Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103
Prace budowlane przy Piątkowskiej 103 w Poznaniu nabierają tempa. Z dnia na dzień zaobserwować można ich kolejne efekty. Obecnie intensywne działania dotyczą szczególnie hali garażowej. To jedno z udogodnień, które dla przyszłych mieszkańców przygotował deweloper, Quadro Development.
Piątkowska 103 jest inwestycją, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – to położony w Poznaniu, na Winiarach, pięciokondygnacyjny budynek z 42 mieszkaniami o różnych powierzchniach, od 27 do 72 m kw. Dla nabywców, oprócz różnorodnej propozycji przestrzeni, liczą się takie rozwiązania, jak miejsca postojowe. – W hali garażowej będzie miejsce na 32 samochody – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. To właśnie nad tym elementem inwestycji skupiają się budowlańcy. W ostatnim czasie została wykonana ściana szczelinowa, co jest niezbędne przy odpowiednim posadowieniu budynku. Wykonano konstrukcję hali garażowej wraz z pierwszymi murami, ponadto postawiono słupy konstrukcyjne. Całość jest już przygotowywana do krycia stropem. - Prace postępują według założonego harmonogramu – podkreśla Marek Smogór.
Sołacz i Cytadela zamiast przedmieść?
Projekt „Piątkowska 103” zakłada wybudowanie nie tylko mieszkań 2- i 3-pokojowych, czyli tych najbardziej popularnych na rynku, ale także większych. Powierzchnia powyżej 70 m kw. gwarantuje niemal tyle samo przestrzeni, co dom na przedmieściach, a pozwala jednocześnie zachować wygodę bycia blisko centrum. Rozważając zatem zakup nieruchomości, warto zastanowić się, czy mieszkanie nie będzie dla nas lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli wybierzemy takie z ogrodem. To z kolei przestrzeń do wypoczynku – zabawy dla dzieci, relaksu po pracy, czy spotkań w gronie przyjaciół i rodziny.
Co warte podkreślenia, inwestycja powstaje w dogodnej lokalizacji, bowiem w pobliżu Parku Sołackiego i Cytadeli. Aktualnie to dwa największe i najpiękniejsze miejskie parki w Poznaniu, równie atrakcyjne, co zielone tereny przedmieść. – Jednocześnie stosunkowo blisko jest centrum. Z naszej perspektywy, modne ostatnio Winiary łączą dwa ważne aspekty, czyli przyrodę i miasto, co doceniają nabywcy nowych mieszkań. Obecnie mamy w sprzedaży ostatnie już lokale o dużym metrażu – podsumowuje Marek Smogór z Quadro Development. Zakończenie inwestycji Piątkowska 103 planowane jest na II kwartał 2021 roku.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.