Komunikaty PR

Predykcja kursów kryptowalut dzięki analizie emocji. Nowa usługa na rynku

2020-09-02  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Damian Grimling
Sentimenti

Krzywa 9
60-118 Poznań
kontakt|sentimenti.pl| |kontakt|sentimenti.pl
616248580
sentimenti.pl

Każdy, kto interesuje się rynkiem finansowym, w szczególności kryptowalutami, wie, że emocje grają tu pierwsze skrzypce. Produkty technologii łańcuchów bloków (blockchain) nie mają nadal umocowania w realnym zastosowaniu. Z tego powodu traktowane są głównie jako aktywa czysto spekulacyjne. A gdzie spekulacja, tam emocje.

Przewidywanie kursów instrumentów jako wsparcie dla inwestorów

Trwające wiele miesięcy badania emocji wykonane przez zespół poznańskiej firmy Sentimenti zmaterializowały się w postaci nowego produktu na rynku - SentiStocks. W tym czasie przebadano natężenie emocji, pobudzenia emocjonalnego i sentymentu w milionach wypowiedzi na temat kryptowalut w różnych językach.

Sentistocks to usługa bazująca na zaawansowanej analizie behawioralnej. To idealne narzędzie wparcia dla inwestorów i traderów, którzy mogą od teraz skuteczniej inwestować w kryptowaluty i inne instrumenty finansowe. Całość opiera się na przewidywaniu kursów instrumentów finansowych w oparciu o sztuczną inteligencję i wykorzystanie sieci neuronowych.

Wewnętrzne badania pokazały, że SentiStocks to narzędzie wysoce skuteczne. Predykcje kierunku trendu wahają się między 78% a 85% poziomu trafności. Firma ze skutecznością 87,1% zaprognozowała kierunki trendów dla reprezentatywnej próbki spółek z głównego parkietu GPW (40 podmiotów). Zachęcamy do zapoznania się z raportem dołączonym do komunikatu.

SentiStocks. Na czym polega?

Usługa pozwala na śledzenie emocjonalnych odczuć ludzi dyskutujących w sieci na temat aktywów inwestycyjnych. Pozwala to reagować natychmiast, gdy dzieje się coś niepokojącego. Pomiary 8 emocji podstawowych w internetowych rozmowach pozwalają również poznać nastroje i przekuć je w skuteczne predykcje kursów kryptowalut.

Usługa będzie nadal rozwijana. Trwają prace nad uruchomieniem jej w formie aplikacji SaaS. Niedługo pojawią się też kolejne rozszerzające produkt rozwiązania, analizujące najważniejsze kryptowaluty dla kluczowych giełd i w krótkich interwałach.

Sentistocks, poza rynkiem kryptowalut, pracuje nad zastosowaniami swoich nowatorskich analiz na innych rynkach i instrumentach, jak indeksy giełdowe, rynek F/X. Wyniki analiz dla kryptowalut można obserwować na stronie CoinPaprika - wiodącego agregatora danych kryptowalutowych. SentiStocks stworzyło specjalny widget prezentujący dzienną prognozę kursu Bitcoin (BTC).

Analiza emocji jest faktem

Sentistocks to produkt firmy Sentimenti, która od dawna bada emocje. Dzięki algorytmom zaszytym w sztucznej inteligencji produkty potrafią mierzyć zawartość 8 emocji podstawowych w tekście (zaskoczenie, smutek, oczekiwanie, wstręt, radość, zaufanie, strach, złość) oraz analizować ich zmienność w czasie. Ma to zastosowanie w wielu branżach – od monitoringu rozmów w sieci po analizę dokumentów, czatów klienckich i wielu innych.

W przypadku zainteresowania usługą prosimy o kontakt. Chętnie przedstawimy więcej szczegółów na temat funkcjonowania produktu. Zapraszamy na strony: sentistocks.com i sentimenti.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Sentimenti
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla Biuro prasowe
2024-11-28 | 14:30

Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla

Cooler Master, uznany producent rozwiązań chłodzących, wprowadza na rynek nowy model coolera z popularnej serii Hyper. Model 411 Nano to propozycja dla osób szukających kompaktowego i
Technologie CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
2024-11-28 | 11:27

CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn

Założyciel Wikipedii - Jimmy Wales; CEO Heygen - Joshua Xu; zdobywczyni Oscara - Jessica Yu oraz Gary Marcus, Ethan Mollick, Aleksandra Przegalińska i inni eksperci AI wystąpią 30 listopada
Technologie MC600 - nowy mobot od MiR i UR
2024-11-28 | 06:00

MC600 - nowy mobot od MiR i UR

Mobile Industrial Robots (MiR) wprowadziło na rynek mobilnego robota współpracującego MC600, będącego najnowszą pozycją na rosnącej liście certyfikowanych produktów MiR Go.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Ochrona środowiska

Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje

Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.