiczny z firmy System-3 Sp. z o.o.

Uczniowie szkoły w Chocianowie to przyszli absolwenci z wykształceniem technicznym, którym należy zapewnić dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych. Dzięki nowoczesnym pracowniom informatycznym, młodzież będzie mogła rozwijać swoje umiejętności, które zwiększą ich kwalifikacje przy podejmowaniu pracy w niedalekiej przyszłości. 

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Ekskluzywny wywiad: wiceprezes Zyxel Networks mówi o europejskim rynku 5G Biuro prasowe
2022-08-10 | 11:15

Ekskluzywny wywiad: wiceprezes Zyxel Networks mówi o europejskim rynku 5G

2022 ma być rokiem technologii 5G — widać już wyraźne oznaki jej szybszego rozwoju i komercjalizacji. Wiceprezes Zyxel Networks, Jean-Mark Guignier, dzieli się swoimi spostrzeżeniami
Komputery Colt Technology Services łączy funkcje SD WAN i SSE w nowym rozwiązaniu SASE
2022-06-28 | 12:00

Colt Technology Services łączy funkcje SD WAN i SSE w nowym rozwiązaniu SASE

Rozwiązanie zabezpieczające klasy korporacyjnej wspierane przez Versa SASE Klienci Colt Technology Services mają teraz dostęp do pełnego, zintegrowanego rozwiązania Secure
Komputery Dynabook przedstawia Portégé X40L-K, idealnego towarzysza pracy hybrydowej
2022-06-22 | 14:05

Dynabook przedstawia Portégé X40L-K, idealnego towarzysza pracy hybrydowej

Dynabook Europe GmbH wprowadza na rynek Portégé X40L-K. Rozszerzenie serii premium X zostało precyzyjnie zaprojektowane, aby zapewnić bezproblemową obsługę w świecie pracy

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Miejsc parkingowych ubywa, bo miasta chcą wypchnąć ruch samochodów z centrum. Technologia pomoże lepiej wykorzystywać istniejące parkingi

Zaparkowanie samochodu w centrum Warszawy, Wrocławia czy Krakowa to poważne wyzwanie. Statystyki przytaczane przez NaviParking wskazują, że zagęszczenie ruchu w centralnych dzielnicach nawet w 30 proc. jest spowodowane przez kierowców poszukujących miejsca parkingowego. To zaś oznacza nie tylko większe korki, ale też większy hałas, dodatkową emisję spalin i duży stres u kierowcy. Tworzenie nowych parkingów nie jest dziś priorytetem miast – dążą raczej do tego, żeby wypchnąć ruch z centrów. Dlatego potrzebne są lepsze zachęty, by kierowcy wybierali inne środki komunikacji, np. autobusy, tramwaje czy mikromobilność, a także nowe sposoby na skuteczniejsze wykorzystanie istniejących parkingów.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Rzeź Woli to jedna z najmniej znanych kart historii Powstania Warszawskiego. Powstaje nowy projekt edukacyjny w wirtualnej rzeczywistości

Rusza drugi etap rewitalizacji placu Męczenników Warszawskiej Woli. To jedno z ważniejszych miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, gdzie w sierpniu 1944 roku wymordowano mieszkańców Woli i Ochoty. Fundacja PGE i opiekujący się placem ojcowie redemptoryści stworzą tutaj ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi lekcjami w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), dzięki czemu z wiedzą o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat łatwiej będzie dotrzeć do młodych odbiorców. Mimo wielu dekad prac badaczy szczegóły rzezi Woli nadal pozostają nieodkryte.

Edukacja

Liczba aniołów biznesu rośnie, ale wciąż jest ich za mało. 40 proc. z nich jest na rynku maksymalnie trzy lata

Polski rynek aniołów biznesu wciąż jest wielokrotnie mniejszy od tych z Europy Zachodniej, o Stanach Zjednoczonych nie wspominając, i stosunkowo młody. Jednak zainteresowanie tą formą pomnażania kapitału i dzielenia się doświadczeniem szybko rośnie. Największa obawa osób, które chcą dołączyć do grupy aniołów biznesu, dotyczy tego, czy będą umiały realistycznie ocenić szanse danego przedsięwzięcia. Platforma Polish Angels ma ułatwić przepływ know-how i finansowania między doświadczonymi inwestorami i pomysłodawcami start-upów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.