Pierwsze odbiory w II etapie Osiedla Przy Jeziorach
Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu regularnie się rozwija. Przybywa nowych mieszkańców. W ostatnich dniach nastąpiły pierwsze odbiory w ramach II etapu inwestycji. Ponadto zainteresowani mogą rezerwować domy w trzeciej części osiedla.
Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu od momentu startu cieszy się dużą popularnością. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Część z nich trafiła już w ręce nabywców, którzy mogą przeprowadzać prace wykończeniowe wewnątrz domów oraz w najbliższym otoczeniu. – Z radością przekazaliśmy klucze naszym klientom. Zostały również dopełnione niezbędne formalności, jak chociażby uzupełnienie protokołu odbiorczego. To bardzo pozytywny moment zarówno dla nas, jako inwestorów osiedla, jak i jego przyszłych mieszkańców. Mamy dużą satysfakcję, że dotrzymaliśmy umówionych terminów, ponieważ jest to jeden z elementów wyróżniających solidnego dewelopera - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Aktualnie trwają ostatnie prace w kolejnych domach bliźniaczych w II etapie, które będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku. Deweloper wprowadził do sprzedaży lokale bliźniacze z III etapu Osiedla Przy Jeziorach. W tej części inwestycji powstanie 28 lokali, każdy położony na działce, 446 - 507 mkw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy. – Dwa etapy inwestycji zostały szybko wyprzedane, co potwierdza atrakcyjność naszego osiedla. Propozycja bazująca na przestrzeni wnętrz, jak i otoczenia, lokalizacji blisko Jezior: Strzeszyńskiego, Kierskiego i Kierskiego Małego z pewnością wyróżnia się na rynku, a kolejne zapytania do naszego biura sprzedaży stanowią tego potwierdzenie – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Każdy lokal na Osiedlu Przy Jeziorach wyróżnia się powierzchnią ponad 100 mkw. oraz projektem przestrzeni w układzie dwupoziomowym. Na parterze znajdą się: salon, kuchnia, pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Na piętrze zaprojektowano dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze (może być pralnią lub suszarnią). W tej samej kondygnacji zaplanowano osobną, dodatkową garderobę. Lokale na Osiedlu Przy Jeziorach posiadają łazienkę na każdym z poziomów. – Podział przestrzeni na parter i piętro, spadzisty dach, przestronny, zielony ogród, eleganckie furtki do każdej posesji i wiaty garażowe lub miejsca postojowe tuż przed każdym budynkiem to klasyczne rozwiązania dla zabudowy bliźniaczej, które nasi klienci bardzo sobie cenią – mówi Tomasz Pietrzyński z More Place.
W ramach osiedla deweloper proponuje szereg opcji dodatkowych, jak: instalacja inteligentnego domu, fotowoltaika, rolety zewnętrzne, czy wiata garażowa. - Każde z udogodnień cieszy się zainteresowaniem, które zależne jest od preferencji klientów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, zapewniając wiele możliwości dogodnych dla każdego – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.