Petronas wprowadza nowe, ekologiczne, opakowanie Ecovent
PETRONAS Lubricants International, lider w branży środków smarnych, wykorzystuje technologie, które pozwalają na realną redukcję zużycia paliwa oraz przedłużają żywotność silników. Pozwala to flotom oraz indywidualnym kierowcom znacznie obniżać koszty użytkowania pojazdów. Firma idzie jednak o krok dalej i w ślad za innowacyjnymi produktami, wprowadza na rynek nowe, zgodne z jednolitym europejskim standardem, opakowanie PETRONAS Ecovent o pojemności 20 litrów, które produkowane jest w niemal 50% z żywicy pokonsumenckiej (PCR). Firma zmniejszyła także wagę beczek stalowych.
Nowe opakowanie Ecovent, wyposażone w opatentowaną funkcję – rozwiązanie wbudowane w szyjkę kanistrów, zapewniające łatwiejsze nalewanie przy mniejszych stratach produktu, to kolejny krok na drodze wdrażania rozwiązań, których celem jest redukcja emisji, ograniczanie strat produktów oraz zmniejszanie wykorzystywania węglowodorów, wykorzystywanych w produkcji plastików. Równocześnie standaryzacja sprawi, że łańcuchy dostaw olejów Petronas będą jeszcze bardziej ekologiczne. Tak więc PLI konsekwentnie realizując strategię zrównoważonego rozwoju, której celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r., wprowadza ekologiczne rozwiązania, które pośrednio przyczyniają się również do ograniczania popytu na ropę naftową.
Dotychczas oleje PLI dystrybuowane w Europie, dostępne były w różnych opakowaniach 20 l. Petronas podjął decyzję o ujednoliceniu tego asortymentu celem osiągnięcia wydajności w zakresie rozmiaru, etykiet oraz spójności w wyglądzie i użytkowaniu. Nowe opakowania są o 250 gram lżejsze, nadają się w pełni do odzysku i są dostępne w kolorze czarnym, niebieskim i srebrnym. Ulepszeniem nowego opakowania jest system zapobiegający stratom i przywieraniu produktu. Wewnętrzny kanał powietrzny w szyjce kanistrów zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu olej wypływa równomiernie.
Opakowanie Ecovent 20 l, przeszło wymagające testy wytrzymałości, uzyskując tym samym certyfikat UN 3. Spełnia również wymagania nowego „podatku od tworzyw sztucznych” – regulacji zachęcającej producentów do ponownego wykorzystywania tworzyw sztucznych i redukcji odpadów, obowiązujące w całej Europie. Zgodnie z nią wszystkie pierwotne tworzywa sztuczne, obciążone są podatkiem.
Domenico Ciaglia, dyrektor zarządzający EMEA w PETRONAS Lubricants International: „Opakowanie PETRONAS Ecovent o pojemności 20 litrów jest bardziej ekologiczne, a dzięki zarejestrowanemu systemowi Ecovent, zapobiegającemu przywieraniu i marnowaniu produktu, zapewnia lepsze doświadczenia klientom. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym odbiorcom te korzyści, a równocześnie przyczynić się do osiągnięcia bardziej zrównoważonego łańcucha dostaw. Nowe opakowanie jest kolejnym krokiem w realizacji celu PLI, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku. To również realne wsparcie dla bardziej zrównoważonych działań naszych klientów. Oprócz kanistrów zoptymalizowaliśmy również nasze beczki. Dzięki redukcji ilość stali wykorzystywanej do ich produkcji, są lżejsze, a to zdecydowanie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, zarówno w procesie produkcyjnym, jak i transporcie. Te zmiany to tylko pierwsze kroki w optymalizacji opakowań; w 2022 roku czeka nas znacznie więcej”.
20-litrowy pojemnik PETRONAS Ecovent jest dostępny w wersji z marką PETRONAS lub dla EOM.
PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny
Zwrot kasy od Mio – akcja „Cashback” trwa!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.