Komunikaty PR

Oszczędź miejsce na biurku dzięki przełącznikowi między wieloma komputerami KVM

2022-06-07  |  09:15

Umożliwia on korzystanie z dwóch komputerów z jedną klawiaturą, monitorem i myszką. Zamiast podłączać kable za każdym razem na nowo, można wygodnie przełączać się pomiędzy dwoma komputerami za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Urządzenie dysponuje łącznie czterema złączami: 3 x USB-A i HDMI.

Najnowsza propozycja w ofercie niemieckiego producenta Hama to rozwiązanie bolączki wielu osób, które często korzystają np. z dwóch komputerów (służbowego i prywatnego) lub PC-ta i tabletu. Siłą rzeczy są wtedy zmuszone do ciągłej męczącej zabawy z przepinaniem przewodów od dodatkowego sprzętu. Tymczasem prezentowany sprzęt pozwala na zarządzanie wieloma komputerami za pośrednictwem jednego zestawu, składającego się z myszy, klawiatury i monitora.

Koniec z niepotrzebnym duplikowaniem urządzeń, a w ten sposób można też oszczędzić sporo miejsca na biurku. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk zmiany sygnału i gotowe. To z pewnością wybawienie szczególnie dla korporacyjnych działów IT i grup administratorów sieci.

Przełącznik został zamknięty w solidnej, szarej kompaktowej metalowej obudowie. Ma ona 11,4 cm długości, 5 cm szerokości i 2 cm wysokości. Znajdziemy na niej trzy porty USB-A w standardzie 2.0 do podłączenia myszki, klawiatury, pendrive’a, głośników czy słuchawek oraz slot HDMI, przeznaczony do podpięcia monitora czy telewizora. Takie rozwiązanie pozwala na osiągnięcie prędkości transmisji nawet do 480 Mbps i uzyskanie obrazu o kinowej rozdzielczości 4K (4096x2160 pikseli).

Warto podkreślić, że spore odstępy pomiędzy gniazdami umożliwiają komfortowe podłączenie nawet szerokich wtyczek. W komplecie do przełącznika dodawane są dwa kable USB i dwa przewody HDMI. Elastyczne materiały gwarantują ochronę przed zagięciami i zapobiegają zerwaniu przewodu. W dodatku cienkie, elastyczne kable można łatwo poprowadzić równolegle do siebie, by zyskać dodatkową przestrzeń na biurku.

Instalacja przełącznika oczywiście rozpoczyna się automatycznie, bez dodatkowych sterowników lub oprogramowania.

Możemy liczyć na dwa lata gwarancji producenta.

Sugerowana cena detaliczna przełącznika KVM Hama Connect2Switch wynosi 149 zł.

Wszystkiego na temat tego produktu dowiemy się z oficjalnej strony https://pl.hama.com.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Zyxel Networks wzmacnia cyberbezpieczeństwo w zgodzie z dyrektywą NIS2 Biuro prasowe
2024-04-10 | 13:00

Zyxel Networks wzmacnia cyberbezpieczeństwo w zgodzie z dyrektywą NIS2

W obliczu coraz częstszych i bardziej wyrafinowanych zagrożeń cybernetycznych obowiązująca od 2016 roku unijna dyrektywa NIS przestała być wystarczająca. Wejście w życie 18 października
Komputery Grupa Zyxel wyróżniona w raporcie S&P Global s Sustainability Yearbook 2024
2024-04-09 | 13:10

Grupa Zyxel wyróżniona w raporcie S&P Global's Sustainability Yearbook 2024

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, ogłosił, że Zyxel Group została wyróżniona w S&P
Komputery Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich
2024-03-25 | 13:15

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich

Nowy NWA130BE oferuje niezrównaną prędkość i niskie opóźnienia, aby zapewnić superszybką łączność Wi-Fi w nowoczesnych miejscach pracy. Zyxel Networks, lider w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.