Komunikaty PR

Po czym rozpoznać, która inteligentna kamera sprawdzi się najlepiej?

2020-03-11  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.01 MB )

Kamery smart to najczęściej wybierane urządzenia spośród systemów inteligentnych dostosowanych do domowych potrzeb. Gwarantują łatwą obsługę, funkcjonalność i możliwość personalizacji. Trudno jednak wyobrazić sobie ich działanie bez dobrej aplikacji. Co może oferować program łączący się z inteligentnymi kamerami? 

 

Kamery najczęściej wybieranym urządzeniem smart

Urządzenia smart coraz bardziej zyskują na popularności. Nie są dostępne jedynie dla wyrafinowanych fanów technologii —  obecnie tego typu sprzęty można zakupić w sieciowych sklepach w przystępnych cenach. Jak wynika z raportu Oferteo, w 2019 roku na system inteligentnych urządzeń zdecydował się co trzeci Polak budujący dom. Takie rozwiązania umożliwiają sterowanie sprzętami z poziomu panela kontrolnego lub aplikacji, a ich wybór jest szeroki. Można znaleźć wśród nich urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie, czujniki dymu czy CO2, jak i systemy oświetleniowe. Najpopularniejszy wybór stanowią jednak kamery smart —  urządzenia monitorujące dom z zewnątrz lub wewnątrz.  

 

Wielofunkcyjne i łatwe w obsłudze

Nic w tym dziwnego — bezpieczeństwo to niezmiennie jedna z najważniejszych wartości dla wszystkich domowników. Co więcej, kamery smart mają wiele zalet, które sprawiają, że są one bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjny monitoring. Ich montaż jest prosty, często są również wielofunkcyjne (mogą również pełnić funkcję domofonu czy nawet oświetlenia zewnętrznego). W czym jednak tkwi cała siła inteligentnych kamer? Niewątpliwie w aplikacji. Bez niej nawet kamera wykazująca się technicznymi rozwiązaniami wysokiej jakości nie pozwoli użytkownikom w pełni wykorzystywać jej możliwości. Na czym więc polega fenomen aplikacji łączącej się z systemem inteligentnych urządzeń? 

 

Przede wszystkim aplikacja 

Aplikacja przede wszystkim pozwala na zdalną kontrolę połączonych z nią urządzeń. Użytkownik może obserwować monitorowany przez kamerę obszar w telefonie w dowolnym momencie, jak i spersonalizować jej ustawienia. Jedną z aplikacji, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie sprzętu tego samego producenta, jest ta łącząca się z kamerami Ezviz. Przede wszystkim jest ona darmowa i cały czas rozwijana o nowe funkcjonalności zachowując jednocześnie przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs. Jej głównym atutem jest możliwość podglądu do czterech kamer jednocześnie, co oznacza, że w jednym miejscu można oglądać obraz z różnych miejsc — może być to np. połączenie wizji kamer zewnętrznych i wewnętrznych, czy też kamery zamontowanej w domu i firmie. Jeśli właściciel kamery chciałby szybko utrwalić jakiś moment i dokładniej się mu przyjrzeć, istnieje możliwość wykonania screena bieżącej sceny. Co w przypadku wykrycia ruchu? Kiedy urządzenie go zarejestruje, użytkownik od razu otrzymuje powiadomienie na telefon, a kamera rozpoczyna nagranie. Aplikacja daje również możliwość ustalenia harmonogramu nagrywania. Może być to przydatna opcja, jeśli użytkownikowi zależy, aby obraz rejestrował się na przykład codziennie wieczorem. Kolejną ciekawą funkcją, jaką oferuje aplikacja Ezviz, jest możliwość ustalenia maski detekcji ruchu. Pod tym tajemniczo brzmiącym zwrotem kryje się nic innego, jak po prostu zaznaczenie, w którym miejscu urządzenie ma wykrywać ruch. Z poziomu aplikacji, użytkownik na widoku rejestrowanej przestrzeni, zaznacza palcem miejsca, w których kamera ma reagować na ruch. Tym samym może ominąć np. okno z firanką, unikając fałszywych alarmów. Bez aplikacji na telefonie trudno wyobrazić sobie użytkowanie systemów smart. Decydując się więc na zakup tego typu sprzętów, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ona działa, czy jest kompatybilna oraz wystarczająco często aktualizowana. 

Aplikacja Eziz uzupełnia funkcjonowanie kamer, pozwalając użytkownikom dopasowywać ich działanie do indywidualnych potrzeb. Zdalne sterowanie urządzeń, podgląd z kilku miejsc równocześnie czy ustalenie maski detekcji to opcje, pozwalające na kompleksowe wykorzystywanie technologii smart. 







 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.