Piątkowska 103 z pierwszymi murami
- Klienci, którzy wybrali mieszkania na parterze, w zasadzie mogą zobaczyć kształt swojego nowego lokum. Wszystkie prace budowlane postępują sprawnie, co oznacza, że w II kwartale 2021 nasze osiedle będzie gotowe, a następnie rozpoczniemy przekazywać klucze do lokali – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. W ramach całej inwestycji będą gotowe 42 mieszkania o powierzchni od 27 do 71 m kw., zlokalizowane w budynku wielorodzinnym o pięciu kondygnacjach. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a na piętrze przestronne balkony aż do 14 m kw. i tym elementem inwestycja zdecydowanie się wyróżnia. Architekci zaplanowali w projekcie dodatkowe udogodnienia, jak: naziemne miejsca postojowe. Inwestycja będzie otoczona zielenią, ponieważ zostanie pozostawionych kilkanaście starodrzewi w bezpośrednim sąsiedztwie.
Nowe mieszkania przy Piątkowskiej 103 cieszą się popularnością i zostało dosłownie kilka ostatnich lokali, o zróżnicowanej powierzchni od 57 do 71 m kw. Każde mieszkanie ma inną architekturę i rozkład pomieszczeń, dzięki czemu nabywcy mają spory wybór i możliwości dostosowania lokum do indywidualnych oczekiwań.
Portfolio Quadro powiększa się
Osiedle Piątkowska 103 jest kolejną realizacją Quadro Development w Poznaniu. W II kwartale 2020 została zakończona inwestycja Sielska 14, w ramach której powstał niewielki budynek wielorodzinny z 22 lokalami i podziemną halą garażową. Natomiast przy Bosej 7 trwają prace końcowe na elewacji i w zagospodarowaniu terenu. We wrześniu nabywcy odbiorą klucze. Pod tym adresem znajdzie się 27 mieszkań, z czego ostatnie, o powierzchni 67 m kw. jest na sprzedaż w cenie 6900 zł brutto za m kw. Jednym z udogodnień tego projektu mieszkaniowego jest podziemna hala garażowa. Oba osiedla wyróżniają się kameralnym charakterem, lokalizacją na styku Grunwaldu i Górczyna oraz blisko centrum.
- Portfolio inwestycji Quadro Development wypełniają dwie inwestycje blisko ul. Głogowskiej, Sielska 14 i Bosa 7 oraz Piątkowska 103, zlokalizowana na poznańskich Winiarach. Wkrótce dołączy do nich zupełnie nowa propozycja. Pozostajemy w okolicy Winiar i stawiamy na jeszcze spokojniejsze miejsce, podwyższony standard wykonania oraz duży wybór mieszkań 2-pokojowych – podsumowuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.