Prace budowlane Piątkowskiej 103 coraz bliżej końca
Budowa inwestycji Piątkowskiej 103 w Poznaniu idzie zgodnie z planem: osiągnięto stan surowy zamknięty, wstawiono stolarkę okienną, ukończono tynkowanie wewnątrz, a także wykonano wszystkie instalacje. Koniec budowy w drugiej połowie tego roku. Obie inwestycje dewelopera Quadro Development - Piątkowska 103 oraz Rezydencja Winiary - z ostatnimi wolnymi mieszkaniami.
Inwestycja Piątkowska 103, dewelopera Quadro Development, osiągnęła stan surowy zamknięty. Od zewnętrznej strony budynku wstawiono stolarkę okienną, natomiast w jego wnętrzu ukończono tynkowanie i wykonano wszystkie instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ogrzewania centralnego. Kolejnym etapami budowy będą prace nad balkonami i tarasami oraz stawiane ścian działowych wraz z drobnymi pracami wykończeniowymi. - Klienci mogą być zadowoleni z postępów prac zgodnych z harmonogramem, które oznaczają brak opóźnień i w konsekwencji terminowe przekazanie lokali do rąk przyszłych mieszkańców. Warto pamiętać, iż dobro pracowników jest równie ważne, co dobro klientów. Dlatego zadbaliśmy również, by budowa naszej inwestycji przebiegała z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa, także w kontekście trwającej pandemii - powiedział Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Ukończenie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku.
Ostatnie wolne lokale
Inwestycja Piątkowska 103 składać się będzie z 42 mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych, podzielonych pomiędzy pięć kondygnacji. W każdej znajdzie się zbliżona ilość lokali, o różnej wielkości i układzie pomieszczeń. Aktualnie dostępne zostały cztery wolne mieszkania: dwa 3-pokojowe oraz dwa 4-pokojowe, o powierzchniach mieszczących się między 57,60 a 71,30 mkw. Do jednego z nich przynależeć będzie taras na parterze, o metrażu ponad 10 mkw. - Dodatkowa przestrzeń w formie tarasu to udogodnienie, które jest bardzo pożądane w projektach mieszkaniowych zlokalizowanych wśród miejskiej infrastruktury. Pozwala na spędzanie czasu w półotwartej przestrzeni, którą mieszkaniec może cieszyć się w obrębie własnego M. - dodaje Marek Smogór.
Miejsce dla każdego
Lokalizacją Piątkowskiej 103 jest środkowa część poznańskich Winiar, u zbiegu ulic Piątkowskiej i Koronnej. Okolica ta zapewnia dostęp do każdej części Poznania, miejskimi i prywatnymi środkami transportu. W pobliżu znajdują się: punkty handlowo-usługowe, placówki edukacyjne, a także tereny rekreacyjne wraz ze ścieżkami rowerowymi w Parku Sołackim i Parku Cytadela. Niedaleko Piątkowskiej 103 budowana jest również druga inwestycja dewelopera Quadro Development o nazwie Rezydencja Winiary. Zakończenie prac nad tym projektem planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku. - Pomimo dużej większości sprzedanych mieszkań w obu inwestycjach, wolne jeszcze lokale czekają na swoich właścicieli, którzy docenią atuty poznańskich Winiar. Projekty wpasowane w tkankę miasta, umożliwią dogodne zamieszkiwanie osobom o odmiennych oczekiwaniach. Każdy może znaleźć dobry powód, by wybrać swoją przestrzeń w Piątkowskiej 103 lub Rezydencji Winiary - podsumowuje Marek Smogór.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.