Komunikaty PR

Oto mobilny oczyszczacz powietrza Ecovacs Airbot Z1

2023-01-25  |  15:08

Ecovas Robotics przedstawia Airbota Z1, swoją nowość klasy premium. Nie dość, że ten robot samodzielnie jeździ po domu, oczyszczając powietrze m.in. dzięki zaawansowanemu filtrowi HEPA H13, to jeszcze potrafi w tym czasie umilić czas muzyką, płynącą z wbudowanych głośników stereo. Całość wspierają wbudowana kamera HD, obsługa autorskiego asystenta głosowego, dezynfekcja UV, zaawansowana technologia wykrywania przeszkód AIVITM3D i nawigacja TrueMapping 2.0.

Globalna wiodąca marka Ecovacs, specjalizująca się w zaawansowanej robotyce do domowego użytku, postanowiła rozszerzyć swoją ofertę robotów sprzątających i myjących okna o prawdziwą ciekawostkę oraz przełomową konstrukcję. Airbot Z1, bo o nim mowa, to nowość i w pewnym sensie przełom na rynku, gdyż jest naszpikowany najnowocześniejszą elektroniką i dysponuje szeregiem unikatowych funkcjonalności. Dzięki nim można cieszyć się pięknym zapachem w domu czy mieszkaniu oraz głęboko odetchnąć czystym i zdezynfekowanym powietrzem.  Nie bez znaczenia jest oczywiście zwracająca uwagę stylistyka samego urządzenia, utrzymanego w szaroczarnej kolorystyce, pasującej do wystroju wnętrza większości domów. Za wygląd sprzętu odpowiada duńskie studio Jacob Jensen Design.

Wszechstronne działanie z filtrem HEPA i dezynfekcją UV

Pierwszy przełomowy robot oczyszczający powietrze od firmy Ecovacs Robotics pozwala zapewnić czyste powietrze, usuwając z niego bakterie i formaldehydy. Wszystko to za sprawą zaawansowanego systemu oczyszczania powietrza z 659 m3/h CADR i niesamowitej wydajności filtra HEPA H13. Wbudowany moduł dezynfekcji UV dla dodatkowej ochrony usuwa aż do 99,9 proc. bakterii[1]. Co więcej, głośność jego pracy nigdy nie przebija bariery 40 dB, czyli tyle, ile hałasu generuje cicho pracująca lodówka.  Co więcej, Airbot Z1 jest kompatybilny z dwoma dodatkowymi modułami[2], zapewniającymi jeszcze więcej funkcji - wolny od mgły nawilżacz powietrza i odświeżacz powietrza.

Dzięki zastosowaniu technologii, która nie wytwarza mgły, moduł nawilżacza zapewnia bardziej komfortowe warunki w pomieszczeniach i utrzymuje stabilny poziom wilgotności. Stopień nawilżania powietrza to 400 ml/h. Dwulitrowy zbiornik jest łatwy w napełnianiu wodą, zapewniając optymalną wewnętrzną atmosferę przez cały dzień. Co więcej, filtr nawilżacza jest prosty do wymiany, a zbiornik umożliwia bezproblemowe czyszczenie. Zapobiega to rozwojowi bakterii wewnątrz. Rezultat? Dom bez mgły, zacieków, śladów białego proszku i wilgotnej podłogi. Chcąc uzyskać przyjemny zapach, wystarczy skorzystać z dodatkowych kapsuł odświeżających powietrze i w ten sposób uzyskać całkowicie nową atmosferę w domu. Zaznaczmy tu, że moduł nawilżacza i kapsuły odświeżające powietrze są sprzedawane oddzielnie.

