Oto stacja dokująca Hama z 12 złączami do pracy na laptopie
Pracujesz ciężko na notebooku przy 8 zadaniach naraz, ale brakuje w nim odpowiednich gniazd? Miejsca na biurku nie starcza już na wpinanie piątej przejściówki i 10 kabla na kolejny sprzęt biurowy? Od gmatwaniny przewodów dostajesz oczopląsu, a twoje miejsce pracy przypomina abstrakcyjną instalację artystyczną z paryskiego Centrum Pompidou? Rozwiązaniem jest stacja-podstawka z 12 różnymi gniazdami, m.in. trzema USB-C i USB-A, dwoma HDMI, Display Port, LAN / Ethernet czy 3,5 mm jack. Sprawdzi się też jako ładowarka z technologią Power Delivery.
To już kolejna wersja tego typu wszechstronnej, wielofunkcyjnej stacji dokującej od niemieckiego producenta. Jedna wytrzymała obudowa o nazwie Connect2Office z szerokim wachlarzem 12 zróżnicowanych portów powinna stanowić rozwiązanie dosyć częstej bolączki. W ten sposób na niewielkiej (wymiary korpusu wynoszą: głębokość 24 cm, szerokość 22 cm i wysokość 9,4 cm) i – co nie mniej ważnej - wytrzymałej aluminiowej konstrukcji możemy łatwo urządzić sobie całe biuro, nawet z czterema ekranami podpiętymi jednocześnie. Wtedy spokojnie na biurku znajdzie się jeszcze miejsce na notes, skoroszyt z dokumentami, głośnik, drukarkę, lampkę nocną i – last but not least – zestaw kawowy.
Najnowsze kompaktowe urządzenie z logo Hama przybiera postać wygodnej podstawki, która umożliwia umieszczenie na niej pod kątem laptopa o przekątnej ekranu do 15,6 cala (39,62 cm) czy tabletu. Efekt? Takie rozwiązanie niezwykle ułatwia pisanie na klawiaturze i ustabilizowanie ekranu we właściwej linii dla wzroku użytkownika. Co więcej, tak położony na niej sprzęt ma umożliwioną przez cały czas wentylację, gdyż odsłonięta jest jego tylna strona i w ten sposób likwidujemy ryzyko przegrzania. Stacja dokująca jest oczywiście składana. Oznacza to w praktyce, że zajmuje mało przestrzeni na biurku. Natomiast szara metaliczna kolorystyka sprawia, że łatwo dopasowuje się do reszty elektronicznych urządzeń.
Firma pomyślała też o wystarczającym odstępie między złączami, by móc zmieścić nawet te szersze wtyczki. A co ze ślizganiem się po blacie biurka czy stołu? Od zapobiegania wędrowania w ten sposób całej konstrukcji służą gumowe nóżki.
W komplecie znajdziemy kabel o długości 40 cm z obustronną wtyczką USB typu C.
Wymieńmy po kolei wszystkie dostępne gniazda stacji Hama Connect2Office:
- 1x 3,5 mm jack audio, do podłączenia np. słuchawek czy głośnika;
- 1x Display Port (maksymalna kinowa rozdzielczość 4K, 4096x2160 pikseli), do podłączenia np. monitora, telewizora czy projektora;
- 2x HDMI, jak wyżej;
- 1x LAN/Ethernet, czyli przewodowe połączenie internetowe lub sieciowe. Maksymalna dostępna prędkość transmisji danych wynosi tu 1 Gbit/s;
- 1x USB-A / USB 3.2 Gen2, maksymalna prędkość przesyłania danych to 10 Gbit/s;
- 1x USB-C z technologią Power-Delivery, pozwalającą na błyskawiczne i bezpieczne ładowanie urządzeń mobilnych nawet do 5 razy szybciej. Inteligentny chip sam rozpoznaje sprzęt i dobiera prąd o właściwym napięciu, bez groźby uszkodzenia akumulatora. Złącze służy do podłączenia np. laptopa, zewnętrznego dysku twardego, pendrive’a, myszki, klawiatury czy drukarki;
- 2x USB-C, USB 3.2 Gen2, maksymalnie 10 Gbit/s;
- 3x USB-A, USB 2.0, maksymalna prędkość przesyłu danych to 480 Mbit/s.
Warto dodać, że tę uniwersalną platformę można wykorzystać na wiele sposobów, np. do podłączenia trzech dodatkowych monitorów do laptopa i wyświetlania różnych treści na łącznie czterech ekranach jednocześnie. Wszystko to dzięki rozwiązaniu Multi-Stream Transport.
Sugerowaną cenę detaliczną stacji ładującej Hama Connect2Office z 12 złączami ustalono na poziomie 699 zł. Możemy liczyć na dwuletnią gwarancję producenta.
Więcej na temat tej nowości produktowej dowiemy się z oficjalnej witryny producenta https://hamamobile.pl.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.