Komunikaty PR

Poznaliśmy laureatów 6. edycji programu ADAMED SmartUP

2020-09-11  |  06:00
Biuro prasowe
Do pobrania Gala_IP ( 0.06 MB )

7 września odbyła się gala finałowa 6. edycji programu ADAMED SmartUP, podczas której ogłoszono nazwiska 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów, wybranych z grona ubiegłorocznych laureatów. Ze względu na wyjątkową formę online, wyróżnieni uczniowie nie odebrali, jak co roku, gratulacji ze sceny, jednak wydarzenie nie straciło swojego uroczystego charakteru.

– Dziś spotykamy się w wyjątkowych okolicznościach, ale mamy również wyjątkowy czas. Całą tegoroczną edycję programu ADAMED SmartUP przeprowadziliśmy zdalnie. Było to możliwe dzięki nowym technologiom, a tworzenie takich nowych technologii często jest możliwe dzięki młodym talentom, bo rzeczywistość  zmienia się dzięki takim ludziom jak Wy – powiedziała witając uczestników gali Prezes Fundacji Adamed, dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz. 

– Musimy budować cyrkularną ekonomię, która bierze pod uwagę ochronę środowiska, rozwój oraz użycie technologii bezpiecznych dla środowiska. Jest to niezwykle ważne wyzwanie dla naukowców, ale przede wszystkim dla młodego pokolenia, a więc także dla Was – reprezentantów tej grupy – dodał Maciej Adamkiewicz, Wiceprezes Fundacji Adamed.

Tegoroczna gala była punktem kulminacyjnym wyjątkowej edycji programu ADAMED SmartUP, która po raz pierwszy odbyła się w pełni online. Nie wpłynęło to jednak na najważniejsze aspekty przedsięwzięcia – program nadal pozostał przestrzenią do nabywania umiejętności praktycznych, samodzielnych eksperymentów i integracji uczestników zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. 

Nagroda dla laureatów – całoroczny program indywidualnych konsultacji edukacyjnych 

Nagroda główną w programie ADAMED SmartUP jest całoroczny cykl indywidualnych konsultacji edukacyjnych, w ramach których uczniowie pod opieką mentora uczestniczą w zajęciach, warsztatach, a także stażach, dostosowanych do ich potrzeb i wybranej ścieżki rozwoju.

– Dzisiaj widzę się z Państwem w innej formule niż roku temu, ale sądzę, że odczuwane emocje i podekscytowanie są podobne – powiedziała podczas gali Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Adamed, zapowiadając ogłoszenie laureatów programu i dodała:- To dla nas bardzo specjalny moment, zwieńczenie pracy i zaangażowania uczestników obozu, wyróżnienie tych najlepszych, co proszę nam uwierzyć jest bardzo trudne, bo wszyscy uczestnicy są wyjątkowi i godni tej nagrody.

W 2020 roku laureatami nagrody głównej 6. edycji programu ADAMED SmartUP zostali:

  • Oskar Dąbkowski z Mierzyna, uczeń XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie;
  • Piotr Grynfelder z Warszawy, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie;
  • Igor Jaszczyszyn z Grodziska Mazowieckiego, uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie;
  • Krzysztof Kwiatkowski z Michałowic, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie;
  • Róża Okoń z Kielc, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach;
  • Bartosz Poniewierka z Rybnika, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku;
  • Michał Rząsa z Nysy, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu;
  • Greta Skorupska-Ruiz z Warszawy, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie;
  • Wojciech Szumlański z Opoczna, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim;
  • Kamil Tkacz z Warszawy, absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie.

 

– W ramach nagrody głównej chciałbym dalej rozwijać się naukowo, dalej pogłębiać wiedzę w obszarze moich głównych zainteresowań – matematyki, informatyki i fizyki. Chciałbym mieć możliwość zajęć w laboratorium (niestety nigdy takowej nie miałem) czy wzięcia udziału w stażu badawczym– zdradził Piotr Grynfelder, pytany o swoje plany związane z nadchodzącymi dla niego konsultacjami. 

Poza programem konsultacji, laureaci otrzymują też szansę na zawalczenie o stypendium naukowe. Troje z nich otrzyma je na gali finałowej w kolejnym roku.

Nagroda dla ubiegłorocznych laureatów – stypendia naukowe

Tegorocznymi stypendystami ADAMED SmartUP zostali: Kamil Petryczkiewicz z Konstancina-Jeziorny, Kinga Mastej z Rzeszowa i Julia Kalinowska ze Słupska – laureaci 5. edycji programu. Rada Naukowa doceniła ich postępy dokonane w czasie rocznej pracy w ramach konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP. Stypendium w wysokości 40 tys. złotych każde będę mogli przeznaczyć na dowolny cel, związany z ich rozwojem naukowym.

– Czekałam z ogromnym napięciem na ogłoszenie wyników. Była to wielka fala radości, kiedy usłyszałam najpierw nazwę swojej szkoły, a potem moje imię i nazwisko. Stypendium finansowe będzie bardzo przydatne, ponieważ od tego roku będę studiować na Uniwersytecie Oksfordzkim w Wielkiej Brytanii. Priorytetem są dla mnie studia, ale przy pierwszej nadarzającej się okazji chciałabym uczestniczyć w pracach naukowych razem z moimi tutorami czy wykładowcami. Chcę też zaangażować się w staże naukowe, które na tym właśnie uniwersytecie odbywają się zazwyczaj w przerwie letniej – komentowała na gorąco po ogłoszeniu wyników Kinga Mastej.

Kolejna edycja programu ADAMED SmartUP już otwarta!

Program ADAMED SmartUP zaprasza wszystkich uczniów w wieku 14-19 lat, zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Rejestracja do kolejnej, siódmej już edycji rozpoczęła się 1 września za pośrednictwem strony adamedsmartup.pl. W październiku wystartuje natomiast rekrutacyjna gra online, w której do 15 stycznia 2021 r. zarejestrowani użytkownicy będą zbierać punkty za rozwiązywanie zadań i naukowych zagadek. Osoby z najwyższym wynikiem otrzymają szansę na udział w kolejnych etapach rekrutacji i zakwalifikowanie się na przyszłoroczny obóz naukowy. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjny ośrodek doskonalenia zawodowego dla nauczycieli i specjalistów Biuro prasowe
2024-04-17 | 13:00

Innowacyjny ośrodek doskonalenia zawodowego dla nauczycieli i specjalistów

Na początku marca firma otrzymał akredytację Pomorskiego Kuratora Oświaty i jako EduKaPol Szkolenia Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli została wpisana do rejestru placówek
Edukacja Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku
2024-03-21 | 12:40

Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku

Wyniki zeszłorocznej analizy ukazały, że nawet 68 proc. Polaków pije maksymalnie litr wody dziennie. Najnowsze badanie przeprowadzone przez austriacką markę Waterdrop ujawnia powody
Edukacja Na pionierów miast przyszłości w Pułtusku czeka innowacyjna makieta od Skriware
2024-03-20 | 01:00

Na pionierów miast przyszłości w Pułtusku czeka innowacyjna makieta od Skriware

Już 22 i 23 marca Zamek w Pułtusku stanie się areną wymiany doświadczeń przedstawicieli samorządów, biznesu i mieszkańców uczestniczących w Smart Town Congress. Praktycznym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.