Komunikaty PR

Oto potężna bestia – powerbank Xtorm XB402 Titan z Power Delivery o mocy 140 W

2023-03-14  |  11:05
Biuro prasowe

Znajdziemy w nim cztery złącza USB-C Power Delivery, dlatego jest w stanie zasilać energią wiele sprzętów jednocześnie. Może się pochwalić pojemnością 24000 mAh, co wystarczy na wielokrotne naładowanie urządzenia mobilnego. Obsługuje ładowanie przelotowe, a uwagę zwraca dyskretny wyświetlacz LED w pikselowym stylu retro. Powerbank właśnie trafił do sprzedaży.

To kolejna taka propozycja na polskim rynku od holenderskiego producenta Xtorm, wyspecjalizowanego w segmencie powerbanków, ładowarek, stacji ładujących, kabli i różnego rodzaju adapterów. Najnowszy bank energii stanowi syntezę minimalistycznego designu, trwałych materiałów, innowacyjnych funkcji i elementu, który jest w tym zestawieniu najważniejszy – potężnych zasobów dostarczanej mocy. Dzięki temu nie zabraknie nam jej w razie potrzeby szybkiego zasilenia energią notebooka, smartfona, tabletu, czytnika eBooków, kontrolera do gier, konsoli, słuchawek czy mobilnego głośnika. 

Na starcie warto wgryźć się w technikalia modelu XB402 Titan. Dysponuje on czterema obustronnymi gniazdami USB typu C i łącznie oferuje rzadko spotykany wynik 140 W mocy. Pojemność akumulatora wynosi 24000 mAh. Jeden z portów USB-C o mocy 140 W jest zoptymalizowany do ładowania MacBooków lub innych laptopów i może w pełni zasilić ich baterię w zaledwie półtorej godziny. Testy wykazały, że jest w stanie naładować MacBooka Pro do połowy stanu baterii w pół godziny. Pozostałe wejścia USB-C są przeznaczone do ładowania smartfona lub tabletu. Warto też zaznaczyć, że każdy port obsługuje technologię Power Delivery, istotnie przyspieszającą proces ładowania. Pozwala ona na rozpoznanie rodzaju podłączonego urządzenia i dopasowaniu do niego napięcia prądu, co wydłuża żywotność akumulatora. Model XB402 Titan jest też zabezpieczony przed przeciążeniem, głębokim rozładowaniem i zwarciem.  

Interesującym wyróżnikiem jest na pewno wyświetlacz LED, pokazujący stan naładowania baterii. Jego pikselowa konstrukcja inspirowana stylem retro na pewno ucieszy wszystkich sentymentalnych fanów technologii z dawnych lat. Wyświetlacz uaktywnia się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, pokazując aktualny stan naładowania baterii wyrażony w procentach. Po wyłączeniu panel jest niewidoczny i nie zaburza ogólnych wrażeń estetycznych.

Prezentowany powerbank obsługuje ładowanie przelotowe. W praktyce oznacza to, że można zasilać za jego pomocą sprzęt nawet wtedy, gdy on sam jest właśnie uzupełniany energią. To ostatnie umożliwia dołączony do zestawu magnetyczny, pleciony i wytrzymały kabel. Sam proces uzyskiwania pełnej energetycznej gotowości zajmuje półtorej godziny.

Jeśli chodzi o konstrukcję obudowy, producent zastosował nietypowe rozwiązanie, gdyż z boku urządzenia wydrążono specjalny podłużny schowek na kabel ładujący. Przewód trzyma się uchwytu dzięki magnesowi. W ten sposób możemy go szybko wyjąć i użyć, nie musimy też martwić się o wyłamanie jakichkolwiek elementów. Co więcej, minimalizujemy ryzyko zgubienia go podczas podróży. Natomiast sam korpus modelu XB402 Titan zbudowany został z w pełni recyklingowanego plastiku. Ekologia jest zresztą znakiem rozpoznawczym marki, co przejawia się również w stosowaniu opakowań także pochodzących z recyklingu.

Wymiary urządzenia to 19 cm długości, 9 cm szerokości i 3 cm wysokości, zaś waży 833 g. Utrzymane zostało w stonowanej klasycznej czerni.

