Premiera WIŚNIOWSKI Connected – pierwsza brama smart w standardzie
Polski lider w produkcji bram wprowadza na rynek nowe, unikatowe rozwiązanie – WIŚNIOWSKI Connected. Już teraz użytkownicy mogą cieszyć się smart bramami garażowymi w standardzie. Wystarczy tylko dedykowany napęd i aplikacja, aby w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnego sterowania bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń. Jest to pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku.
WIŚNIOWSKI jako pierwszy w Polsce producent oferuje automatyczną bramę garażową z Wi-Fi, która dzięki aplikacji pozwala na zdalną kontrolę, zwiększając jej komfort użytkowania. Dzięki zastosowanemu protokołowi Wi-Fi w napędzie SPARK, nie jest wymagana dodatkowa centrala smart home. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu i domowej sieci Wi-Fi, aby zyskać pełną funkcjonalność systemu sterowania. Aplikacja jest dostępna przy zakupie bramy UniPro, UniTherm lub bramy uchylnej z najnowszym napędem SPARK. W praktyce więc, od października 2024 r. wybrane bramy wyposażone w ten napęd będą mogły korzystać z inteligentnych funkcji, bez dodatkowych opłat.
Prosta i intuicyjna aplikacja – w pełni za darmo
Sterowanie bramą odbywa się za pomocą darmowej aplikacji WIŚNIOWSKI Connected, dostępnej na urządzenia mobilne (Android, iOS) oraz w wersji webowej na komputer. Sama konfiguracja aplikacji jest niezwykle łatwa i intuicyjna – proces trwa zaledwie kilkanaście sekund i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej. Co ważne, nie trzeba tworzyć nowych kont, ani zlecać podłączenia do systemu specjalistom – wystarczy zalogować się za pomocą swojego profilu na Facebooku, maila lub konta Gmail.
Aby usprawnić proces konfiguracji napędu z aplikacją, producent umieścił na bramie widoczną naklejkę z kodem QR do pobrania oprogramowania. Instrukcja do konfiguracji aplikacji WIŚNIOWSKI Connected znajduję się w pudełku z napędem SPARK.
Bezpieczeństwo i pełna kontrola nad dostępem
Aplikacja została zabezpieczona przed nieautoryzowanym użyciem, a dane użytkowników przechowywane są na serwerach zlokalizowanych w Polsce. Dodatkowo, dostęp do sterowania bramą można w prosty sposób przydzielić zaufanym osobom na zdefiniowanych przez siebie zasadach: na określony czas, na określoną liczbę uruchomień lub też bez ograniczeń. WIŚNIOWSKI Connected to nie tylko wygoda, ale również bezprzewodowa kontrola. W aplikacji można sprawdzić historię aktywności – dowiedzieć się, kto, kiedy i o której godzinie uruchamiał bramę. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć pełny nadzór nad użytkowaniem swojej bramy.
Sterowanie funkcją wentylacji garażu
Aplikacja WIŚNIOWSKI Connected umożliwia także zdalne uruchomienie funkcji wentylacji garażu poprzez uchylenie górnego panelu bramy. Warto jednak pamiętać, że do poprawnego działania tej funkcji konieczne jest zamontowanie dodatkowych okuć na górnym panelu bramy.
Smart brama WIŚNIOWSKI otwiera przed użytkownikami całkowicie nowe możliwości. Już wkrótce zostanie wyposażona także w nowe funkcje, a producent zapowiada wprowadzenie smart napędu także do innych produktów z oferty. WIŚNIOWSKI, jako pierwsza w Polsce marka daje klientom niepowtarzalną okazję do tego, by rozpocząć tworzenie smart domu bez dodatkowych modułów czy centrali smart home, w cenie standardowej automatyki do bram.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.