Ostatnie mieszkania na Rodzinnych Podolanach w sprzedaży
W przyszłym roku zostanie zakończona inwestycja deweloperska Rodzinne Podolany, zlokalizowana przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Docelowo pod tym adresem znajdzie się 99 lokali, w tym domy z ogrodami, a także dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu. Aktualnie trwa budowa IV etapu, w ramach którego powstaną dwa budynki mieszkalne, oznaczone literami H i I. Prace są mocno zaawansowane, a klienci dewelopera mogą nabyć ostatnie wolne mieszkania.
Rodzinne Podolany już od momentu premiery spotkały się z pozytywnym przyjęciem przez klientów na rynku mieszkaniowym. Do tej pory brakowało w okolicach Strzeszyna i Podolan w Poznaniu nowej inwestycji, w ramach której byłyby dostępne przestronne domy z ogrodami, czy dwupoziomowe mieszkania, czyli tzw. „szeregowce”. Oczywiście nietrudno było wyszukać standardową ofertę mieszkaniową, natomiast dla osób marzących o większej przestrzeni, dopiero Rodzinne Podolany okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. – Spośród wszystkich 99 lokali, jakie były dostępne w całym procesie sprzedaży, już 95 znalazło swoich nabywców. Większość domów została już zamieszkana, oczywiście wyłączając etap IV. Mając spore doświadczenie i biorąc pod uwagę preferencje nabywców, na pewno jednym z kluczowych atutów były dostępne ogrody przy domach oraz tarasy przy mieszkaniach dwupoziomowych. Taka dodatkowa przestrzeń, pozwalająca na wypoczynek na świeżym powietrzu, ma dla klientów duże znaczenie – mówi Katarzyna Wyszyńska z biura Sky Investments. Ponadto nabywcy doceniają klasyczny, dwupoziomowy układ każdego z mieszkań. Na parterze znajdzie się salon z kuchnią, toaletę i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano aż trzy pokoje oraz łazienka. Na kolejnym poziomie będzie poddasze o powierzchni 11,47 mkw. Dodatkowym atutem każdego mieszkania jest taras na dachu o powierzchni blisko 19 mkw.
Aktualnie budowane są szeregi H i I. a w nich łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. - Został osiągnięty stan surowy zamknięty, wszystkie elewacje są gotowe i trwają ostatnie prace wewnątrz lokali mieszkalnych. W najbliższym czasie nastąpi uporządkowanie przestrzeni przed budynkami, a także wyłożenie kostki brukowej. Podobnie, jak w poprzednich etapach Rodzinnych Podolan, będą gotowe miejsca postojowe oraz droga wewnątrzosiedlowa – informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Sky Investments regularnie rozwija swoją ofertę mieszkań i domów na rynku pierwotnym. Oprócz Rodzinnych Podolan, Sky Investments realizuje projekt Nowy Gruszczyn, zlokalizowany przy ulicy Katarzyńskiej w niewielkiej miejscowości Gruszczyn, w gminie Swarzędz. Pod Poznaniem powstają dwupoziomowe domy w zabudowie bliźniaczej, z ogrodami. W pierwszym etapie w czerwcu 2023 będzie gotowych 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, o powierzchni 135 i 141 mkw. – To projekt, który będzie składać się z kilku etapów, a przed nami też kolejne inwestycje w przyszłości – podsumowuje przedstawicielka Sky Investments.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.