Powerbank Xtorm XB402 Titan o mocy 140 W jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 899 zł. Dostępna jest też podobna wersja XB401 Titan o mocy 60 W. Dysponuje ona taką samą pojemnością akumulatora i trzema portami USB-C, a potrafi w pełni naładować laptop w dwie godziny. Zapłacimy za nią 719 zł.

W ofercie marki Xtorm znajdziemy także szeroki wachlarz potężnych stacji ładujących o mocy od 70 do nawet 1300 W, w tym modele zasilane energią słoneczną. Wszystkie szczegóły znajdziemy na oficjalnej stronie producenta https://www.xtorm.eu

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Czy programista to zawód dla każdego? Biuro prasowe
2023-03-20 | 10:05

Czy programista to zawód dla każdego?

– Szukamy nieszablonowo myślących osób, które lubią się uczyć i potrafią przenieść wizję wyrażoną słownie na język programowania. Myślę, że programista, to taki
Technologie SwipBox wśród najszybciej rozwijających się firm w Europie
2023-03-15 | 14:30

SwipBox wśród najszybciej rozwijających się firm w Europie

SwipBox drugi rok z rzędu znalazł się wśród tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie. Publikowany przez Financial Times ranking świadczy o sile adaptacyjnego modelu
Technologie Pokolenie Z jest samotne i nie ma z kim rozmawiać o swoich problemach
2023-03-09 | 13:05

Pokolenie Z jest samotne i nie ma z kim rozmawiać o swoich problemach

Aż 60 proc. młodych Polaków często czuje się samotnie, a 17 proc. nie ma nikogo, z kim mogliby podzielić się swoimi problemami, wynika z badania przeprowadzonego w ramach projektu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Transport

Przed polskimi dostawcami części motoryzacyjnych trudny zwrot w kierunku zeroemisyjności. Dostępność i koszt zielonej energii będą decydujące dla ich przyszłości

Producenci samochodów będą w najbliższym czasie decydowali o tym, gdzie będą lokowane produkcje nowych generacji zeroemisyjnych pojazdów. Część marek motoryzacyjnych przestawi się na nie jeszcze przed 2035 rokiem, czyli graniczną datą wyznaczoną przez UE. Jeśli produkcja nowych pojazdów elektrycznych i wodorowych będzie lokowana w Polsce, to oznacza wyzwania dla krajowych dostawców części i podzespołów, z których połowa dziś produkuje na potrzeby napędów spalinowych. Kolejnym dużym wyzwaniem może się okazać dostępność zielonej energii i jej koszt, ponieważ branża motoryzacyjna przestawia się nie tylko na zeroemisyjne pojazdy, ale i zeroemisyjny proces ich produkcji.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Szara strefa w branży odpadowej może sięgać nawet 30–40 proc. Eksperci postulują większą informatyzację systemu

Szara strefa może stanowić między 30 a 40 proc. wartości całej gospodarki odpadami i być warta nawet 6 mld zł rocznie – wynika z danych Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ. Jej funkcjonowanie nie tylko zaburza konkurencję, ale ma też negatywne konsekwencje środowiskowe i finansowe. Może się też przyczynić do niewypełnienia przez Polskę unijnych wymogów dotyczących poziomów recyklingu odpadów. Jak wskazuje w swoim raporcie UN Global Compact Network Poland, mimo postępów w ostatnich latach polski system kontroli nad uczestnikami obrotu odpadów wciąż jest nieszczelny, a problemem jest niewielka wykrywalność przestępstw popełnianych na tym rynku. Dlatego eksperci postulują m.in. jego informatyzację i lepszą koordynację działań po stronie organów administracji.

Farmacja

Rekordowa liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu. Przez brak mrozów i śniegu kleszcze żerują praktycznie przez cały rok

Coraz łagodniejsze zimy i brak mrozów powodują, że wydłużył się okres aktywności kleszczy. Obecnie te pajęczaki żerują już przez cały rok i występują na terenie całej Polski, dlatego każda osoba jest potencjalnie narażona na ukłucie kleszczy i przenoszone przez nie choroby. Jedną z najgroźniejszych jest kleszczowe zapalenie mózgu. Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ubiegły rok okazał się rekordowy pod względem liczby zakażeń wirusem KZM w krajach europejskich. Dlatego lekarze i eksperci przypominają o szczepieniach, które są jedyną formą profilaktyki tej choroby. 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.