Piątkowska 103 z wszystkimi kondygnacjami
Inwestycja Piątkowska 103 osiągnęła docelową wysokość. Budowlańcy postawili ściany wszystkich kondygnacji, zamontowali pokrycie dachowe oraz stolarkę okienną. Aktualnie trwają prace tynkarskie wewnątrz, a następnie zostaną wykonane elewacje zewnętrzne. Jednocześnie trwa sprzedaż mieszkań. Zostały cztery wolne lokale, w tym przestronny na parterze, do którego przynależy taras.
Inwestycja Piątkowska 103, realizowana przez Quadro Development harmonijnie się powiększa. Wszystkie prace są prowadzone z założonym wcześniej i przedstawionym harmonogramem. Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development informuje, że budynek wielorodzinny osiągnął docelową wysokość.
– Nic nie stoi na przeszkodzie, by dotrzymać terminu realizacji naszego projektu. Okoliczności związane z pandemią, sprawiły, że postanowiliśmy wdrożyć specjalne środki ostrożności związane z codzienną pracą, natomiast nie było potrzeby jej zatrzymywać. Na przełomie II i III kwartału 2021 roku nasi klienci odbiorą swoje mieszkania, a następnie rozpoczną prace remontowo-wykończeniowe. A osobom, które jeszcze nie wybrały swojego M, przypominamy, że dostępne są ostatnie cztery lokale, z dużymi możliwościami aranżacyjnymi – mówi Marek Smogór z firmy Quadro Development. Inwestycja umiejscowiona jest na poznańskich Winiarach, przy ulicy Piątkowskiej 103, do czego nawiązuje nazwa. Dzięki lokalizacji przyszli mieszkańcy mają zagwarantowany dojazd do każdej części Poznania samochodem oraz miejskimi środkami transportu.
Dostępna większa przestrzeń
Projekt Piątkowska 103 składa się z pięciu kondygnacji, w których znajdują się 42 lokale mieszkalne, w tym 13 kawalerek, 22 lokale 2-pokojowe, cztery mieszkania z 3 pokojami oraz trzy najbardziej przestronne, czyli 4-pokojowe. Na parterze dostępne są ogródki, natomiast na piętrach balkony lub loggie.
W inwestycji dostępne są nieszablonowe projekty mieszkaniowe, w tym 4-pokojowy zlokalizowany na parterze, o powierzchni 67,50 m kw., z tarasem ponad 10 m kw. Nietypowy układ pomieszczeń zapewnia: 2 pokoje; sypialnię z garderobą; dwie łazienki – jedna z wanną i jedna z prysznicem; a także salon z aneksem kuchennym. Dodatkowo mieszkanie wita każdego dużym holem o powierzchni ponad 10 m kw. Istnieje możliwość dostosowania układu pomieszczeń do własnym preferencji – modyfikacji ścian działowych – po uzgodnieniu z deweloperem. W inwestycji są jeszcze trzy inne mieszkania w sprzedaży, które czekają na właściciela: dwa 3-pokojowe i jedno 4-pokojowe. - Wszystkie dostępne lokale zostały dostosowane do potrzeb panujących na rynku mieszkaniowym. Dziś klient szuka nieco więcej przestrzeni, a nauczyło nas to między innymi doświadczenie związane z lockdownem. Przestrzeń mieszkalna, dla każdego z nas powinna być komfortowa i gwarantować prywatność, a większy metraż na to pozwala. Dzięki śledzeniu branży deweloperskiej i budowlanej oraz poczynań konkurencji, możemy zapewnić naszym klientom rozwiązania, z których będą zadowoleni. Z takim samym założeniem realizujemy nasz drugi poznański projekt mieszkaniowy, Rezydencję Winiary - podsumowuje Marek Smogór.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.