Oto uchwyt do pracy ze smartfonem, tabletem, komputerem i kamerą
Marka prezentuje uniwersalny uchwyt, wprost stworzony do streamingu, wideokonferencji i wszelkiej pracy ze sprzętem elektronicznym przy biurku. Pozwala on na jednoczesne zamocowanie do blatu wielu urządzeń, takich jak monitory, laptop, tablet, smartfon, kamerka internetowa i mikrofon - w dowolnej konfiguracji i na wybranej przez siebie wysokości. Dzięki temu uchwyt zapewnia wygodę, ergonomię i profesjonalizm pracy.
Firma Hama, znana z akcesoriów GSM, ale też do sprzętu elektronicznego i fotograficznego, wprowadza na rynek gadżet, który z pewnością zainteresuje influencerów, graczy i wszelkich twórców internetowych, bazujących na nagrywaniu materiałów wideo. Tak samo jak każdego, kto spędza długie godziny przy komputerze - hobbystycznie lub zawodowo. Swoją premierę ma właśnie uchwyt, wyposażony w cztery długie i w pełni regulowane ramiona. Umożliwia on sprawne zainstalowanie różnych urządzeń, takich jak monitory komputerowe, smartfon, tablet, notebook, mikrofon, kamerka internetowa czy lampa pierścieniowa LED.
Wielofunkcyjność głównym atutem
Metalowy uchwyt utrzymany został w jednolitej czarnej kolorystyce. Nada się do zamocowania na biurku o blacie o grubości do 8 cm. Odpowiada za to prosty system ze śrubą i pokrętłem. W zestawie znajdziemy piankę do uchwytu zaciskowego, która chroni biurko przed zadrapaniami i śladami zużycia.
Uchwyt dysponuje czterema różnej długości i konstrukcji ramionami, z których każde ma regulowaną długość, wysokość i kąt nachylenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo można je dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zaopatrzono go także w podnośnik gazowy, która ułatwia ustawianie ramion, nawet przy dużym obciążeniu. Każdy użytkownik na pewno doceni możliwość bezstopniowej regulacji wysokości, obracania, przechylania, zdejmowania, a także ustawiania w orientacji pionowej lub poziomej.
Akcesorium zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów i elementów skręcanych zamiast klejonych, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie oraz stabilność całej konstrukcji. Nie zabrakło tu również osłony na kable, dzięki czemu nie musimy obawiać się o porządek i estetykę na biurku lub stole.
Nowe możliwości w jednej konstrukcji
Uchwyt dla influencera pozwala na zamocowanie następujących urządzeń w różnych konfiguracjach:
• dwa monitory - idealne do pracy z wieloma oknami, programami i aplikacjami lub do długich sesji w gry wideo na pełnym ekranie. Uchwyt jest kompatybilny ze standardem VESA 75 x 75, 100 x 100. Najpierw trzeba umieścić płytę VESA na monitorze, następnie zawiesić uchwyt monitora i gotowe. Na każdym z ramion można umieścić monitor o przekątnej ekranu od 13 cali (33 cm) do 32 cali (81 cm) i wadze do 8 kg.
• laptop - można go ustawić na uchwycie zamiast na biurku. Zapewnia mu to wentylację i chłodzenie, nie wspominają o znacznie lepszym kącie widzenia oraz wygodzie;
• tablet - posłuży jako drugi ekran do rysowania, pisania, pracy przy najprostszych aplikacjach czy przeglądania Internetu;
• smartfon - wystarczy podłączyć go do uchwytu z wysuwanym szczękami, aby mieć łatwy wgląd do powiadomień z mediów społecznościowych, wiadomości czy połączeń. Inny pomysł to możliwość używania go jako pilota do sterowania innymi urządzeniami;
• kamerka internetowa – warto zainstalować ją na uchwycie, aby uzyskać lepszą jakość obrazu i dźwięku podczas prowadzenia wideokonferencji, streamingu czy nagrywania materiałów wideo. Ramię da się obracać i nachylać dzięki kulkowej główce statywu;
• mikrofon – umieszczony na jednym z ramion, gwarantuje lepszą jakość dźwięku i eliminuje szumy podczas prowadzenia wideokonferencji, streamingu, sesji gamingowej online czy nagrywania filmów. Producent zadbał o obecność adaptera z gwintem 1/4";
• pierścień świetlny LED – specjalna lampa stworzy doskonałe doświetlenie zarówno do makijażu, treści modowych, gotowania czy majsterkowania. Dzięki głowicy kulowej (1/4") można nią dowolnie obracać.
Tak oto otrzymujemy profesjonalną stację roboczą, dostosowaną ściśle do swoich potrzeb i celów. Uchwyt zapewnia komfort i ergonomię pracy, poprawiając jakość oraz efektywność naszych działań, dodatkowo oszczędzając miejsce na biurku.
Wiele sposobów wykorzystania i mocowanie urządzenia zaprezentowano na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=n8d2yNdTosw&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fpl.hama.com%2F&feature=emb_logo
Sugerowana cena uchwytu Hama z czterema ramionami wynosi 799 zł. Wszelkie szczegóły znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.