Ostatnie 3 domy na Osiedlu Przy Jeziorach
Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach cieszy się od dawna niesłabnącą popularnością. Przy ulicy Golęczewskiej deweloper More Place wybudował już 44 lokale bliźniacze i wszystkie znalazły swoich nabywców. W aktualnie realizowanym etapie inwestycji zostały tylko trzy domy, więc warto się decydować, zwłaszcza, że po wakacjach zwykle klientów na rynku nieruchomości przybywa.
Od premiery w 2019 roku Osiedle Przy Jeziorach stało się bardzo ciekawym punktem na inwestycyjnej mapie w Poznaniu, ale i w Wielkopolsce. Klienci poszukujący własnego domu chętnie wybrali propozycję dewelopera More Place, by zamieszkać w okolicy poznańskich jezior, tj. Strzeszyńskiego, Kierskiego, Kierskiego Małego oraz Rusałki. – Cieszymy się, że nasza oferta przypadła do gustu klientom. Nasze biuro sprzedaży do dziś spotyka się z wieloma pozytywnymi opiniami. Nasze portfolio jako dewelopera tworzą 44 wybudowane lokale na Osiedlu Przy Jeziorach oraz udane inwestycje w podpoznańskich Złotnikach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
O sporym sukcesie sprzedażowym inwestycji zlokalizowanej w zachodniej części Poznania zdecydowało z pewnością kilka czynników. Większa przestrzeń mieszkalna, miejsca postojowe w cenie nieruchomości, duża działka gwarantująca aranżację ogrodu oraz lokalizacja w spokojnym, zacisznym miejscu to podstawowe atuty Osiedla Przy Jeziorach. Każdy dom ma ponad 100 mkw., z klasycznym podziałem na strefę dzienną na parterze oraz strefę nocną na piętrze. W tej pierwszej przestrzeni znajduje się salon, osobna kuchnia, toaleta oraz dwa pokoje. Z kolei na poziomie pierwszym do dyspozycji przyszłych mieszkańców są: dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. – Ponadto nabywcy chętnie wybierają opcje dodatkowe, np. wiatę garażową z bramą segmentową, panele fotowoltaiczne, czy taras z kostki brukowej. Widać, że są to klienci doceniający klasyczną architekturę naszych domów, a jednocześnie stawiający mocno na poczucie komfortu. Jako deweloper odpowiadamy na te potrzeby – podkreśla przedstawiciel firmy More Place.
Wiele wskazuje na to, że zainteresowanie domami znów wzrasta. Pokazują to dane zgromadzone w raporcie „Szczęśliwy dom 2024”, który Otodom wydał wraz ze swoimi partnerami oraz szerokim gronem ekspertów. Z przygotowanego zestawienia możemy wywnioskować między innymi, że Polacy wstrzymują się z decyzją zakupu mieszkania, ponieważ liczą na zapowiadany nowy program dopłat do kredytów. W praktyce to oznacza, że popyt na lokale mieszkalne w II kwartale 2024 nieco zmalał. Z drugiej strony, ta tendencja nie dotyczy domów. - Z danych Otodom Analytics wynika, że od maja do czerwca na siedmiu głównych rynkach sprzedano prawie 1,7 tys. domów deweloperskich. To o 5 proc. więcej niż w pierwszym kwartale roku i o jedną trzecią więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – czytamy na portalu forsal.pl, który na początku sierpnia mocno przeanalizował dane z Otodom Analytics oraz wspomnianego raportu.
W świetle informacji płynących z rynku, warto zdecydować się na własny dom, zwłaszcza, jeśli mamy do dyspozycji ofertę sprawdzonego, rzetelnego dewelopera. Dotychczasowe realizacje, opinie w Internecie, czy nawet wizyta na inwestycji z pewnością ułatwią podjęcie właściwej decyzji. – Nasi klienci przed zakupem chętnie odwiedzają Osiedle Przy Jeziorach. Dzięki temu mogą zauważyć, że realizujemy inwestycję kompleksowo, zapewniając drogę wewnętrzną do każdego lokalu, chodniki, miejsca postojowe, czy bramę wjazdową z kontrolą dostępu. Tak prezentuje się standard naszego osiedla od samego początku i tego konsekwentnie się trzymamy – zauważa Tomasz Pietrzyński. W aktualnie realizowanym etapie pozostały tylko trzy lokale bliźniacze, każdy o powierzchni 111,47 mkw. Działka przynależna do każdego z nich posiada około 490 mkw. Domy będą gotowe na początku przyszłego roku. - Co ważne, po okresie wakacyjnym, zawsze zainteresowanie nieruchomościami jest większe. Pokazuje to praktyka naszej pracy w branży deweloperskiej. Jedynie poprzednie wakacje były bardziej gorące pod kątem popytu, ale wynikało to z faktu, że wówczas został uruchomiony. Nie zmienia to faktu, że ta jesień będzie ciekawa, a klienci poszukujący domu już nie odkładają decyzji – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.