Premiera bezprzewodowego zestawu z klawiaturą i myszką Hama KMW-600
Producent włączył do swojej oferty klawiaturę i myszkę komputerową, obie obsługiwane radiowo lub poprzez Bluetooth. Klawiatura ma wbudowane miejsce na wsunięcie tabletu czy smartfona i siedem przycisków multimedialnych. Z kolei mysz wyróżnia się sześcioma przyciskami i możliwością wyboru trzech czułości kursora. Ten niedrogi komplet sprawdzi się w każdym codziennym wyzwaniu biurowym, a nawet do prostych gier.
Zestaw bezprzewodowy Hama KMW-600 powstał z myślą o wymagających użytkownikach, ale niepotrzebujących wydawać na sprzęt peryferyjny nadmiernych kwot. Zarówno szaroczarna klawiatura, jak i czarnoantracytowa mysz wyróżniają się stonowanym i eleganckim designem, nie zabiorą też sporo miejsca na blacie biurka czy stołu. Wymiary klawiatury wynoszą 44,2 x 2,5 x 20 cm przy 692 g wagi, zaś myszki 7 x 4,2 x 10,3 cm przy 89 g wagi.
Podkreślmy, że zarówno mysz jak i klawiaturę da się połączyć z komputerem, tabletem czy smartfonem za pomocą odbiornika radiowego 2.4 GHz lub poprzez Bluetooth 3.0 (klawiatura) i 5.0 (mysz), co przekłada się na 10 metrów zasięgu. W myszce odbiornik radiowy możemy schować wewnątrz jej obudowy, minimalizując szansę na zgubienie go. W obu sprzętach nie zabrakło także przełącznika włącz/wyłącz dla oszczędzania energii. Tak samo w obu przypadkach, gdy urządzenie nie jest używane, przechodzi automatycznie w tryb czuwania.
Bezprzewodowa klawiatura została zaprojektowana z myślą o szybkim i łatwym czyszczeniu, dzięki płaskim i pojedynczo rozmieszczonym klawiszom. Ergonomiczny kształt doskonale pasuje do dłoni osób praworęcznych i pozwala na komfortowe pisanie oraz pracę. Uwagę zwraca specjalna wydrążona szczelina na położenia tableta lub smartfona, co wyraźnie ułatwia korzystanie z całego zestawu. Klawiatura może się pochwalić siedmioma przyciskami multimedialnymi. Laserowy nadruk na łącznie 105 przyciskach zapobiega łatwemu ich starciu. Co więcej, funkcja FN-Lock pozwala szybko zmieniać między pierwszym a drugim przypisaniem klawiszy funkcyjnych. Jest to szczególnie praktycznym rozwiązaniem, gdy częściej używa się funkcji multimedialnych niż funkcji klawiszy F. Klawiatura od marki Hama zasilana jest przez baterię AA.
Natomiast optyczna myszka KMW-600 została wyprofilowana na potrzeby osób praworęcznych. I w tym przypadku producent postawił na ergonomiczny kształt z podparciem na kciuk. Mysz dysponuje przełącznikiem DPI do regulacji prędkości kursora (1000/1600/2400) oraz 6 przyciskami wraz z rolką przewijania. W efekcie użytkownik może precyzyjne sterować myszą na każdej powierzchni. Dodatkowo siedem oddzielnych funkcji multimedialnych umożliwia wywoływanie takich funkcji jak pauza, kalkulator lub głośność bez konieczności ich zaprogramowania. Za zasilania myszy odpowiada bateria AAA.
Zestaw bezprzewodowy Hama KMW-600 znajduje się już w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 179 zł.
Więcej o tej nowości produktowej znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.
Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI
Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.