Postępy w ramach projektu Nowa Murowana
Projekt Nowa Murowana to już 153 lokali przekazanych nowym mieszkańcom. W połowie 2022 ruszyły prace związane z realizacją kolejnego etapu inwestycji. W pierwszej kolejności powstanie trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny o niebanalnej architekturze, a także nieregularnym układzie okien. Dostępnych będzie 26 mieszkań o powierzchni od 27 do 68 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Do mieszkań parterowych przynależą ogródki o metrażu nawet do 116,55 mkw. Aktualnie można zakupić miejsca postojowe naziemne, a niedługo do oferty trafią miejsca parkingowe zlokalizowane w podziemnej hali oraz komórki lokatorskie. Podobnie jak w zrealizowanych już etapach, w tej części osiedla wszystkie mieszkania będą oddawane w standardzie deweloperskim, który gwarantuje m.in. kaloryfery, parapety wewnętrzne, kontakty, włączniki, domofon, piec kondensacyjny dwufunkcyjny, a także rolety zewnętrzne dla mieszkań parterowych. Dla najmłodszych dostępne są również na terenie inwestycji dwa place zabaw. - Budowa trwa zgodnie z założonym planem, a nawet wyprzedziliśmy harmonogram. Gotowe jest już pokrycie dachowe na całym budynku. Zamontowaliśmy stolarkę okienną, kończymy wykonanie elewacji zewnętrznej. - mówi Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży projektu Nowa Murowana. Spośród 26 lokali w sprzedaży zostało jeszcze kilkanaście mieszkań. Ich cena rozpoczyna się od 6380 zł brutto za mkw. Zakończenie realizacji deweloper planuje na II kwartał 2024 roku. Docelowo powstaną 4 budynki wielorodzinne.
Murowana Goślina znajduje się około 20 km od Poznania. Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania. Zarówno samochodem jak i popularnym szynobusem, którego stacja znajduję się około 300 metrów od inwestycji. Komfort zamieszkiwania gwarantują także liczne markety, punkty handlowo - usługowe oraz dobre zaplecze oświatowe. To także doskonałe miejsce zarówno dla osób aktywnych, jak i uciekających od zgiełku zatłoczonego miasta. Nieopodal inwestycji rozpoczyna się teren Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, który zapewnia aktywny wypoczynek i możliwości regeneracji sił w otoczeniu natury.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.