Mobilne oczyszczanie powietrza ze wsparciem AI i nawigacji

Z robotem Airbot Z1 świeże i czyste powietrze jest zagwarantowane we wszystkich pomieszczeniach domu jednocześnie -  bez wysiłku. Pierwszy mobilny i bezprzewodowy robot oczyszczający powietrze od Ecovacs Robotics mierzy i optymalizuje temperaturę, wilgotność i jakość powietrza w czasie rzeczywistym od PM2.5, dzięki wysoce dokładnemu czujnikowi VOC. Jeśli oczyszczacz jest połączony z dołączonym do zestawu monitorem jakości powietrza (można go postawić np. na stoliku), to zostaną wyświetlone dokładniejsze poziomy jakości powietrza. Będąc w trybie czyszczenia Airbot Z1 oczyści konkretne obszary, gdy jakość powietrza spadnie poniżej określonego poziomu. Z autorskim sterowaniem głosowym YIKO oczyszczanie powietrza zostanie wykonane błyskawicznie. Dzięki inteligentnej technologii rozpoznawania głosu i dźwięku interakcja oraz sterowanie Airbotem Z1 są wyjątkowo proste.

Nawigacja robotem również nie powinna przysporzyć najmniejszych trudności. Z pomocą ulepszonego chipa i zoptymalizowanego algorytmu nowy system AIVITM3D wykorzystuje światło strukturalne i technologię AIVITM, dzięki czemu Airbot Z1 może precyzyjnie zidentyfikować oraz automatycznie ominąć przeszkody. Dzięki ulepszonemu algorytmowi mapującemu SLAM, technologia TrueMapping 2.0 jest czterokrotnie dokładniejsza w przypadku małych obiektów w porównaniu z LDS, umożliwiając robotowi bezpieczne poruszanie się po całym domu. Ta funkcja ma teraz szerszy zasięg, bo Airbot Z1 jest w stanie wykryć przeszkody z odległości 10 m. Po sparowaniu urządzenia z aplikacją Ecovacs Home, Airbot Z1 dodatkowo przedstawi dom w formie trójwymiarowej. Dzięki kamerze starlight 960P HD robot zapewnia wyraźny obraz w każdym momencie, za dnia i nocą, umożliwiając zdalną obserwację domu. Bezpieczeństwo tej funkcjonalności zarówno w przypadku robota, jak i aplikacji otrzymało certyfikat TOV Rheinland. Mamy więc gwarancję ochrony danych.

Ponadczasowy design: Airbot Z1 to połączenie wydajności ze stylem i dźwiękiem

AIRBOT Z1 sprawdza się nie tylko w przypadku oczyszczania powietrza. Z ponadczasowym i stylowym projektem od Jacob Jensen Design robot świetnie wpasuje się  w każdą domową przestrzeń. Podczas wykonywania swojej pracy urządzenie odtworzy ulubioną playlistę ze smartfona, tabletu czy laptopa. Airbot Z1 jest wyposażony w dwa głośniki o łącznej mocy 7 W, które mogą odtwarzać muzykę i podcasty za pomocą połączenia Bluetooth. Głośniki stereo zapewniają głęboką i wciągającą jakość brzmienia dla szerokiej gamy treści, a innowacyjny tryb Angle Tracking pozwala na to, by oczyszczacz podążał za swoim właścicielem, zapewniając najlepsze doświadczenia słuchowe. Z wagą 14 kg i wymiarami 350 x 369 x 523 mm Airbot Z1 jest łatwy w manewrowaniu i może być używany wszędzie. Dodajmy na końcu, że robot został wyposażony w akumulator Li-Ion 5200 mAh. Jego czas ładowania wynosi około trzy godziny, a maksymalna długość działania w trybie standardowym to 180 minut.

Robot Ecovacs Airbot Z1 ma właśnie swoją premierę na polskim rynku, a jego sugerowaną cenę detaliczną ustalono na poziomie  6999 zł.


[1] Skuteczne usuwanie 3 typów bakterii i wirusów, w tym H1N1, gronkowiec biały oraz E. coli (stopień sterylizacji 99,9*)

[2] Moduł nawilżacza i kapsuły odświeżające powietrze sprzedawane osobno

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Zdrowie

Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem

Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.