Oto uchwyt do pracy ze smartfonem, tabletem, komputerem i kamerą
Marka prezentuje uniwersalny uchwyt, wprost stworzony do streamingu, wideokonferencji i wszelkiej pracy ze sprzętem elektronicznym przy biurku. Pozwala on na jednoczesne zamocowanie do blatu wielu urządzeń, takich jak monitory, laptop, tablet, smartfon, kamerka internetowa i mikrofon - w dowolnej konfiguracji i na wybranej przez siebie wysokości. Dzięki temu uchwyt zapewnia wygodę, ergonomię i profesjonalizm pracy.
Firma Hama, znana z akcesoriów GSM, ale też do sprzętu elektronicznego i fotograficznego, wprowadza na rynek gadżet, który z pewnością zainteresuje influencerów, graczy i wszelkich twórców internetowych, bazujących na nagrywaniu materiałów wideo. Tak samo jak każdego, kto spędza długie godziny przy komputerze - hobbystycznie lub zawodowo. Swoją premierę ma właśnie uchwyt, wyposażony w cztery długie i w pełni regulowane ramiona. Umożliwia on sprawne zainstalowanie różnych urządzeń, takich jak monitory komputerowe, smartfon, tablet, notebook, mikrofon, kamerka internetowa czy lampa pierścieniowa LED.
Wielofunkcyjność głównym atutem
Metalowy uchwyt utrzymany został w jednolitej czarnej kolorystyce. Nada się do zamocowania na biurku o blacie o grubości do 8 cm. Odpowiada za to prosty system ze śrubą i pokrętłem. W zestawie znajdziemy piankę do uchwytu zaciskowego, która chroni biurko przed zadrapaniami i śladami zużycia.
Uchwyt dysponuje czterema różnej długości i konstrukcji ramionami, z których każde ma regulowaną długość, wysokość i kąt nachylenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo można je dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zaopatrzono go także w podnośnik gazowy, która ułatwia ustawianie ramion, nawet przy dużym obciążeniu. Każdy użytkownik na pewno doceni możliwość bezstopniowej regulacji wysokości, obracania, przechylania, zdejmowania, a także ustawiania w orientacji pionowej lub poziomej.
Akcesorium zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów i elementów skręcanych zamiast klejonych, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie oraz stabilność całej konstrukcji. Nie zabrakło tu również osłony na kable, dzięki czemu nie musimy obawiać się o porządek i estetykę na biurku lub stole.
Nowe możliwości w jednej konstrukcji
Uchwyt dla influencera pozwala na zamocowanie następujących urządzeń w różnych konfiguracjach:
• dwa monitory - idealne do pracy z wieloma oknami, programami i aplikacjami lub do długich sesji w gry wideo na pełnym ekranie. Uchwyt jest kompatybilny ze standardem VESA 75 x 75, 100 x 100. Najpierw trzeba umieścić płytę VESA na monitorze, następnie zawiesić uchwyt monitora i gotowe. Na każdym z ramion można umieścić monitor o przekątnej ekranu od 13 cali (33 cm) do 32 cali (81 cm) i wadze do 8 kg.
• laptop - można go ustawić na uchwycie zamiast na biurku. Zapewnia mu to wentylację i chłodzenie, nie wspominają o znacznie lepszym kącie widzenia oraz wygodzie;
• tablet - posłuży jako drugi ekran do rysowania, pisania, pracy przy najprostszych aplikacjach czy przeglądania Internetu;
• smartfon - wystarczy podłączyć go do uchwytu z wysuwanym szczękami, aby mieć łatwy wgląd do powiadomień z mediów społecznościowych, wiadomości czy połączeń. Inny pomysł to możliwość używania go jako pilota do sterowania innymi urządzeniami;
• kamerka internetowa – warto zainstalować ją na uchwycie, aby uzyskać lepszą jakość obrazu i dźwięku podczas prowadzenia wideokonferencji, streamingu czy nagrywania materiałów wideo. Ramię da się obracać i nachylać dzięki kulkowej główce statywu;
• mikrofon – umieszczony na jednym z ramion, gwarantuje lepszą jakość dźwięku i eliminuje szumy podczas prowadzenia wideokonferencji, streamingu, sesji gamingowej online czy nagrywania filmów. Producent zadbał o obecność adaptera z gwintem 1/4";
• pierścień świetlny LED – specjalna lampa stworzy doskonałe doświetlenie zarówno do makijażu, treści modowych, gotowania czy majsterkowania. Dzięki głowicy kulowej (1/4") można nią dowolnie obracać.
Tak oto otrzymujemy profesjonalną stację roboczą, dostosowaną ściśle do swoich potrzeb i celów. Uchwyt zapewnia komfort i ergonomię pracy, poprawiając jakość oraz efektywność naszych działań, dodatkowo oszczędzając miejsce na biurku.
Wiele sposobów wykorzystania i mocowanie urządzenia zaprezentowano na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=n8d2yNdTosw&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fpl.hama.com%2F&feature=emb_logo
Sugerowana cena uchwytu Hama z czterema ramionami wynosi 799 zł. Wszelkie szczegóły znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.