Ostatnie mieszkania na Rodzinnych Podolanach w sprzedaży
W przyszłym roku zostanie zakończona inwestycja deweloperska Rodzinne Podolany, zlokalizowana przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Docelowo pod tym adresem znajdzie się 99 lokali, w tym domy z ogrodami, a także dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu. Aktualnie trwa budowa IV etapu, w ramach którego powstaną dwa budynki mieszkalne, oznaczone literami H i I. Prace są mocno zaawansowane, a klienci dewelopera mogą nabyć ostatnie wolne mieszkania.
Rodzinne Podolany już od momentu premiery spotkały się z pozytywnym przyjęciem przez klientów na rynku mieszkaniowym. Do tej pory brakowało w okolicach Strzeszyna i Podolan w Poznaniu nowej inwestycji, w ramach której byłyby dostępne przestronne domy z ogrodami, czy dwupoziomowe mieszkania, czyli tzw. „szeregowce”. Oczywiście nietrudno było wyszukać standardową ofertę mieszkaniową, natomiast dla osób marzących o większej przestrzeni, dopiero Rodzinne Podolany okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. – Spośród wszystkich 99 lokali, jakie były dostępne w całym procesie sprzedaży, już 95 znalazło swoich nabywców. Większość domów została już zamieszkana, oczywiście wyłączając etap IV. Mając spore doświadczenie i biorąc pod uwagę preferencje nabywców, na pewno jednym z kluczowych atutów były dostępne ogrody przy domach oraz tarasy przy mieszkaniach dwupoziomowych. Taka dodatkowa przestrzeń, pozwalająca na wypoczynek na świeżym powietrzu, ma dla klientów duże znaczenie – mówi Katarzyna Wyszyńska z biura Sky Investments. Ponadto nabywcy doceniają klasyczny, dwupoziomowy układ każdego z mieszkań. Na parterze znajdzie się salon z kuchnią, toaletę i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano aż trzy pokoje oraz łazienka. Na kolejnym poziomie będzie poddasze o powierzchni 11,47 mkw. Dodatkowym atutem każdego mieszkania jest taras na dachu o powierzchni blisko 19 mkw.
Aktualnie budowane są szeregi H i I. a w nich łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. - Został osiągnięty stan surowy zamknięty, wszystkie elewacje są gotowe i trwają ostatnie prace wewnątrz lokali mieszkalnych. W najbliższym czasie nastąpi uporządkowanie przestrzeni przed budynkami, a także wyłożenie kostki brukowej. Podobnie, jak w poprzednich etapach Rodzinnych Podolan, będą gotowe miejsca postojowe oraz droga wewnątrzosiedlowa – informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Sky Investments regularnie rozwija swoją ofertę mieszkań i domów na rynku pierwotnym. Oprócz Rodzinnych Podolan, Sky Investments realizuje projekt Nowy Gruszczyn, zlokalizowany przy ulicy Katarzyńskiej w niewielkiej miejscowości Gruszczyn, w gminie Swarzędz. Pod Poznaniem powstają dwupoziomowe domy w zabudowie bliźniaczej, z ogrodami. W pierwszym etapie w czerwcu 2023 będzie gotowych 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, o powierzchni 135 i 141 mkw. – To projekt, który będzie składać się z kilku etapów, a przed nami też kolejne inwestycje w przyszłości – podsumowuje przedstawicielka Sky Investments.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.