Komunikaty PR

Postępy na budowie osiedla Rodzinne Podolany

2020-07-13  |  09:00
Biuro prasowe

Osiedle Rodzinne Podolany zmienia się z dnia na dzień – przekonać się o tym mogli uczestnicy Dni Otwartych, które na początku czerwca zorganizował na placu budowy deweloper, Sky Investments. Potencjalni przyszli właściciele mogli zobaczyć, jak oferowane lokale wyglądają w rzeczywistości.

Dni Otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Mimo niepewnej pogody, gości na placu budowy pojawiło się naprawdę wielu. To spotkanie miało na celu pokazanie potencjalnym zainteresowanym jak inwestycja prezentuje się na żywo. Z myślą o naszych stałych klientach organizujemy cotygodniowe spotkania na placu budowy, by mogli oni obejrzeć i zweryfikować postępy prac – mówi Małgorzata Walczak-Łondka ze Sky Investments. Postępy obejmują między innymi prace w ramach szeregu A, który jest już blisko ukończenia: obecnie trwa montaż balustrad oraz osprzętu elektrycznego. Prace nad szeregami B, D i G aktualnie przede wszystkim związane są z tynkami zewnętrznymi (tworzenie struktury tynku i wykończenie płytkami – cegiełką klinkierową, która jest obecnie modnym rozwiązaniem); w szeregu G wylewane są również posadzki. W szeregu E zakończono pierwszy etap elewacji: obecnie trwa instalacja styropianu oraz wylewanie posadzek wewnątrz lokali.

Rodzinne Podolany to osiedle, które wyróżnia przede wszystkim korzystna lokalizacja – przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Łączy ona komfort mieszkania w centrum miasta ze spokojem i ciszą, której doświadczyć można na przedmieściach. – Miejsce naszej inwestycji to zdecydowanie jeden z jej największych atutów. Lokalizację projektu wybraliśmy z precyzją, myśląc o przyszłych mieszkańcach. Zadbaliśmy o to, by na Rodzinnych Podolanach czuli się dobrze zarówno ci, którym zależny na szybkiej komunikacji z centrum, jak i zwolennicy ustronnych osiedli – dodaje Małgorzata Walczak-Łondka.

W ramach osiedla Rodzinne Podolany deweloper proponuje mieszkania dwupoziomowe o powierzchni około 76 - 79 mkw. wraz z tarasami na dachu o powierzchni ok. 18 mkw. oraz domy o powierzchni 91 – 105 mkw. z prywatnymi ogrodami. – ­Jak mówi nazwa osiedla – chcemy na nim stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę, gdzie każdy będzie czuł się dobrze. Dlatego ważne było dla nas to, aby w ofercie znalazły się zarówno mieszkania jak i domy, odpowiadające na potrzeby każdego nabywcy. – podkreśla Małgorzata Walczak-Łondka. Z myślą o komforcie mieszkańców zaplanowano m.in. elementy małej architektury. Oddanie lokali A, B i D odbędzie się 15 września 2020 r. Finalizację etapu II – szeregów C oraz F – zaplanowano na koniec października 2021 r. Obecnie w sprzedaży pozostały ostatnie domy w szeregach E i G – o powierzchni ok. 91 m2, z przestronną częścią dzienną i trzema pokojami na piętrze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać? Biuro prasowe
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych
Dom Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas
2024-04-04 | 11:00

Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas

Decydując się na własny dom, mamy świadomość wagi tej decyzji, ponieważ często traktujemy taką nieruchomość jako już docelową, gdzie osiądziemy na dłużej. Coraz więcej firm

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.