Piątkowska 103 z wszystkimi kondygnacjami
Inwestycja Piątkowska 103 osiągnęła docelową wysokość. Budowlańcy postawili ściany wszystkich kondygnacji, zamontowali pokrycie dachowe oraz stolarkę okienną. Aktualnie trwają prace tynkarskie wewnątrz, a następnie zostaną wykonane elewacje zewnętrzne. Jednocześnie trwa sprzedaż mieszkań. Zostały cztery wolne lokale, w tym przestronny na parterze, do którego przynależy taras.
Inwestycja Piątkowska 103, realizowana przez Quadro Development harmonijnie się powiększa. Wszystkie prace są prowadzone z założonym wcześniej i przedstawionym harmonogramem. Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development informuje, że budynek wielorodzinny osiągnął docelową wysokość.
– Nic nie stoi na przeszkodzie, by dotrzymać terminu realizacji naszego projektu. Okoliczności związane z pandemią, sprawiły, że postanowiliśmy wdrożyć specjalne środki ostrożności związane z codzienną pracą, natomiast nie było potrzeby jej zatrzymywać. Na przełomie II i III kwartału 2021 roku nasi klienci odbiorą swoje mieszkania, a następnie rozpoczną prace remontowo-wykończeniowe. A osobom, które jeszcze nie wybrały swojego M, przypominamy, że dostępne są ostatnie cztery lokale, z dużymi możliwościami aranżacyjnymi – mówi Marek Smogór z firmy Quadro Development. Inwestycja umiejscowiona jest na poznańskich Winiarach, przy ulicy Piątkowskiej 103, do czego nawiązuje nazwa. Dzięki lokalizacji przyszli mieszkańcy mają zagwarantowany dojazd do każdej części Poznania samochodem oraz miejskimi środkami transportu.
Dostępna większa przestrzeń
Projekt Piątkowska 103 składa się z pięciu kondygnacji, w których znajdują się 42 lokale mieszkalne, w tym 13 kawalerek, 22 lokale 2-pokojowe, cztery mieszkania z 3 pokojami oraz trzy najbardziej przestronne, czyli 4-pokojowe. Na parterze dostępne są ogródki, natomiast na piętrach balkony lub loggie.
W inwestycji dostępne są nieszablonowe projekty mieszkaniowe, w tym 4-pokojowy zlokalizowany na parterze, o powierzchni 67,50 m kw., z tarasem ponad 10 m kw. Nietypowy układ pomieszczeń zapewnia: 2 pokoje; sypialnię z garderobą; dwie łazienki – jedna z wanną i jedna z prysznicem; a także salon z aneksem kuchennym. Dodatkowo mieszkanie wita każdego dużym holem o powierzchni ponad 10 m kw. Istnieje możliwość dostosowania układu pomieszczeń do własnym preferencji – modyfikacji ścian działowych – po uzgodnieniu z deweloperem. W inwestycji są jeszcze trzy inne mieszkania w sprzedaży, które czekają na właściciela: dwa 3-pokojowe i jedno 4-pokojowe. - Wszystkie dostępne lokale zostały dostosowane do potrzeb panujących na rynku mieszkaniowym. Dziś klient szuka nieco więcej przestrzeni, a nauczyło nas to między innymi doświadczenie związane z lockdownem. Przestrzeń mieszkalna, dla każdego z nas powinna być komfortowa i gwarantować prywatność, a większy metraż na to pozwala. Dzięki śledzeniu branży deweloperskiej i budowlanej oraz poczynań konkurencji, możemy zapewnić naszym klientom rozwiązania, z których będą zadowoleni. Z takim samym założeniem realizujemy nasz drugi poznański projekt mieszkaniowy, Rezydencję Winiary - podsumowuje Marek Smogór.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.