Paged współtwórcą mebli dziecięcych na cele charytatywne. Powstaną na żywo podcz
W dniach 12-15 września 2023 r. w Poznaniu, podczas Targów DREMA, jednego z ważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli przemysłu drzewnego i meblarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej, ze sklejki Paged wyprodukowane będą meble, które zostaną później przekazane dzieciom z domów dziecka i ośrodka dla młodzieży.
Dzięki tej inicjatywie zostanie wytworzonych m.in. 120 sztuk szafek, 100 łóżek, 20 kompletów mebli dziecięcych i 20 kompletów mebli młodzieżowych oraz 20 kompletów sensorycznych frontów meblowych dla najmłodszych w ramach projektu „KidsLikeUs”. To specjalne fronty sensoryczne, które pozwalają dzieciom dotykać gwiazd i przesuwać planety - stanowią funkcję edukacyjną, kreatywną, rozwijają umiejętności motoryczne i uspokajają. Meble zostały zaprojektowane przez studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna kierunku Projektowanie Mebli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wszystko powstanie dzięki kompletnej linii produkcyjnej, która będzie pracować na terenie Targów DREMA w trakcie ich trwania. Po zakończeniu wydarzenia meble zostaną przekazane dla ukraińskich dzieci przebywających w wybranych domach dziecka oraz dla podopiecznych polskiego ośrodka dla młodzieży w Łobżenicy. Grupa Paged to jedna z firm, która oferując swoją sklejkę, przyłączyła się do tej szlachetnej akcji.
Uczestnictwo Grupy Paged w wydarzeniu to nie tylko aktywna współpraca przy wytwarzaniu dziecięcych i młodzieżowych mebli w ramach akcji DREMA Dzieciom. To także merytoryczny udział Prezesa Grupy Paged, który został gościem Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego i wystąpi w panelu pt.: Konkurencja z producentami z Azji na rynkach zagranicznych. Panel odbędzie się 13 września br. o godz. 10:45 – 11:30 w hali nr 10 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W trakcie dyskusji zostaną poruszone tematy związane m.in. z wyzwaniami, z jakimi zmagają się europejskie firmy produkcyjne, a eksperci omówią kierunki zmian i trendy w branży drzewnej i meblarskiej. Ogólnopolski Kongres Meblarski odbywa się podczas Targów DREMA i jest organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli.
O Paged:
Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.
Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.
Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.