Poszukiwane startupy oferujące rozwiązania z zakresu księgowości, finansów i ESG
Aplikacje do programu 2022 Startup Accelerator przyjmowane są do 30 listopada 2021
13 października 2021, Warszawa – CPA.com oraz Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości) reprezentujące AICPA & CIMA, przyjmują zgłoszenia z całego świata do 2022 Startup Accelerator. Program przeznaczony jest dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów, a od tego roku także inicjatyw ESG (ang. environmental, social, governance).
Firmy, które zostaną zakwalifikowane do tego programu akceleracyjnego będą mogły skorzystać z doświadczenia kadry zarządzającej Association of International Certified Professional Accountants i CPA.com, a także dedykowanej grupy doradczej składającej się z ekspertów posiadających umiejętności i szerokie doświadczenie w zakresie startupowych firm technologicznych, przedsiębiorczości, rachunkowości i finansów. Dodatkowo, laureaci programu otrzymają finansowanie w wysokości 25 000 USD.
Zgłoszenia do tegorocznej edycji Startup Accelerator przyjmowane są do 30 listopada 2021 r. Laureaci zostaną wyłonieni w styczniu 2022 r. Zwycięskie rozwiązania zostaną zaprezentowane w lecie 2022 r. na AICPA & CIMA ENGAGE – jednej z wiodących konferencji księgowo-finansowych na świecie, a następnie na Digital CPA Conference organizowanej przez AICPA i CPA.com, poświęconej technologiom księgowym i zagadnieniom związanym z rozwojem profesji.
Program akceleracyjny otwarty jest dla firm z całego świata. Do jednej z wcześniejszych edycji zakwalifikowała się polska aplikacja do szybkiego księgowania faktur Scanye. Udział w programie oznaczał dla niej nie tylko mentoring, ale też wsparcie w badaniach i przygotowaniu do wejścia na rynek amerykański.
“Program Startup Accelerator był ekscytującym doświadczeniem i okazją do zagłębienia się w tajniki branży rachunkowej. Scanye otrzymało ogromną porcję wiedzy od swoich mentorów i ekspertów, a także wsparcie w dotarciu do potencjalnych klientów. Rekomenduję aplikowanie do tego programu wszystkim startupom z obszaru Accountech/Fintech” – powiedział Tadeusz Chruściel, Prezes Zarządu i jeden z twórców Scanye.
Firmy ubiegające się o przyjęcie do programu muszą spełniać następujące kryteria:
• być w początkowej fazie rozwoju
• posiadać działający produkt lub usługę
• specjalizować się w technologiach księgowych, rozwiązaniach związanych z technologiami regulacyjnymi lub ESG
Dodatkowe informacje:
Szczegółowe informacje i formularz aplikacyjny dostępne są na stronie: cpa.com/accelerator.
W przypadku dalszych pytań prośba o kontakt z Kacee Johnson, Senior Director of Strategy and Innovation for CPA.com: kacee.johnson@hq.cpa.com.
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 696 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 192 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Po ludzku o PIT-8C

Josip Heit, założyciel GSB Germany w wywiadzie na temat przyszłości branży fintech

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut – jak chronić swoje cyfrowe aktywa?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.