Pierwsi mieszkańcy odbierają klucze na Nowych Ogrodach
Nowe Ogrody dedykowane są wszystkim, którzy chcą zamieszkać na wygodnym, nowocześnie zaprojektowanym osiedlu. W ramach IV etapu przygotowane zostały 104 mieszkania o powierzchni od 30 do 108 m2 – Obecnie w sprzedaży pozostały ostatnie dostępne lokale z układami 3- oraz 4-pokojowymi, których powierzchnie wahają się od 62,96 do 81 mkw. Warto nadmienić, że dodatkową przestrzeń zapewnią ogródki lub przestronne balkony przypisane do każdego lokalu. Takie układy z pewnością będą atrakcyjne dla rodzin z dziećmi lub par planujących powiększenie rodziny – informuje Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Investment. IV budynek zrealizowany przez Proxin Investment posiada również podziemną hale garażową, komróki lokatorskie oraz windy dostępne od poziomu -1. - Warto podkreślić, że wraz z zakończeniem prac powstał zamknięty dziedziniec z zaaranżowaną zielenią, palcem zabaw oraz oświetleniem – mówi Marlena Zapalska.
Zachwyca jednak nie tylko projekt budynku, ale także lokalizacja. Poznańska Wola, gdzie powstaje osiedle, zapewnia obecnym oraz przyszłym mieszkańców liczne tereny zielone oraz rekreacyjne. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Fort VII, J. Rusałka oraz Ogród Botaniczny. Młode rodziny z dziećmi z pewnością docenią bliskość placówek edukacyjnych. – Szybki dostęp do atrakcji turystycznych Poznania zapewnia komunikacja miejska funkcjonująca na terenie osiedla. Aktualnie dojazd na Stary Rynek, dworzec PKP czy Lotnisko Ławica zajmuje tylko kilkanaście minut - mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Investment. Całość uzupełniają place zabaw dla najmłodszych, elementy małej architektury oraz całodobowa ochrona.
Inwestycję uzupełnia najnowszy V etap, w ramach którego zaprojektowano Klienci mogą wybierać pomiędzy układami 2-, 3- i 4 pokojowymi oraz kawalerkami. Powierzchnie dostępnych lokali mieszczą się w przedziale od 33 do 88 m2. Metraże te spełnią oczekiwania zarówno singli, par, jak i rodzin. Dodatkowo pod budynkiem znajdzie się podziemna hala garażowa, a całość dopełnią lokale usługowe oraz 40 boksów rowerowych. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem deweloper odda budynek w IV kwartale 2020 roku.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.