Premiera bezprzewodowego zestawu z klawiaturą i myszką Hama KMW-600
Producent włączył do swojej oferty klawiaturę i myszkę komputerową, obie obsługiwane radiowo lub poprzez Bluetooth. Klawiatura ma wbudowane miejsce na wsunięcie tabletu czy smartfona i siedem przycisków multimedialnych. Z kolei mysz wyróżnia się sześcioma przyciskami i możliwością wyboru trzech czułości kursora. Ten niedrogi komplet sprawdzi się w każdym codziennym wyzwaniu biurowym, a nawet do prostych gier.
Zestaw bezprzewodowy Hama KMW-600 powstał z myślą o wymagających użytkownikach, ale niepotrzebujących wydawać na sprzęt peryferyjny nadmiernych kwot. Zarówno szaroczarna klawiatura, jak i czarnoantracytowa mysz wyróżniają się stonowanym i eleganckim designem, nie zabiorą też sporo miejsca na blacie biurka czy stołu. Wymiary klawiatury wynoszą 44,2 x 2,5 x 20 cm przy 692 g wagi, zaś myszki 7 x 4,2 x 10,3 cm przy 89 g wagi.
Podkreślmy, że zarówno mysz jak i klawiaturę da się połączyć z komputerem, tabletem czy smartfonem za pomocą odbiornika radiowego 2.4 GHz lub poprzez Bluetooth 3.0 (klawiatura) i 5.0 (mysz), co przekłada się na 10 metrów zasięgu. W myszce odbiornik radiowy możemy schować wewnątrz jej obudowy, minimalizując szansę na zgubienie go. W obu sprzętach nie zabrakło także przełącznika włącz/wyłącz dla oszczędzania energii. Tak samo w obu przypadkach, gdy urządzenie nie jest używane, przechodzi automatycznie w tryb czuwania.
Bezprzewodowa klawiatura została zaprojektowana z myślą o szybkim i łatwym czyszczeniu, dzięki płaskim i pojedynczo rozmieszczonym klawiszom. Ergonomiczny kształt doskonale pasuje do dłoni osób praworęcznych i pozwala na komfortowe pisanie oraz pracę. Uwagę zwraca specjalna wydrążona szczelina na położenia tableta lub smartfona, co wyraźnie ułatwia korzystanie z całego zestawu. Klawiatura może się pochwalić siedmioma przyciskami multimedialnymi. Laserowy nadruk na łącznie 105 przyciskach zapobiega łatwemu ich starciu. Co więcej, funkcja FN-Lock pozwala szybko zmieniać między pierwszym a drugim przypisaniem klawiszy funkcyjnych. Jest to szczególnie praktycznym rozwiązaniem, gdy częściej używa się funkcji multimedialnych niż funkcji klawiszy F. Klawiatura od marki Hama zasilana jest przez baterię AA.
Natomiast optyczna myszka KMW-600 została wyprofilowana na potrzeby osób praworęcznych. I w tym przypadku producent postawił na ergonomiczny kształt z podparciem na kciuk. Mysz dysponuje przełącznikiem DPI do regulacji prędkości kursora (1000/1600/2400) oraz 6 przyciskami wraz z rolką przewijania. W efekcie użytkownik może precyzyjne sterować myszą na każdej powierzchni. Dodatkowo siedem oddzielnych funkcji multimedialnych umożliwia wywoływanie takich funkcji jak pauza, kalkulator lub głośność bez konieczności ich zaprogramowania. Za zasilania myszy odpowiada bateria AAA.
Zestaw bezprzewodowy Hama KMW-600 znajduje się już w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 179 zł.
Więcej o tej nowości produktowej znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.

Dlaczego multiport to doskonały prezent na mikołajki? Poszerzone możliwości

ToughArmor MB873MP-B V2 - obudowa dla dużej ilości danych

Zyxel Networks wprowadza "Connect and Protect Plus"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika
Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.
Partner serwisu
Edukacja
Demografia, zdrowie, edukacja i ekologia. Nowe technologie mają coraz większe znaczenie dla rozwiązywania najbardziej palących problemów

O pozytywnym wpływie technologii na biznes mówi się od dawna, za czym idą rosnące z roku na rok inwestycje przedsiębiorstw w ten obszar, m.in. chmurę czy sztuczną inteligencję. Coraz częściej nowe technologie znajdują także zastosowanie w rozwiązywaniu palących problemów globalnych. Pracują nad nimi zarówno duże korporacje, naukowcy i studenci, jak i start-upy z całego świata. – Nowe technologie posiadają ogromny potencjał w przekształcaniu i wspieraniu kluczowych obszarów społeczno-gospodarczych, takich jak edukacja, zdrowie, środowisko i gospodarka – mówi Alicja Tatarczuk z Huaweia. Koncern szuka takich innowacyjnych pomysłów wśród młodych naukowców w swoim konkursie Tech4Good, który jest częścią programu Seeds for the Future.
Handel
Technologie rewolucjonizują biznes restauracyjny. Kioski samoobsługowe, kody QR, a wkrótce sztuczna inteligencja będą standardem w branży gastronomicznej

Digitalizacja i nowe technologie stają się głównym motorem rozwoju branży restauracyjnej, a rozwiązania technologiczne – takie jak kody QR, kioski samoobsługowe, cyfrowe menu czy systemy AI wspierające sprzedaż – coraz powszechniej pojawiają się w stacjonarnych restauracjach, usprawniając ich funkcjonowanie i przyciągając klientów. – Niewątpliwie technologia będzie nadal zmieniać sektor gastronomiczny. Im lepsze interakcje z klientem, tym częściej korzysta on z naszych usług – mówi Luis Comas, CEO AmRestu, operatora m.in. marek: KFC, Starbucks, Pizza Hut i Burger King, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.