Komunikaty PR

Predykcja kursów kryptowalut dzięki analizie emocji. Nowa usługa na rynku

2020-09-02  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Damian Grimling
Sentimenti

Krzywa 9
60-118 Poznań
kontakt|sentimenti.pl| |kontakt|sentimenti.pl
616248580
sentimenti.pl

Każdy, kto interesuje się rynkiem finansowym, w szczególności kryptowalutami, wie, że emocje grają tu pierwsze skrzypce. Produkty technologii łańcuchów bloków (blockchain) nie mają nadal umocowania w realnym zastosowaniu. Z tego powodu traktowane są głównie jako aktywa czysto spekulacyjne. A gdzie spekulacja, tam emocje.

Przewidywanie kursów instrumentów jako wsparcie dla inwestorów

Trwające wiele miesięcy badania emocji wykonane przez zespół poznańskiej firmy Sentimenti zmaterializowały się w postaci nowego produktu na rynku - SentiStocks. W tym czasie przebadano natężenie emocji, pobudzenia emocjonalnego i sentymentu w milionach wypowiedzi na temat kryptowalut w różnych językach.

Sentistocks to usługa bazująca na zaawansowanej analizie behawioralnej. To idealne narzędzie wparcia dla inwestorów i traderów, którzy mogą od teraz skuteczniej inwestować w kryptowaluty i inne instrumenty finansowe. Całość opiera się na przewidywaniu kursów instrumentów finansowych w oparciu o sztuczną inteligencję i wykorzystanie sieci neuronowych.

Wewnętrzne badania pokazały, że SentiStocks to narzędzie wysoce skuteczne. Predykcje kierunku trendu wahają się między 78% a 85% poziomu trafności. Firma ze skutecznością 87,1% zaprognozowała kierunki trendów dla reprezentatywnej próbki spółek z głównego parkietu GPW (40 podmiotów). Zachęcamy do zapoznania się z raportem dołączonym do komunikatu.

SentiStocks. Na czym polega?

Usługa pozwala na śledzenie emocjonalnych odczuć ludzi dyskutujących w sieci na temat aktywów inwestycyjnych. Pozwala to reagować natychmiast, gdy dzieje się coś niepokojącego. Pomiary 8 emocji podstawowych w internetowych rozmowach pozwalają również poznać nastroje i przekuć je w skuteczne predykcje kursów kryptowalut.

Usługa będzie nadal rozwijana. Trwają prace nad uruchomieniem jej w formie aplikacji SaaS. Niedługo pojawią się też kolejne rozszerzające produkt rozwiązania, analizujące najważniejsze kryptowaluty dla kluczowych giełd i w krótkich interwałach.

Sentistocks, poza rynkiem kryptowalut, pracuje nad zastosowaniami swoich nowatorskich analiz na innych rynkach i instrumentach, jak indeksy giełdowe, rynek F/X. Wyniki analiz dla kryptowalut można obserwować na stronie CoinPaprika - wiodącego agregatora danych kryptowalutowych. SentiStocks stworzyło specjalny widget prezentujący dzienną prognozę kursu Bitcoin (BTC).

Analiza emocji jest faktem

Sentistocks to produkt firmy Sentimenti, która od dawna bada emocje. Dzięki algorytmom zaszytym w sztucznej inteligencji produkty potrafią mierzyć zawartość 8 emocji podstawowych w tekście (zaskoczenie, smutek, oczekiwanie, wstręt, radość, zaufanie, strach, złość) oraz analizować ich zmienność w czasie. Ma to zastosowanie w wielu branżach – od monitoringu rozmów w sieci po analizę dokumentów, czatów klienckich i wielu innych.

W przypadku zainteresowania usługą prosimy o kontakt. Chętnie przedstawimy więcej szczegółów na temat funkcjonowania produktu. Zapraszamy na strony: sentistocks.com i sentimenti.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie TIER Mobility uruchamia swój pierwszy bateriomat w Polsce Biuro prasowe
2022-06-29 | 15:20

TIER Mobility uruchamia swój pierwszy bateriomat w Polsce

 TIER Mobility nawiązuje współpracę z berlińską firmą Swobbee i uruchamia swój pierwszy bateriomat w Polsce TIER Mobility, globalny lider mikromobilności, rozszerza
Technologie Twisto z kolejnym operatorem płatności. Fintech nawiązał współpracę z Tpay
2022-06-28 | 17:30

Twisto z kolejnym operatorem płatności. Fintech nawiązał współpracę z Tpay

Klienci robiący zakupy w e-sklepach współpracujących z operatorem płatności Tpay, będą mogli korzystać z metody płatności Kup teraz, zapłać później. Tę coraz
Technologie ENELOOP WKRACZA W KOLEJNY ETAP PODRÓŻY W POSZUKIWANIU CZYSTEJ ENERGII
2022-06-28 | 15:00

ENELOOP WKRACZA W KOLEJNY ETAP PODRÓŻY W POSZUKIWANIU CZYSTEJ ENERGII

Najnowsze udoskonalenia w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju obejmują m.in. ekologiczne opakowania Zellik, 21 czerwca 2022 r. – eneloop to marka akumulatorów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Konkurencyjność polskiego sektora IT powoli spada. W tym roku palmę pierwszeństwa w regionie przejęła Estonia

– Polska jest największą gospodarką w Europie Środkowo-Wschodniej, więc tutejszy sektor IT wielkościowo jest też największym w regionie. Niestety konkurencyjność tego sektora zaczyna powoli spadać – mówi Andrew Wrobel, założyciel  i partner think-tanku Emerging Europe. W jego tegorocznym rankingu „Future of IT 2022” Polska spadła z pozycji lidera na drugie miejsce, ustępując Estonii. Coraz większymi konkurentami dla tutejszego rynku IT są też Rumunia i Bułgaria, które dysponują dużym zasobem talentów. Polska wciąż ma jednak szansę pozostać liderem, o ile otworzy się na kadry spoza regionu CEE.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Handel

Nawet 2/3 polskich firm padło ofiarą nadużyć i przestępstw gospodarczych. Co piąta nawet nie zgłasza tego organom ścigania

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie AntiFraud, nawet 2/3 polskich firm w ciągu ostatnich 10 lat swojej działalności zetknęło się z przestępstwem gospodarczym. Co czwarta zadeklarowała, że jej straty z tego tytułu przekroczyły 1 mln zł. Skala problemu jest coraz większa, co może też świadczyć o słabości systemu i działań podejmowanych przez organy ścigania. Poszkodowane firmy często są odsyłane na drogę roszczeń cywilnych i mają poczucie braku wsparcia ze strony państwa. Co piąta nawet nie zadaje sobie trudu, aby zgłosić to, że padła ofiarą przestępstwa gospodarczego. Z drugiej strony polskie firmy są też kiepsko przygotowane do radzenia sobie z nimi.

Konsument

Ostatni dzień na złożenie deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spóźnienie może skutkować grzywną

Właścicielom i zarządcom nieruchomości został już tylko jeden dzień, żeby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wskazać w niej swoje źródło ogrzewania. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku, muszą się liczyć z karą grzywny. Trzeba też pamiętać, że obowiązkiem zgłoszenia do CEEB są objęte wszystkie budynki – mieszkalne i niemieszkalne – wybudowane i oddane do użytkowania przed styczniem 2022 roku. 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.