Komunikaty PR

Polska aplikacja z sektora accountech w amerykańskim programie akceleracyjnym

2020-04-16  |  01:00

Do 3. edycji programu akceleracyjnego Association and CPA.com Startup Accelerator zakwalifikowała się polska aplikacja do szybkiego księgowania faktur Scanye, która pomaga też w obliczu epidemii koronawirusa w pracy zdalnej.

Association of International Certified Professional Accountants – Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości stworzone przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs (AICPA) – oraz portal CPA.com stworzyły wspólny program akceleracyjny Association and CPA.com Startup Accelerator.

Program przeznaczony jest dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów. Otwarty jest dla startupów z całego świata. Od rozpoczęcia programu w 2017 r. zainteresował już przedsiębiorców z 14 krajów. Laureaci korzystają z doświadczenia kadry zarządzającej Association of International Certified Professional Accountants i CPA.com, a także dedykowanej grupy doradczej składającej się z ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości, księgowości i finansów, wśród których znajdują się posiadacze tytułów CPA i CGMA oraz influencerzy.

– Uczestnikom akceleratora oferujemy rozeznanie w szybko zmieniającej się dynamice zawodu księgowego. Rozumiemy przy tym, że innowacje w tej profesji mogą pochodzić z wielu źródeł i chcemy otwierać się na zmiany, a także wspierać je, wpływając również na poprawę jakości świadczonych usług – powiedział Lawson Carmichael, Chief Operating Officer, Association of International Certified Professional Accountants.

Dla firmy Scanye, której platforma jest coraz popularniejsza wśród księgowych i w biurach rachunkowych w Polsce (została wdrożona już w ponad 600 firmach) udział w programie akceleracyjnym oznacza nie tylko mentoring, ale też wsparcie w badaniach i przygotowaniu do wejścia na rynek amerykański. Jeśli wyniki okażą się pomyślne, spółka chciałaby zadebiutować w Stanach Zjednoczonych podczas grudniowej konferencji Digital CPA Conference organizowanej przez AICPA i CPA.com, która poświęcona jest technologiom księgowym i zagadnieniom związanym z rozwojem profesji.

– Scanye od lat pomaga księgowym w Polsce korzystać z rozwoju technologii. Dzięki akceleratorowi mamy szansę umożliwić księgowym ze Stanów Zjednoczonych dostęp do równie przyjaznego oprogramowania co w Polsce! powiedział Tadeusz Chruściel, prezes zarządu i jeden z twórców Scanye.

Polski startup z sektora accountech daje możliwość szybkiego skanowania, odbierania skanów od klientów i przechowywania dokumentów w programie księgowym. Aplikacja pomaga też w obliczu epidemii koronawirusa w pracy zdalnej.

- W Scanye ratujemy ludzkość przed „papierkową robotą” – dosłownie i w przenośni. Automatyzujemy procesy, które zajmują czas, energię i pieniądze. Wierzymy, że czasochłonne i powtarzalne zadania lepiej oddelegować komputerom, a skupić się na pracy, która wymaga wiedzy i doświadczenia. Początkowo koncentrowaliśmy się przede wszystkim na technologii i jak najszybszym księgowaniu faktur. Rozmowy z naszymi klientami uświadomiły nam jednak wysoki poziom stresu i presję, pod jaką pracuje wielu księgowych. Przeprowadziliśmy setki wywiadów, które pozwoliły nam zrozumieć procesy i specyfikę pracy w biurach rachunkowych. Na ich podstawie przygotowaliśmy platformę do tzw. bezstresowej księgowości – dodał Tadeusz Chruściel.

Firma ma nadzieję oszczędzić księgowym długie godziny pracy ułatwiając komunikację oraz wymianę dokumentów i danych między nimi, a obsługiwanymi przedsiębiorstwami. Uwolniony czas i mniejsza presja wynikająca z konieczności dotrzymywania terminów podatkowych pozwolą lepiej dostosowywać się do zmian legislacyjnych, podnosić kwalifikacje oraz oferować klientom jeszcze lepszy serwis.

Dodatkowe informacje:

Więcej informacji nt. platformy Scanye znajduje się na stronie www.scanye.pl

Szczegółowe informacje nt. Association and CPA.com Startup Accelerator dostępne są na stronie aicpa-cima.com/accelerator.html

W przypadku dalszych pytań prośba o kontakt z:

Noemi Tańska, Country manager, Poland, Association of International Certified Professional Accountants: noemi.tanska@aicpa-cima.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Pożyczka online odpowiedzią na brak poduszki finansowej Biuro prasowe
2024-05-07 | 17:30

Pożyczka online odpowiedzią na brak poduszki finansowej

W życiu każdego z nas może nadejść moment, w którym z dnia na dzień potrzebna będzie większa ilość gotówki. Jeśli ktoś zadbał o to, aby dysponować poduszką finansową
Finanse Perspektywa wzrostów w faktoringu już w drugim kwartale
2024-04-24 | 16:30

Perspektywa wzrostów w faktoringu już w drugim kwartale

Pierwszy kwartał 2024 roku na rynku faktoringu przyniósł nieznaczny spadek obrotów w relacji do analogicznego okresu rok temu. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów w
Finanse Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP
2024-04-24 | 08:00

Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP

W trakcie uroczystego wieczoru na zakończenie konferencji E-Leasing Day 6.0, organizowanej przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL), zostały wręczone odznaczenia państwowe dla osób

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.