PANASONIC PRZEDSTAWIA KAMERĘ PTZ NOWEJ GENERACJI
Panasonic Connect Europe zaprezentował dziś kolejny model zintegrowanej kamery PTZ 4K nowej generacji AW-UE160W/K, która zapewnia zarówno wysoką jakość obrazu jak i dużą wydajność produkcji telewizyjnej dla klientów związanych z branżą rozrywkową, w tym transmisją, wydarzeniami na żywo i produkcją VR/AR. Będzie ona dostępna w pierwszym kwartale 2023 roku.
Nowy flagowy model umożliwia wyjątkową ekspresję wizualną poprzez połączenie elastyczności kamery PTZ, którą można ustawić w dowolnej pozycji i pod dowolonym kątem, z funkcjonalnością kamery systemowej używanej w zastosowaniach studyjnych. Oprócz wyjątkowo wysokiej czułości F14 / 2,000 LX4 i funkcjonalności szeroko-pasmowego NDI®6 , AW-UE160 jest również pierwszą w historii kompaktową kamerą PTZ obsługującą SMPTE ST2110, dostępną za pośrednictwem prostej opcji dodatkowego oprogramowania.
AW-UE160W/K to pierwszy w branży produkt, który łączy w sobie zalety kamer systemowych (studyjnych) i kamer PTZ. Zapewnia Ma również najwyższy w branży poziom akwizycji obrazu porównywalny do filmowego dzięki możliwościom zastosowania unikalnych efektów wideo, które można wyrazić uzyskać przy pomocy różnych nastaw menu kamery. metod fotografowania. Bogactwo nowych funkcji zapewnia widzom zupełnie nowe wrażenia, w tym wciągające obrazy z niespotykanej perspektywy.
Główne cechy
1. Bezkompromisowa wydajność akwizycji nagrywania i funkcjonalność
Oprócz wysokiej czułości F14 / 2,000 LX4, równoważnej z kamerą studyjną, a także przetwarzania obrazu rozwiązaniami najnowszej generacji, którą cechuje się LUMIX, AW-UE160 jest dodatkowo wyposażona w nowo opracowany autofokus z detekcją fazy (PDAF), który umożliwia szybkie ustawianie ostrości i może być używana do nagrywania szybko poruszających się obiektów. Nowa kamera PTZ od Panasonic jest wyposażona w szereg funkcji, które umożliwiają precyzyjną produkcję wideo , w tym nowy mechanizm PTZ, 20-krotny zoom optyczny i hybrydową stabilizację obrazu.
2. Dzięki tym funkcjom można realizować produkcję telewizyjną nowej generacji za pomocą różnych metod i funkcji nagrywania
AW-UE160 to pierwsza kamera PTZ2 obsługująca SMPTE ST21103, standard transmisji IP dla branży telewizyjnej oraz transmisję bezprzewodową za pomocą mobilnego routera 5G (przez tethering USB). Obsługuje wejście zwrotne powrotne5 i posiada dodatkową tylną lampkę „Tally” diodę świecącą na żółto, które są niezbędne pomocne do połączenia współpracy z kamerami studyjnymi systemowymi. Ponadto jest wyposażona w funkcję „Crop” pozwalającą na uzyskanie zoomu przycinania, która może odtwarzać wideo różnych kadrów (HD) pod wieloma kątami za pomocą jednej kamery, a także posiada 2 szybkie wyjścia (HD) z SDI / HDMI.
3. Łatwość obsługi i wszechstronność zmniejsza stres związany z nagrywaniem na miejscu
Obsługa różnych interfejsów i protokołów (SMPTE ST2110, High-B i szerokość NDI®6, NDI®| HX6, SRT, FreeD, RTMP/RTMPS itp.) zmniejsza obciążenie związane z wprowadzaniem ułatwia integrację kamery z istniejącymi systemami do istniejących systemów. Jeśli wyjście jest obsługiwane z wielu terminali jednocześnie, nie ma ograniczeń co do formatu wyjściowego sygnału wideo, umożliwiając pracę simulcast w 4K. Obsługa plików scen, sterowanie matrycą kolorów, bezpłatne opcje oprogramowania Panasonic oraz zdalny panel operacyjny (ROP) do zarządzania partiami wielu kamer sprawiają, że mieszana obsługa z kamerami systemowymi jest jeszcze łatwiejsza. Ponadto funkcja wyświetlania przebiegów i funkcja wyświetlania WFM poziomego miernika poziomu zmniejszają obciążenie związane z konfiguracją i regulacją obrazu.
Więcej informacji na temat kamery PTZ Panasonic AW-UE160W/K można znaleźć na stronie internetowej Panasonic.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

„Lorenz. W naszych rękach”. Marka Lorenz z nową ramą komunikacyjną

Maczfit z nowym Prezesem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.