Komunikaty PR

Po czym rozpoznać, która inteligentna kamera sprawdzi się najlepiej?

2020-03-11  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.01 MB )

Kamery smart to najczęściej wybierane urządzenia spośród systemów inteligentnych dostosowanych do domowych potrzeb. Gwarantują łatwą obsługę, funkcjonalność i możliwość personalizacji. Trudno jednak wyobrazić sobie ich działanie bez dobrej aplikacji. Co może oferować program łączący się z inteligentnymi kamerami? 

 

Kamery najczęściej wybieranym urządzeniem smart

Urządzenia smart coraz bardziej zyskują na popularności. Nie są dostępne jedynie dla wyrafinowanych fanów technologii —  obecnie tego typu sprzęty można zakupić w sieciowych sklepach w przystępnych cenach. Jak wynika z raportu Oferteo, w 2019 roku na system inteligentnych urządzeń zdecydował się co trzeci Polak budujący dom. Takie rozwiązania umożliwiają sterowanie sprzętami z poziomu panela kontrolnego lub aplikacji, a ich wybór jest szeroki. Można znaleźć wśród nich urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie, czujniki dymu czy CO2, jak i systemy oświetleniowe. Najpopularniejszy wybór stanowią jednak kamery smart —  urządzenia monitorujące dom z zewnątrz lub wewnątrz.  

 

Wielofunkcyjne i łatwe w obsłudze

Nic w tym dziwnego — bezpieczeństwo to niezmiennie jedna z najważniejszych wartości dla wszystkich domowników. Co więcej, kamery smart mają wiele zalet, które sprawiają, że są one bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjny monitoring. Ich montaż jest prosty, często są również wielofunkcyjne (mogą również pełnić funkcję domofonu czy nawet oświetlenia zewnętrznego). W czym jednak tkwi cała siła inteligentnych kamer? Niewątpliwie w aplikacji. Bez niej nawet kamera wykazująca się technicznymi rozwiązaniami wysokiej jakości nie pozwoli użytkownikom w pełni wykorzystywać jej możliwości. Na czym więc polega fenomen aplikacji łączącej się z systemem inteligentnych urządzeń? 

 

Przede wszystkim aplikacja 

Aplikacja przede wszystkim pozwala na zdalną kontrolę połączonych z nią urządzeń. Użytkownik może obserwować monitorowany przez kamerę obszar w telefonie w dowolnym momencie, jak i spersonalizować jej ustawienia. Jedną z aplikacji, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie sprzętu tego samego producenta, jest ta łącząca się z kamerami Ezviz. Przede wszystkim jest ona darmowa i cały czas rozwijana o nowe funkcjonalności zachowując jednocześnie przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs. Jej głównym atutem jest możliwość podglądu do czterech kamer jednocześnie, co oznacza, że w jednym miejscu można oglądać obraz z różnych miejsc — może być to np. połączenie wizji kamer zewnętrznych i wewnętrznych, czy też kamery zamontowanej w domu i firmie. Jeśli właściciel kamery chciałby szybko utrwalić jakiś moment i dokładniej się mu przyjrzeć, istnieje możliwość wykonania screena bieżącej sceny. Co w przypadku wykrycia ruchu? Kiedy urządzenie go zarejestruje, użytkownik od razu otrzymuje powiadomienie na telefon, a kamera rozpoczyna nagranie. Aplikacja daje również możliwość ustalenia harmonogramu nagrywania. Może być to przydatna opcja, jeśli użytkownikowi zależy, aby obraz rejestrował się na przykład codziennie wieczorem. Kolejną ciekawą funkcją, jaką oferuje aplikacja Ezviz, jest możliwość ustalenia maski detekcji ruchu. Pod tym tajemniczo brzmiącym zwrotem kryje się nic innego, jak po prostu zaznaczenie, w którym miejscu urządzenie ma wykrywać ruch. Z poziomu aplikacji, użytkownik na widoku rejestrowanej przestrzeni, zaznacza palcem miejsca, w których kamera ma reagować na ruch. Tym samym może ominąć np. okno z firanką, unikając fałszywych alarmów. Bez aplikacji na telefonie trudno wyobrazić sobie użytkowanie systemów smart. Decydując się więc na zakup tego typu sprzętów, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ona działa, czy jest kompatybilna oraz wystarczająco często aktualizowana. 

Aplikacja Eziz uzupełnia funkcjonowanie kamer, pozwalając użytkownikom dopasowywać ich działanie do indywidualnych potrzeb. Zdalne sterowanie urządzeń, podgląd z kilku miejsc równocześnie czy ustalenie maski detekcji to opcje, pozwalające na kompleksowe wykorzystywanie technologii smart.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Jak dbać o elektronikę? Przeczytaj te 10 rad Biuro prasowe
2020-05-29 | 13:45

Jak dbać o elektronikę? Przeczytaj te 10 rad

Wymiana elektroniki może być naprawdę bolesna dla portfela - w ubiegłym roku Polacy przeznaczyli na zakup smartfona średnio 1230 zł, wynika z raportu GfK przygotowanego dla
Technologie Komfort i swoboda projektowania – system stropów termoaktywnych od Uponor
2020-05-29 | 12:00

Komfort i swoboda projektowania – system stropów termoaktywnych od Uponor

Efektywne rozwiązanie umożliwia nie tylko redukcję kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, ale także zapewnia dużą swobodę projektowania, elastycznie dopasowując się do potrzeb
Technologie Koronaraport ExpertSender: polski e-commerce w modzie i turystyce
2020-05-28 | 01:00

Koronaraport ExpertSender: polski e-commerce w modzie i turystyce

Mimo to Polacy chętniej niż przed pandemią otwierają e-maile o tej tematyce. Mowa o 4% wzroście w modzie i 45,6% wzroście w podróżach w kwietniu ㅡ według danych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Kosmos i lotnictwo

Rakieta Falcon z kapsułą Crew Dragon ma ponownie wystartować 30 maja. Może być to przełomowe wydarzenie w wyścigu kosmicznym [DEPESZA]

Jeśli statek kosmiczny będzie latał w odległości 10 mil morskich od burzowych chmur, misja powinna zostać odwołana – tak wynika z przepisów NASA. To właśnie ze względu na bezpieczeństwo załogi start rakiety Falcon 9 i zamontowanej na niej kapsuły Crew Dragon został przełożony z 27 na 30 maja. – Ryzyko było zbyt duże, podjęliśmy dobrą decyzję – mówi Jim Bridenstine, administrator NASA.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.