Ostatnie duże mieszkania przy Piątkowskiej 103
Inwestycja Piątkowska 103 realizowana na poznańskich Winiarach cieszy się dużym zainteresowaniem. W sprzedaży pozostają ostatnie lokale. Wyróżniają się większe metraże, a właśnie takich dziś szuka klient na rynku mieszkaniowym. Jednocześnie budynek wielorodzinny regularnie powiększa się.
Poznańskie Winiary stają się bardzo popularne dla nabywców nowych mieszkań. Deweloperzy rzecz jasna dostrzegają ten trend, realizując kolejne inwestycje. Kameralna zabudowa wielorodzinna, w atrakcyjnej lokalizacji to bardzo dobra propozycja dla osób szukających własnego M. A wybierając przestrzeń powyżej 60 m kw., staje się alternatywą dla domu. – Aktualnie realizujemy projekt mieszkaniowy Piątkowska 103. W ramach osiedla w sprzedaży zostało ostatnie siedem mieszkań. Wśród nich są dostępne większe powierzchnie 56-71 m kw. Rodzina, która marzy o przestrzeni, może wybrać miasto pełne udogodnień, a jednocześnie czuć komfort. Nasza propozycja w tym kontekście wyróżnia się – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.
3 lub 4 pokoje dostępne przy Piątkowskiej 103
Ponadto ważne jest, aby wykorzystać przestrzeń efektywnie, z korzyścią dla mieszkańców.
- W powierzchni powyżej 50 m kw. zaprojektowaliśmy trzy pokoje, a dla lokali powyżej 70 m kw. standardem powinny być cztery takie pomieszczenia. Wówczas możemy mówić o funkcjonalnym rozkładzie, dzięki któremu każdy ma swoje miejsce. Taka myśl nam przyświecała, tworząc Piątkowską 103 – podkreśla Marek Smogór. Na komfort przyszłych mieszkańców wpływają dodatkowe, ciekawe detale projektowe. – Mieszkanie na parterze, o powierzchni 67 m kw. wyróżnia się tarasem ponad 10 m kw. Jedna z sypialni ma dwa duże okna, które wyjątkowo doświetlają to pomieszczenie. Natomiast jeden z lokali na trzecim piętrze posiada balkon 14 m kw. Nasi projektanci postawili na rozwiązania dedykowane do architektury każdego mieszkania, co z pewnością ucieszy klientów. Mieszkanie powinno podobać się nabywcy w każdym detalu – zaznacza nasz rozmówca.
Piątkowska 103 w budowie
Inwestycja przy ulicy Piątkowskiej jest realizowana od wiosny tego roku. Aktualnie budowlańcy kończą wykonanie stropu nad podziemną halą garażową, gdzie będzie miejsce na 32 auta. Następne zostaną postawione ściany parteru budynku wielorodzinnego. Powstaną tutaj łącznie 42 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni, 27 - 71 m kw. Lokale na parterze zostaną wyposażone w ogródki lub tarasy, a na wyższych kondygnacjach w balkony lub loggie. Ponadto inwestor przewidział dziesięć naziemnych miejsc parkingowych i stojaki na rowery. Zakończenie prac w inwestycji Piątkowska 103 planowane jest według harmonogramu na II kwartał 2021 roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.