Premiera IV etapu osiedla Rodzinne Podolany
Osiedle Rodzinne Podolany przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powiększa się o kolejne lokale w zabudowie szeregowej. Właśnie wystartowała sprzedaż nowego - IV etapu tej inwestycji. Na całe osiedle finalnie składać będzie się 9 szeregów lokali mieszkalnych. Część z nich stanowią domy w zabudowie szeregowej o powierzchni ok. 99 m kw. z ogrodami, natomiast drugi rodzaj lokali to mieszkania 2-poziomowe o powierzchni ok. 76 i 79m kw. z tarasami na dachu.
Osiedle Rodzinne Podolany, od momentu premiery w styczniu 2019, stały się jedną z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji deweloperskich w tej części Poznania. Warto podkreślić, że budowane przy ulicy Heleny Rzepeckiej osiedle spełnia oczekiwania osób, które szukają nowego domu lub przestronnego dwupoziomowego mieszkania w granicach miasta. Takie propozycje na rynku pierwotnym w Poznaniu są unikatowe. Co ważne - dla klientów firmy Sky Investments - z Podolan jest blisko zarówno na zielony Strzeszyn, jak i do centrum Poznania. – Do tej pory ponad 60 lokali znalazło już swoich właścicieli. Etapy: I i III, na które składają się szeregi oznaczone literami A, B, D, E oraz G, zostały zakończone, a lokale zostały przekazane przyszłym mieszkańcom. Obecnie budowany jest etap II, a niebawem rozpocznie się budowa IV etapu. To ostatnia szansa, aby zamieszkać na Osiedlu Rodzinne Podolany – mówi Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments.
Przyszłym mieszkańcom IV etapu inwestycji deweloper Sky Investments proponuje 28 mieszkań dwupoziomowych o powierzchni ok. 76 i 79 m kw. z tarasami na ostatniej kondygnacji. Lokale te powstaną w dwóch szeregach oznaczonych literami I oraz H. Projekt każdego dwupoziomowego mieszkania zakłada podział na strefę dzienną i nocną. Salon, kuchnia, toaleta i pomieszczenie gospodarcze stworzą parter, natomiast piętro to trzy sypialnie i łazienka. Ponadto mieszkania będą posiadać na dachu przestronny taras o powierzchni do 20 m kw., poddasze nieużytkowe (około 11 m kw., które można zaaranżować według własnego uznania) oraz teren zielony przed wejściem. Każdy lokal będzie znajdował się na działce o powierzchni 133,70 – 330,30 m kw. (w zależności od wybranego wariantu). Na terenie osiedla deweloper przewidział także miejsca postojowe, skwer oraz plac zabaw.
- Prywatne tereny zielone przed każdym mieszkaniem, taras o powierzchni aż do 20 m kw., czy poddasze to elementy, na które nabywcy zwracają dużą uwagę. Kameralna, zamknięta konwencja bezpiecznego osiedla to wartości, które nasi klienci bardzo sobie cenią. Cieszymy się, że IV etap Osiedla Rodzinne Podolany spotkał się z dobrym przyjęciem, a pierwsze z mieszkań już znalazły swoich przyszłych nabywców. Przekazanie lokali planowane jest na styczeń 2023. Należy jednak pamiętać, że zgłaszając się już teraz ma się większy wybór lokali i szeroki zakres pakietów dodatkowych do wyboru, aby mieszkanie nabrało indywidualnego charakteru – podkreśla Małgorzata Walczak-Łondka z firmy Sky Investments.
Jednocześnie deweloper prowadzi prace w II etapie na osiedlu przy ulicy Heleny Rzepeckiej. W szeregu oznaczonym literą C powstaje 16 mieszkań dwupoziomowych, natomiast w szeregu F będzie 8 domów o powierzchni ok. 99 m kw. Oba szeregi będą w pełni gotowe w IV kwartale 2021. Sky Investments przygotowuje też ofertę kolejnych inwestycji, o czym będzie na bieżąco informował.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.