Piątkowska 103 - przestrzeń dla rodzin
Inwestycja Piątkowska 103 oferuje duże mieszkania zaprojektowane z myślą o rodzinach. Układy oraz różnorodne konfiguracje pozwalają na wybór oferty pasującej do klientów. Na budowie trwa wylewanie posadzek oraz rozpoczęto ocieplanie budynku. Koniec prac przewidziano w drugiej połowie 2021 roku.
Piątkowska 103, dewelopera Quadro Development, to inwestycja zlokalizowana na poznańskich Winiarach. W jej projekcie zaplanowane zostały 42 mieszkania o zróżnicowanych układach. Jednymi z nich będą 3- i 4-pokojowe lokale mieszkalne o metrażach mieszczących się w granicach 56,70 – 71,30 mkw., których została ostatnia czwórka. - Duże mieszkanie to przestrzeń idealna dla rodziny, która poszukuje wygody życia codziennego. Przestronność oraz funkcjonalność wnętrz zapewni bardzo wysoki komfort użytkowania, co przełoży się na zadowolenie przyszłych mieszkańców. Każdy usatysfakcjonowany klient jest dla nas powodem do dumy i dowodem na dobrze wykonaną pracę. - powiedział Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. W skład lokali 3- i 4-pokojowych wejdzie: salon z aneksem kuchennym; łazienka; hol; a także dwa bądź trzy pokoje i toaleta w zależności od wybranej koncepcji. Dodatkowo do nich przynależeć będzie balkon na piętrze lub taras na parterze. - Różnorodność konfiguracji jest dużym atutem w wyborze własnego M, zainteresowany nie musi ograniczać się do jednego typu układu pomieszczeń, dzięki czemu może podjąć właściwą decyzję. - dodał Marek Smogór.
Projekt powstaje zgodnie z harmonogramem przy ulicy Piątkowskiej w Poznaniu. Aktualnie rozpoczęto ocieplanie budynku, zaś w trakcie są już prace związane z wylewaniem posadzek. Zakończenie budowy zaplanowane jest na drugą połowę 2021 roku. - Do końca wszelkich prac zostało kilka miesięcy. Z punktu widzenia klienta zakup prawie gotowego mieszkania jest więc korzystny, gdyż nie musi on płacić przez długi okres zarówno najmu, jak i raty kredytu. Podobnie, kiedy nabywca zamienia dotychczasowe własne mieszkanie lub dom, transakcja oraz przeprowadzka do nowego M mogą wówczas odbyć się sprawnie. Zbliżające się zakończenie prac budowlanych jest równoznaczne także z wykończeniem oraz wyposażeniem lokalu. To zawsze pozytywnie nastraja. Dużo pozytywnych emocji, ponieważ nasi klienci spełniają marzenia. Nie możemy się doczekać, gdy wręczymy klucze ich nowym właścicielom - podsumowuje Marek Smogór. Warto podkreślić, że Quadro Development rozwija na terenie Poznania również drugi projekt mieszkaniowy – osiedle Rezydencja Winiary.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.