Ostatnie lokale w Zalasewie od KM Building
Szybkimi krokami zbliża się zakończenie realizacji inwestycji Zalasewo Park. W budowie jest trzeci, ostatni budynek wielorodzinny, w ramach którego powstaje 36 lokali mieszkalnych. Natomiast w sprzedaży zostały już tylko dwa apartamenty.
Osiedle Zalasewo Park to łącznie trzy budynki wielorodzinne. Dwa już są gotowe, a zakończenie realizacji ostatniego zbliża się bardzo szybko. Wśród dostępnych jeszcze w sprzedaży lokali, deweloper proponuje dwupoziomowe apartamenty. Powstały one w ramach budynku drugiego, a tym samym są gotowe. – Nasze apartamenty są dwupoziomowe i bardzo dobrze oświetlone. To idealna propozycja dla osób ceniących komfort. Dzięki dodatkowej przestrzeni w formie antresoli, wnętrza mają wyjątkowy charakter i dają prawie nieograniczone możliwości aranżacyjne – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Wśród wielu udogodnień warto wspomnieć o windzie czy wideo domofonach. Przyszli mieszkańcy będą mogli zaparkować auto w podziemnej hali garażowej, jak również wykorzystać naziemne miejsca postojowe. Tuż przy nich znajduje się również szeroki podjazd dla wózków oraz osób z niepełnosprawnościami. Inwestycję wzbogaca niepowtarzalny mural widoczny od ulicy Kórnickiej a także kolejne rysunki w częściach wspólnych zrealizowanych już budynków. W przyszłości pojawi się również zieleń i mały skwer. Osiedle jest utrzymane w konwencji otwartej z całodobowym monitoringiem - Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz trzeciego budynku. W apartamentach na drugim piętrze rozpoczęły się prace izolacyjne. Dbamy również o zagospodarowanie terenu. Zmierzamy do zakończenia budowy i przekazaniu lokali przyszłym mieszkańcom jeszcze przed świętami - podsumowuje Maciej Bartczak. W ramach III etapu powstaną łącznie 24 mieszkania oraz 12 apartamentów, natomiast cała inwestycja składać się będzie ze 108 lokali mieszkalnych.
Lokalizacja Zalasewo Park pozwala na szybki dojazd do Poznania. Łatwość w poruszaniu się zapewnia m.in. komunikacja miejska, a także podmiejska, dzięki której można przemieszczać się po Zalasewie oraz po sąsiadującym Swarzędzu. W najbliższej okolicy znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, jak i również placówki oświatowe. Okolica bogata jest w tereny zielone ze ścieżkami pieszo-rowerowymi, zachęcającymi do rekreacji na świeżym powietrzu.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.