Popularny Rodzinny Zakątek
Malejąca podaż oraz wysokie ceny mieszkań w Poznaniu powodują zwiększone zainteresowanie nieruchomościami w gminach ościennych. Dodatkowo w następstwie pandemii doceniono zalety życia na większym metrażu i w otoczeniu przyrody.
Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Niemniej okres pandemii oraz wzrost cen mieszkań w granicach miasta spowodował, że przeprowadzka poza metropolie jest jeszcze bardziej atrakcyjna i pożądana niż kiedyś. Zwłaszcza kiedy mówimy o sprawdzonej lokalizacji i inwestycji, która ma wiele do zaoferowania.
W Błażejewie, w Gminie Kórnik powstaje już V etap osiedla Rodzinny Zakątek. Lokalizacja inwestycji, szereg udogodnień, a przede wszystkim cena powoduje, że projekt cieszy się od wielu lat sporym zainteresowaniem osób, które właśnie zamiast mieszkania w centrum wybrały dom na przedmieściach. - Nasze osiedle zlokalizowane jest w gminie Kórnik. Z jednej strony szybko i sprawnie dojedziemy do Poznania, a z drugiej strony jest tu wszystko, aby cieszyć się spokojnym życiem w otoczeniu przyrody. Nie brakuje też okolicznej infrastruktury, która gwarantuje komfort zamieszkiwania – wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. V etap osiedla Rodzinny Zakątek to domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw. Cena pierwszego wynosi 415 tys. zł brutto, drugiego natomiast – zależnie od powierzchni działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze, a na piętrze dwie lub trzy sypialnie oraz łazienka. Całość dopełnia strych, który można zaadoptować na dodatkowy pokój. Deweloper oferuje domy w podwyższonym standardzie deweloperskim, w ramach którego nabywca otrzymuje m.ni. trzyszybowe okna, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i przygotowania domu w standardzie „pod klucz”.
Aktualnie w Błażejewie trwa budowa V etapu inwestycji. – Szeregowce, których budowa zakończy się już w II kwartale bieżącego roku, mają wykonywane elewacje. Rozpoczęły się również prace wykończeniowe domów w podwyższonym standardzie deweloperskim, a także prace brukarskie przed posesjami. W pozostałych szeregowcach natomiast wykonywane są prace dekarskie oraz trwa montaż instalacji elektrycznej wewnątrz budynków – podsumował Maciej Bartczak. Warto dodać, że na terenie osiedla powstała komfortowa droga dojazdowa z kostki brukowej, miejsca postojowe przed każdą posesją, jak również dwa place zabaw i sklep spożywczy. W przyszłości powstanie także część handlowa i część rekreacyjno-sportowa o łącznej powierzchni 4500 mkw.
Błażejewo to miejscowość oddalona od Poznania o niecałe 20 kilometrów. Jest tutaj dużo terenów leśnych z licznymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz jezior, które umożliwiają odpoczynek, regenerację i rekreację wśród przyrody. Pobliski Kórnik zapewnia realizację niezbędnych potrzeb, poprzez dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, obiektów kulturalnych czy placówek oświatowych oraz zdrowotnych. Trasa ekspresowa S11 oraz drogi powiatowe gwarantują dojazd do Poznania czy innych miejscowości regionu.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.