Postępy na budowie osiedla Rodzinne Podolany
Osiedle Rodzinne Podolany zmienia się z dnia na dzień – przekonać się o tym mogli uczestnicy Dni Otwartych, które na początku czerwca zorganizował na placu budowy deweloper, Sky Investments. Potencjalni przyszli właściciele mogli zobaczyć, jak oferowane lokale wyglądają w rzeczywistości.
Dni Otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Mimo niepewnej pogody, gości na placu budowy pojawiło się naprawdę wielu. To spotkanie miało na celu pokazanie potencjalnym zainteresowanym jak inwestycja prezentuje się na żywo. Z myślą o naszych stałych klientach organizujemy cotygodniowe spotkania na placu budowy, by mogli oni obejrzeć i zweryfikować postępy prac – mówi Małgorzata Walczak-Łondka ze Sky Investments. Postępy obejmują między innymi prace w ramach szeregu A, który jest już blisko ukończenia: obecnie trwa montaż balustrad oraz osprzętu elektrycznego. Prace nad szeregami B, D i G aktualnie przede wszystkim związane są z tynkami zewnętrznymi (tworzenie struktury tynku i wykończenie płytkami – cegiełką klinkierową, która jest obecnie modnym rozwiązaniem); w szeregu G wylewane są również posadzki. W szeregu E zakończono pierwszy etap elewacji: obecnie trwa instalacja styropianu oraz wylewanie posadzek wewnątrz lokali.
Rodzinne Podolany to osiedle, które wyróżnia przede wszystkim korzystna lokalizacja – przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Łączy ona komfort mieszkania w centrum miasta ze spokojem i ciszą, której doświadczyć można na przedmieściach. – Miejsce naszej inwestycji to zdecydowanie jeden z jej największych atutów. Lokalizację projektu wybraliśmy z precyzją, myśląc o przyszłych mieszkańcach. Zadbaliśmy o to, by na Rodzinnych Podolanach czuli się dobrze zarówno ci, którym zależny na szybkiej komunikacji z centrum, jak i zwolennicy ustronnych osiedli – dodaje Małgorzata Walczak-Łondka.
W ramach osiedla Rodzinne Podolany deweloper proponuje mieszkania dwupoziomowe o powierzchni około 76 - 79 mkw. wraz z tarasami na dachu o powierzchni ok. 18 mkw. oraz domy o powierzchni 91 – 105 mkw. z prywatnymi ogrodami. – Jak mówi nazwa osiedla – chcemy na nim stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę, gdzie każdy będzie czuł się dobrze. Dlatego ważne było dla nas to, aby w ofercie znalazły się zarówno mieszkania jak i domy, odpowiadające na potrzeby każdego nabywcy. – podkreśla Małgorzata Walczak-Łondka. Z myślą o komforcie mieszkańców zaplanowano m.in. elementy małej architektury. Oddanie lokali A, B i D odbędzie się 15 września 2020 r. Finalizację etapu II – szeregów C oraz F – zaplanowano na koniec października 2021 r. Obecnie w sprzedaży pozostały ostatnie domy w szeregach E i G – o powierzchni ok. 91 m2, z przestronną częścią dzienną i trzema pokojami na piętrze.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.